Belirli uygulamaların GPS kullanmasını engelleyebilir miyim?


11

Google Haritalar'ı veya diğer konum tabanlı uygulamaları açtığımda kullanıma hazır olması için GPS'i etkin bırakmayı seviyorum.

Ancak, GPS'e erişmek istemediğim bir uygulama Facebook. Anlayabildiğim kadarıyla, Facebook uygulamasında, her başladığında GPS'e erişmeye çalışmasını engelleyecek bir seçenek yok.

Kullanabileceğim, GPS'imi etkin bırakmamı sağlayacak, ancak Facebook gibi belirli uygulamaların erişmesini engelleyecek başka bir uygulama veya ayar var mı?

Not: Belirli uygulamalarıesasen beyaz listeye eklemekiçin Tasker'ı kullanmanızı öneren bu soruya bir göz attım. Yüklü Tasker'ım var, ancak istediğim şeyi yapamıyorum, bu da aslındabelirli uygulamaları kara listeye alıyor .

Not 2: Telefonum köklü değil ve umarım köklendirme gerektirmeyen bir çözüm bulmayı umuyorum.

Not 3: Android 2.3.6 sürümüm var


Ne yazık ki, kök salmadan bir çözüm bulacağınızı sanmıyorum.
Bryan Denny

Yanıtlar:


7

LBE Privacy Guard ile belirli uygulamalar için konumlandırma izinlerini engelleyebilirsiniz. Buradan indirebilirsiniz: https://market.android.com/details?id=com.lbe.security.lite

O LBE o notta önemlidir gelmez köklü edilecek telefonunuzu gerektirir.


2
Ayrıca "İzinler" adlı bir uygulama, köklü cihazlarda benzer bir şey yapar. Ancak, bu tür yardımcı programların izinleri reddettiğiniz uygulamaların çökmesine neden olabileceğini unutmayın.
Chahk

2
Ne yazık ki, LBE Privacy Guard köklü bir telefon gerektirir ve benim köklü değil. Sorumu buna göre güncelleyeceğim.
Soru-

Köklenme olmadan mümkün olacağını düşünmüyorum. Yine de yanlış kanıtlanmaya istekli!
Suraj Bajaj

2

Bunun Android 2.3.6 için eski bir soru olduğunu anlıyorum, ancak Android OS'de bu soruya ilişkin değişikliklerden bahsetmeye değer.

Marshmallow'daki (Android 6.0) yeni izinler modeli, belirli uygulamaların köklendirme yapmadan konum hizmetlerini (GPS dahil) kullanmasını engellemenizi sağlar.

Ayarlar-> Uygulamalar -> "Belirli Uygulama Adı" -> İzinler'e gidin. Belirli bir uygulamanın konum hizmetlerini kullanmasını durdurmak için kullanabileceğiniz "Konum" için bir açma / kapatma düğmesi vardır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.