Titanium Backup ve Android Veri Yedekleme


12

Hat boyunca bir yerde Android yerel bir "verilerimi yedekle" seçeneği var ama bunu kullanmadım. Titanyum Yedeklemeyi kullanıyordum ve telefonumu rootlamamın ana nedeni buydu, ancak artık Titanyum veya Köküm yok.

Google'ın sunucularından standart Titanium Backup ile yerel Android Yedekleme arasında yedeklenenler arasında önemli bir fark var mı? Ben eski basit yedekleme, donma hiçbiri / bloatware erime / vb Titanyum anlamına da sağlar.

Telefonum tuğlalanırsa veya yeni bir telefon alırsam ve her iki platformdan geri yüklersem ne ile sonuçlanırım?

Yanıtlar:


13

Telefonunuzu geri yüklediğinizde, yedeklemeyi gerçekleştirdiğinizde tam olarak sahip olduğunuzdan emin olmak istiyorsanız Titanium Backup'ı kullanmanın daha iyi olduğunu düşünüyorum. Android'in yeni yerleşik yedekleme seçeneklerinin tutarsız olduğunu düşünüyorum. Örneğin, bazı uygulamaları yeniden yükledikten sonra, bazı ayarlar sihirli bir şekilde korunur, ancak bazı veriler (genellikle kimlik doğrulama verileri) artık orada değildir. Sanırım bu, her şeyi bulutta saklamanın biraz korkutucu olacağı için iyi bir şey, ancak Titanyum'u kullandığınızda sürpriz yok: tüm veriler geri yüklendi.

Titanium'un bir diğer avantajı, tek bir uygulamanın verilerinden birden fazla yedekleme yapabilmeniz ve bu düzeylerden herhangi birini geri yükleyebilmenizdir - yerleşik yedekleme seçenekleri için geçerli değildir.

Bu yüzden Titanyum kullanmanızı tavsiye ederim.


Yani esas olarak (veya sadece) kaybedilen kimlik doğrulama verileri mi? Bu iCloud ile tutarlı görünüyor (birkaç kez geri yüklemek zorunda kaldım)
Ben Brocka

Bu genellikle böyledir. Ancak, verilerin yalnızca bir kısmı yedeklendiğinden (ve yedeklemenin ne zaman gerçekleştiği ve verilerin geri yüklendiği zaman üzerinde kontrolünüz olmadığı için) kendi yedeklemelerinizi gerçekleştirmeniz gerçekten iyi bir fikirdir. Bu, sizi doğrudan veri kaybına ve veri bozulmasına karşı koruyabilir - yerleşik otomatik yedeklemelerin size gerçekten yardımcı olmadığı bir şey.
ctt

Doğru ... belki denemek ve Super One Click henüz telefonumu kök olup olmadığını görmek zorunda kalacağım
Ben Brocka

6

Ayrıca, Google'ın "yerel" buluta yedeklemesi ile yedeklenmek için bir uygulamanın bunu aktif olarak desteklemesi gerektiğinin farkında olmalısınız - yani, ilgili API'yı açıkça kullanması gerekir veya bu yedeklemelere dahil edilmez . Tüm uygulamalar bunu desteklemese de (<- örtmece), Titanium Backup tarafından hariç tutulan hiçbir şey yoktur. Açıklandığı gibi, ikincisi gerçekten her şeyi yedeklerken, birincisi sadece bazı uygulamalardan bazı verileri yedekler .

Zaman zaman yapılması gereken bir diğer iyi şey, çoğu (tümü?) Özel kurtarma görüntüsü / modu (örneğin ClockWorkMod aka CWM) tarafından desteklenen tam bir Nandroid yedeklemesidir. Kurtarma'ya önyükleme yaptıktan sonra, bir Nandroid yedeklemesi oluşturabilirsiniz (sdcard'ınızda yeterli boş alan olduğundan emin olun) ve bunu yaptıktan sonra, güvenlik için karttan bilgisayarınıza taşıyabilirsiniz. Kartınızda yeterli alan varsa, en son kopyayı orada da tutabilirsiniz: Titanium yedeklemesiyle, bir Nandroid yedeklemesinden tek öğeleri (özel bir uygulama ve verileri gibi) bile ayıklayabilirsiniz. Veya, herhangi bir nedenle sisteminiz gerçekten dağınıksa, bu Özel Nandroid yedeklemesinden tamamen geri yükleyebilirsiniz - yine Özel Kurtarma yoluyla.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.