HTC Incredible'da yanlış "az yer kaplayan" (dahili depolama) uyarısı


16

Bir süre önce, bol miktarda ücretsiz dahili depolama alanına sahip olduğumda ancak aşağıdaki uyarıyı aldığımda başka bir soru yayınladım :

Low on space: Phone storage space is getting low.

Sorun görünüşte Gingerbread yükseltme sırasında bir hataydı ve düzeltmeyi almak için kabul edilen cevaptaki adımları takip ederek sorunu birkaç ay boyunca çözdüm.

Ancak, son zamanlarda yine aynı mesajı alıyorum. Düşük dahili depolama alanından şikayet etse de, uyarıyı tıklatmak beni gösteren bir ekrana getiriyor:

Internal storage: 348MB used, 400MB free

Gingerbread çalıştıran bir Verizon HTC Incredible kullanıyorum. Diğer sorudaki adımları (sistem önbelleğini temizleme) izledim ve telefonu birkaç kez yeniden başlattım. Birkaç uygulamayı sorunu birkaç gün boyunca çözdüğü görülen SD karta taşıdım, ancak uyarı geri geliyor. % 47 dolu bir düşük alan uyarısı tetiklememelidir (e-postamın yenilenmemesi gibi başka etkileri vardır).

Bu sefer neyin yanlış olduğu hakkında bir fikrin var mı?


3
Bu hata / cache, / data veya / datadata bölümlerinizin neredeyse dolu olması olabilir. 400 MB'lık ücretsiz toplamınız olmasına rağmen, bu konumların tüm alanlara erişimi yoktur. Daha büyük uygulamalardan bazılarını SDCard'a taşımayı deneyebilirsiniz, ancak / cache veya / datadata ise tek çözüm bazı uygulamaları kaldırmak veya verilerini silmek olacaktır.
Ryan Conrad

2
@RyanConrad: Bu bölümlerin her birinde kullanılan / kullanılabilir alanı köklendirilmeden anlamanın bir yolu var mı?
jrdioko

1
@jrdioko - O hataya karşı koştuğuma inanmıyorum - benimki sorun olduğunda tonlarca güç kapanıyor: - /. Ancak, uygulama ayarları ekranım, uygulamalarım aslında çok daha küçük / veri / veriyle (tükendiğim yerde) kısıtlanmış olmasına rağmen / veri kullanımı (asla tam olarak yakın, sayı eşleşmesi / DiskUsage tarafından bildirilen veri boyutu) ne olması gerektiğini gösteriyor sık sık oda). Sanırım / data / data nedeniyle size bir hata veriyor ama bunun yerine / data'dan ayrıntıları gösteriyor. Cehennem gibi kafa karıştırıcı.
Bay Buster

1
@jrdioko - Dinlerimin / verileri 748 MB ve / veri / verilerim 149 MB. Bunun gibi sesler sizin (ve başkalarının) için aynı olmalıdır.
Bay Buster

1
@jrdioko - FWIW Ben sadece bu aynı meseleyle tekrar savaşıyordum ve Dolphin'e (tercih ettiğim tarayıcım) Cache to SD Cardgerçekten yer açmasına yardım ettiğini söyledim .
Bay Buster

Yanıtlar:


9

Yorumları birleştirmek için:

Ben Android bölümleri ve temelleri fantastik bir rehber buldum burada aracılığıyla wiw en XDA yazı . /datatüm kişisel ayarlarınız, mesajlarınız ve bilgileriniz, /data/dataözellikle uygulamalarınızın özel verileri içindir. Tahminimce, /cacheyukarıda açıklandığı gibi silme işlemi /dataveya alt dizinleri silinmez (aksi takdirde tüm uygulamalarınızı ve ayarlarınızı kaybedersiniz).

Gördüğün belirli hataya karşı koştuğuma inanmıyorum - benimki sorun olduğunda tonlarca güç kapanıyor: -. Ancak, uygulama ayarları ekranım, uygulamaların aslında çok daha küçük (sık sık odanızda tükendiğinde) tarafından kısıtlansa bile , /datakullanımın ne olması gerektiğini (asla tam olarak yakın, /dataDiskUsage tarafından bildirilen sayılarla eşleşen boyut /data/data) gösterir. Sanırım bunun yerine size bir hata veriyor, /data/dataancak /databunun yerine ayrıntıları gösteriyor . Cehennem gibi kafa karıştırıcı.

Benim dinc'in /data748 MB ve benim /data/data149 MB. Bunun gibi sesler sizin (ve başkalarının) için aynı olmalıdır. Karanlık tarafa verene ve Incredible'ınızı köklendirene kadar (ve daha sonra belirli kullanımları görebilene) kadar şeyleri 149 MB'ın (ish) altında tutmak istersiniz. FWIW, en büyük disklerim Facebook ve Dolphin Browser.


eğer kök saldıysanız çözüm nedir?
Muhammed Umer

Hiç bir çözüm bulamadım. Yani, küçük /data/databölümü düzeltmek için asla bir yol bulamadım . Köklendirme, başka türlü gizlenen bu bölümün kullanımını görmenize izin verir, bu da işleri yönetmeye yardımcı olur, ancak herhangi bir sorunu çözmez. Bunu 2012'de tekrar yazdığımda, bu bölümü genişletme fikrini araştırdım, ancak riske değmeyeceğine karar verdim.
Bay Buster

1

Benzer bir soruna bu yanıtı kontrol edin . Temel olarak silin /data/log. Bunu yapmadan önce, şansınız varsa (telefon hala çalışır durumda), kaydedilen hataların ne olduğunu görmek için dosyaları kontrol edin.


0

Bellekte gösterilen toplam alanın tamamı uygulamalar için kullanılmaz. Android, uygulamaların yüklenmesi için dahili belleğinizin bir bölümünü ayırmış olabilir. Ayrılan alan bittiğinde yeni uygulamalar yükleyemez ve düşük bellek uyarısı alamazsınız. Aşağıdakileri deneyebilirsiniz:

  1. Uygulamaları Kaldır
  2. Uygulamaları harici depolama alanına veya para kartına taşıyın. Uygulama ayarlarına giderek bunu yapabilirsiniz. Bazı uygulamaları uygulama ayarları seçeneğiyle taşıyabilirsiniz.
  3. Hala düşük bellek sorunu alıyorsanız, bu uygulamayı kullanın . Bu, sadece android uygulama ayarlarının yapamadığı SD karta bu uygulamaları taşıyabilen oyun mağazasında bulduğum bir uygulama. Ancak bunu kullanmak için kök salmanız gerekir .
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.