Tüm yazılım yüklemesini devre dışı bırak


12

Android tablete / akıllı telefona her türlü yazılım yüklemesini engellemenin bir yolu var mı (şifre / PIN kodu veya başka bir yöntemle)?

Bir PIN kodu Market uygulaması instalasyonu ile engellemenin mümkün olduğunu anlıyorum, ancak bu yalnızca ücretli uygulamalar için çalışıyor ve Market dışındaki uygulamaları yüklemenin başka yolları da var.

Köklenme bir sorun değildir.

Teşekkür ederim!

Yanıtlar:


10

Maalesef Android bu işlevselliği kutudan çıkarmıyor. Piyasada yardımcı olabilecek birkaç üçüncü taraf uygulaması vardır.

Kişisel olarak oğlumun tabletinde App Protector Pro kullanıyorum . Bu uygulama, bir PIN ayarlamanıza ve ardından sistem uygulamaları da dahil olmak üzere yüklü uygulamaların bir "engelleme listesini" kurmanıza olanak tanır. Diğer uygulamaların yanı sıra, bu listeye Ayarlar ve Paket Yükleyici'yi ekledim. Bu, alternatif pazarlar (Amazon Appstore, GetJar, vb.) Ve hatta yandan yüklenen APK'lar dahil olmak üzere herhangi bir uygulamanın yüklenmesi (veya kaldırılması) sırasında "şifre" istemini sunar. App Protector Pro'nun kendisi de varsayılan olarak "korumalı" listede olacak şekilde ayarlanmıştır.

Tabii ki, cihazınız Android işletim sistemi hakkında biraz bilgili bir kişinin elinde ise, örneğin Kurtarma konsolundan fabrika ayarlarına sıfırlama gibi bu tür bir korumayı atlatmak için bir sürü şey yapabilirler.

[5 Yıllık Düzenleme]:
Android 5.0 kısıtlı profiller özelliğini tanıttı . Bu, Play Store'dan yeni yüklemeleri engellemenize ve kısıtlı kullanıcılar için önceden yüklenmiş uygulamaları devre dışı bırakmanıza olanak tanır. Ne yazık ki bu özellik yalnızca tabletler için etkinleştirilmiştir. Telefonlar hala çeşitli derecelerde başarı ile 3. taraf " kilit " uygulamalarına güvenmek zorundadır .


Aradığım şey buydu. Tekrar çok teşekkürler;)
MobileCushion

@Chahk Bu cevap için lütfen 2017 versiyonu var mı?
Min Naing Oo

1
@MinNaingOo Daha yeni bir güncelleme eklendi.
Chahk
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.