Fabrika ayarlarına sıfırlamadan uygulamalar nasıl kurtarılır?


13

Cihazımda yüklü bazı uygulamalar var ve fabrika ayarlarına sıfırlama yapmak istiyorum. Sıfırlama işleminden sonra (mümkün olan en az sayıda kullanıcı müdahalesi ile) uygulamalarımı Market'te aramaya ve teker teker tekrar yüklemeye gerek kalmadan uygulamalarımı yeniden yüklemenin daha kolay bir yolu var mı?

Köklenme bir sorun değildir.

Şimdiden teşekkür ederim.

Yanıtlar:


11

4.x cihazınız varsa, altında bulunan otomatik yedekleme / geri yükleme Settings -> Backup & reset -> Back up my datave Automatic restoreseçenekler iyi çalışır. Telefonunuzda yüklü uygulamaların bir listesini kaydetmek için Google'ın kendi sunucularını kullanır. Aynı Google hesabıyla oturum açtıktan sonra fabrika ayarlarına sıfırlandıktan sonra, size bu uygulamaları geri yükleme seçeneği sunar. Fabrika ayarlarına sıfırlama hedefi varsayılan Google hesabını değiştirmekse, önce bu hesabı telefona eklemeniz ve Backup accounteklediğiniz ikincil hesapla değiştirmeniz gerektiğini unutmayın.

Eski Android sürümlerinde otomatik yedekleme / geri yükleme çok güvenilir değildi, ancak Pazarda hedefinizin tam olarak ne olduğuna bağlı olarak yardımcı olabilecek bazı üçüncü taraf uygulamaları var. Uygulamaları yeniden yüklemek istiyorsanız Hızlı Web Yükleyici ile birlikte AppBrain mükemmeldir. AppBrain, yüklü uygulamalarınızın listesini çevrimiçi sitelerine kaydetmenize izin verir ve fabrika ayarlarına sıfırlamadan sonra yalnızca bu iki uygulamayı yeniden yüklemeniz, oturum açmanız, daha önce oluşturduğunuz listeyi seçmeniz ve başlamanıza izin verir "eksik" uygulamaları doğrudan Market'ten otomatik olarak yükleyen bir işlem.

Bu uygulamalarla ilişkili ayarları ve verileri de geri yüklemeniz gerekiyorsa, Titanyum yedeklemesi (köklendirme gerekir) daha iyi bir seçimdir. Bu uygulama, yüklü tüm uygulamaları ve ayarlarını / verilerini SD Kartınıza yedekler. Fabrika ayarlarına sıfırlandıktan sonra Titanium'u Market'ten yükler ve geri yükleme yaparsınız. Ayrıca, fabrika ayarlarına sıfırlamadan sonra yardımcı olabilecek sistem uygulamalarını ve ayarlarını yedekleyebilir / geri yükleyebilir, ancak özellikle özel bir ROM kurmayı planlıyorsanız, genellikle bunu yapmanız önerilmez.


Mükemmel cevap! Ancak, Fast Web Installer bağlantısı koptu. Bir alternatif biliyor musun?
TrojanName

1
Ne yazık ki Fast Web Installer uzun bir süredir çalışmadı, çünkü muhtemelen "Android Market" "Google Play Store" olarak yeniden markalı. Google, en son Android sürümlerinde ilk kez cihaz etkinleştirme sürecinde iyi düzeyde ilerleme kaydetmektedir. Daha önce, yüklü uygulamaları yedeklemeyi seçtiyseniz, çoğu kez telefonunuzda Google hesabınızla oturum açtığınızda uygulamalarınızın otomatik olarak yüklenmeye başlaması gerekir.
Chahk

2.3.5 kullanıyorum - bu sürümüm için doğru mu?
TrojanName

@TrojanName Bunu test etmek için 2.3.5 bir cihazım olmadığı için söylemek zor, ama büyük olasılıkla değil. Root ve Titanium Backup en iyi seçeneklerinizdir.
Chahk

2

Bir cihazı ilk kez kurduğunuzda, uygulamalarınızı google sunucularıyla senkronize etmek isteyip istemediğinizi sorar (ne olduğunu hatırlamıyorum). Bunu kullanıyorum ve piyasa yüklediğim tüm uygulamaları yeniden yüklüyor. Bazen ne olursa olsun, burada veya orada bazılarını atlar, ancak çoğunlukla iyi çalışır. Tek sorun, bu uygulamalarla hiçbir veri geri yüklenmiyor. Bunun için bazen Titanium Backup'ı da kullanıyorum . Titanium Backup ile ilgili artı, verileri de geri yükleyebilmenizdir, bilirsiniz, bu yüzden kızgın kuşlardaki tüm bu seviyeleri tekrar yapmanız gerekmez.

İlk seçenek root gerektirmez, ancak ilk kurulumdan sonra ayarı değiştirip değiştiremeyeceğinizi bilmiyorum. TB kök gerektirir.

Başka bir seçenek, ama diğerlerinden biraz manuel ve biraz daha fazla iş, ancak pazar web sitesine gidebilir ve cihaza yüklemek için ayarlayabilirsiniz.


2

Fabrika ayarlarına sıfırlama yaptıktan sonra, uygulamaları Google Play Store'dan indiremediğim 921 hatası alıyordum ve bu sayfayı faydalı tavsiyelerle buldum: http://www.chinatabletshop.com/forum/error---update-for- xxxxx---indirilemedi gecikmiş-to-an-error.-921-sabit / # basit forum-sonrası 5

Aynı hatayı görüyorsanız, şu adımları izleyin:

  1. Menü> Ayarlar> Kişisel> Hesaplar ve senkronizasyon> google hesabınızı tıklayın (e-posta)
  2. 'Hesabı kaldır'ı tıklayın. Merak etmeyin, fiziksel hesabınızı silmiyor. Hesapla ilgili bilgiler Google'a hala kaydedilir.
  3. Google Play Store'u tekrar başlatın
  4. Sorulduğunda, google hesabı oluşturmak için mevcut hesabı kullanın.
  5. Mevcut google hesap bilgilerinizi (e-posta ve şifre) sağlayın
  6. indirmek için tekrar dene

4
Bu sorunla ilgilenen biri için potansiyel olarak yararlı olsa da, cevabınız orijinal soru ile ilişkili görünmüyor, bu da basitçe "Fabrika ayarlarına sıfırlandıktan sonra uygulamaları nasıl geri yükleyebilirim?"
eldarerathis
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.