Yeni telefon: Oyunun ilerleyişi nasıl aktarılır?


22

Yeni bir Android telefon almayı planlıyorum ve çeşitli oyunlarda kaydettiğim ilerlemeyi yeni cihaza aktarabilmeyi çok isterdim, bu yüzden tüm seviyeleri sıfırdan tekrar oynamak zorunda kalmayacağım.

Şu anda bir HTC Desire'im var ve bir HTC Evo 3D satın alacağım.

Muhtemelen bunun için basit / genel bir çözüm yoktur.

Ancak birisinin benzer bir şey yapıp yapmadığını ve bazı önerilerde bulunup bulunmadığını merak ediyordum (örneğin, oyunun ilerleme durumu bilgisini tutabilecek dosyaları nerede arayacağınızı).

Yanıtlar:


5

Aramanız gereken iki yer var: harici hafıza (SD kart veya benzer amaç için kullanılan bir dizin) ve dahili hafıza ( /data/datadizin). İkincisine erişmek için köklü olmanız gerekebilir.

En iyi senaryoda, oyun buluttaki tüm ilerlemenizi kaydeder, o zaman giriş bilgilerinizi yeniden girmeniz gerekir ve hepsi geri yüklenir. Bu genellikle sadece çevrimiçi oyunlar için geçerlidir.

Bazı oyunlar kaydetme verilerini veya harici bir uygulamayı dışa aktarmak için bir menü sağlayabilir, eğer varsa, o zaman tercihen kullanmanız gerekir.


15

Android 4.0 veya üzeri bir adb backupsürümdeyseniz , yanıtı kullanabilirsiniz . adb restorehatta cihazınızı köklendirme olmadan komut. Sözdizimi:

adb backup [-f <file>] [-apk|-noapk] [-shared|-noshared] [-all] [-system|nosystem] [<packages...>]

Tam yedekleme yapmak için bu, örneğin adb backup –apk –shared –all –f /backup/mybackup.ab( adb restore /backup/mybackup.abyeni cihazdaki yedeği geri yüklemek için) anlamına gelir. Ancak bunun "tamamen ya da hiç" anlamına geleceğini unutmayın - bu şekilde tek uygulamaları geri yükleyemezsiniz. Dolayısıyla , aktarılacak uygulamaların paket adlarını dahil etmek isteyebilirsiniz . Bunları bulmak için, örneğin Google Play'de uygulamaları arayın - URL’deki paket adlarını ( id=<package_name>) bulacaksınız . Yedekleme komutunuz şöyle görünür:

adb backup –apk –shared –f /backup/mybackup.ab com.foobar.app1 org.foobar.app2 net.foobar.app3

Geri yükleme aynı kalır, adb restoreher zaman yedekleme dosyasındaki her şeyi geri yükler (burada parça seçilemez).

Kullanılabilir ADB komutlarının bir listesi için, örneğin buraya bakınız .


Müthiş! EVO3D'imde Android 4.0 var, bu yüzden başka bir cihaza yükseltirken bu kullanışlı olacak.
Cristian Lupascu

Bu adb olanlar için en iyi cevap. : Örneğin, yedekleme / Square Enix Final Fantasy 5 oyunu apk veya ekstralar transfer olmadan yapılabilir savecan aktarmak adb backup -f backupfile -noapk -noobb com.square_enix.android_googleplay.FFV_GPve daha sonra başka bir cihaza geri FFV zaten yüklü vardır : adb restore backupfile- tüm dosya 8KB hakkındadır ve oyun sağ nereye olacak diğer cihazında bıraktı.
lilbyrdie

1
Kesinlikle. Bu arada Koush'un Helyum Yedekleme ve Senkronizasyonu bu arada çalışır. Böylece, otobüse giderken telefonunuzda oyuna başlarsınız ve eve ulaşırken tabby'de tam olarak telefonda bıraktığınız yerden devam eder :)
Izzy

Eğer Helyum Yedekleme ve Senkronizasyon çalışmıyor, bu manuel çıkış yolu çalışıyor faydalı olabilir. Bu yöntemi kullanarak başarılı bir şekilde ONE uygulamasını geri
yükledim

3

Ayrıca Titanium Backup veya MyBackup Pro gibi bir uygulamaya bakabilir ve kullanıcı uygulamaları + verilerini kaydetmeyi ve ardından yeni telefonunuza geri yüklemeyi seçebilirsiniz.


+1 My Backup Pro, root olmayan cihazlar için bile uygun bir seçenek gibi görünüyor. Ancak, önce verileri manuel olarak bulmaya ve aktarmaya çalışacağım ve bu işe yaramazsa uygulamayı satın almayı düşüneceğim.
Cristian Lupascu

3

Son zamanlarda bilgisayarımı kullanarak oyunun ilerlemesini LG telefonundan Droid Maxx'e aktardım. Örnek olarak Fallout Shelter'ı kullanacağım çünkü web sitesi oyunun ilerlemesinin / alımlarının devredilemeyeceğini söyledi.

  1. Masaüstümde LG'den dosyalar için bir klasör oluşturdum ve bulana kadar telefonların dosyalarına baktım com.bethsoft.falloutshelter.
  2. Bunu bilgisayarda oluşturduğum klasöre taşıdım. Droid Maxx'te yeni bir oyuna başladım, böylece dosyayı bilgisayardan nereye koyabileceğimi bulabilecektim.
  3. com.bethsoft.falloutshelterDroid Maxx'teki dosyayı bulduktan sonra, bilgisayarımdaki kopya ile değiştirdim.

Oyunu yükledim ve tüm ilerlemem ve alımlarım Droid'e devredildi. Bu oyunlar, fotoğraflar ve müzik için çalışıyor. Bunun iPhone'larla çalışıp çalışmadığını bilmiyorum.


0

Dürüst olmak gerekirse, kök istemiyorsanız, vidalanır ve o zaman bile nadiren düzgün çalışır. Bazı oyunlarınızı manuel olarak yedekleyebilir veya root olmayan yedekleme uygulamalarını kullanabilirsiniz ve bulut kullanan az sayıda kişi bir nimettir, ancak oyunun ilerlemesinin çoğu desteklenmez ve root erişimi olmadığı için bu süreçte kaybolur. Yedekleme uygulamaları oyunların yaklaşık% 30-40'ında çalışır ancak imo'yu kökünden alarak garantinizi ihlal etmeye değmez. Yeni cihazınızdaki garantinizi ihlal etmek istiyorsanız hemen devam edin, ancak sizi uyarmadığımı söyleme. Telefonunuz bir gün size tuğla çıkarmaya karar verirse paranızı kaybettiniz.


Lütfen cevabınızı ve biçiminizi düzenleyin
Sid

3
Bu saçmalık - en azından Android 4.0 ve üzeri sürümlerde, köklendirme olmadan tam bir yedekleme yapmak mümkündür (uygulamalar ve verileri - cevaplarıma bakınız). Ve bir kişinin kök gerektirip gerekmediği oldukça özneldir. Ayrıca “garanti argümanı” görecelidir: örneğin AB'de sayılmaz.
Izzy

0

Eğer dropbox kullanıyorsanız, astro dosya yöneticisi uygulaması ve apk. ekstraktör uygulaması oyunları ve tüm kaydedilmiş verileri root cihazınız olmadan yeni cihazınıza taşıyabilirsiniz .. sadece astroyu açın ... sol üstteki butona basın .. sonra yerinizi seçin ... dropbox'a basın ve acct'yi ayarlayın. astro ve longpress, acct .. yeni dropbox dosyaları kopyalayın .. indir apk. özü ve aç ... oyununu bul ve özü çıkar ... astroya geri dön ve çıkarılmış dosyayı bul ... bu dosyayı dropbox'a kopyala ... yeni cihaza git ve astro'yu aç ... dropbox'a git ve dosyaları kopyala eski cihazdan geldikleri aynı yerde yeni cihaz .. son olarak çıkartılan apk dosyasını kopyalayın sd..it isteyip istemediğinizi soracaksınız .. evet evet ve tadını çıkarın ... not * u dışında uygulamalar izin vermeniz gerekir ayarları girdikten sonra uygulamalar ... dış uygulamalara izin veren kutuyu işaretleyin


Cevabınız için teşekkürler, Jacob - tartışmanızı izleyebildiğimden emin değilim. Lütfen tekrar düzenleyip biraz biçimlendirme uygular mısınız? Üzerinde iken: Lütfen txtspeak'ten de sakının, buradaki kullanıcıların çoğu anadili yok. Teşekkürler!
Izzy


-1

Bunu minecraft ile yaptım, oyunun ilerlemesini eski telefon deponuzda bulmanız gerekiyor (bunu dosya yöneticisi ile yapmanızı rica ediyorum), eğer belirli bir oyun için google'da bulamazsanız (google'da bulun) Bu oyunda kaydedilen ilerleme neresidir). Daha sonra eski telefonunuzda google play'den wifi dosya aktarımı yükleyin, böylece eski telefonunuza yeni telefonunuzdan erişebilirsiniz. Ardından yeni telefonunuzdaki veri ilerlemesini indirin. Ve sonra indirilen veriyi oyunun yeni telefondaki ilerlemesinin olduğu yere koyun.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.