Alternatif Android uygulama pazarları nelerdir?


Yanıtlar:


76

Kullandığım AppBrain güzel bir siteyi sağladığı için ve gerçekten kolay benim telefon üzerine uygulamalar yüklemek mümkün kılar. Ek olarak, uygulamaları gözden geçiren birçok blogcunun, yayınlarına uygulamanın AppBrain sayfasına bağlantı verdiğini tespit ediyorum. Bu, bilgisayarımdayken blog yazılarını okurken kurulum için bir şeyi işaretlemeyi gerçekten kolaylaştırıyor ve daha sonra bir fırsat bulduğumda kuruyorum.


Izzy'ye Göre Düzenle:

AppBrain , çeşitli avantajlar sunan Google Play Store'a alternatif (ve daha temiz) bir arayüz sunar:

 • arama sonuçları çok daha az sınırlı (30 sayfa - 10 uygulama = 300 sonuç, Play tekliflerinden çok daha fazlası)
 • arama sonuçları olası istenmeyen posta, rahatsız edici ve diğer zararlı uygulamaları "karartır". Yine de onları hala görebilirsiniz - ama ne atlayacağı çok açık
 • Uygulama detayları sayfası bir bakışta en önemli detayları verir. Hangi izinlerin talep edildiğini görmek kolaydır. Ve bunlar "potansiyel tehlikeli kombinasyonlar" oluştururlarsa (AppBrain'de "endişeler" olarak adlandırılırlar), otomatik olarak izinler sekmesindeki bir uyarı işareti ile belirtilirler.
 • Uygulamaları (Playstore uygulamasına alternatif), uygulama bazında tek (veya tüm) güncellemeleri atlamanıza izin verir; bu, "beklemedeki güncellemeler" listenizi oldukça temiz tutar.

Kurulum için Google Play'e yönlendirileceksiniz . Geçmişte, AppBrain "Hızlı Web Yükleyici" adı verilen ayrı bir uygulamaya sahipti, ancak ne yazık ki bu uygulama Google tarafından yasaklandı. Böylece toplu güncellemeler için bile, Playstore uygulaması şimdi her uygulama için ayrı ayrı açılacak (AppBrains hatası değil).

AppBrain Uygulaması AppBrain Uygulaması AppBrain Uygulaması
AppBrain App Market (kaynak: AppBrain ; daha büyük değişkenler için resimlere tıklayın)

Yine de, Web sitelerini Google Play web sitesine çok daha iyi bir alternatif olarak sayıyorum - ve aynısı uygulamaları için de söylenmelidir, ancak kurulumlar için sizi yukarıda açıklandığı şekilde yönlendirmesi gerekir.


Bunun için birden fazla cevap olmasına rağmen, oy sayısı nedeniyle bunu işaretleyeceğim.
Kaptan Kurbağası

Oynamak için "temiz bir arayüz" ise, nasıl bir alternatif?
NoBugs

1
Google Play’e yönlendirirse, artık mağazanın olmasının bir anlamı yok!

104

Aslında 'resmi' Google Android pazarına (aka Play Store) birkaç alternatif var.

Şahsen PC tarayıcımdan yeni uygulamalar ve telefonumdan biraz daha az aramayı seviyorum. Bugünlerde piyasaların çoğu (tümü?), Zaten orada olan resmi olan dışında, kurmanız gereken özel bir telefon uygulamasıyla her ikisini de sunuyor.

Eh, dün, 'resmi' pazar PC'nizde mevcut olmayacaktı (yani: bir PC web tarayıcısında). Şimdi, düzgün bir bas-konuş telefonu ile rekabetin avantajlarından birini elinden alan tek bir tıklamayla kurulum (bkz. AppBrain). Alternatif pazarlar yine de kendine has özelliklere sahiptir. Kısa bir özet yapacağım ancak tüm farklılıkları vurgulamasını beklemiyorum. Bazı pazarlar (örneğin, AndSpot), kullanıcılara çok özel özellikler sunmaz, ancak kolay istatistikler gibi gelişmiş özellikler sunarak geliştiricileri toplamaya çalışır.

 • Amazon AppStore : En son büyük giriş. ülke kısıtlamaları; bazı (özel?) iyi paralı uygulamalar için umut verici görünen katalog; Ayrıca özel teklifler ve günlük freebies bulunmaktadır. Def kontrol etmeye değer
 • AppBrain : Android Market uygulamalarını doğrudan PC web tarayıcınızdan yüklemenize izin vermek için doğmuş, sahip olduklarınızı temel alan yeni uygulamalar keşfetmenizi sağlar. Bu bir meta-mağaza (resmi pazar güncellemesinden önce favorim)
 • APKPure : kullanmak için herhangi bir kayıt gerekmez
 • SlideME : coğrafi konuma, ödeme yöntemine ve hatta kullanıcıların geleneksel kanallarda bulamadığı uygulama türlerine göre niş pazarlara uygulamalar sunarlar.
 • Samsung Apps (Samsung Galaxy cihazlarında yüklü olması gerekir, yoksa bunu kullanamazsınız): Tabii ki bir Samsung Android cihazına sahip olmanızı gerektiren Samsung uygulama mağazası
 • F-Droid , kodun zararlı parçalara sahip olmadığından emin olmak için denetim ve doğrulamadan geçen FOSS açık kaynak paketlerini dağıtırlar.
 • Get Jar : En son keşfim . Oldukça fazla sayıda uygulama ve ücretsiz özel ("GOLD") ticari uygulamaya sahip. Geliştiriciler için son derece ilginç bir platform, çünkü ortalamanın üstünde pazarlama ve PS aktiviteleri sunuyorlar!
 • TorrApk : ücretsizdir ve apk dosyaları aracılığıyla yalnızca ücretsiz Android uygulamalarını dağıtır. Eğer bir geliştiriciyseniz, hesabınızı alabilir ve uygulamalarınızı yayınlayabilirsiniz. ( Not. Ancak, uygulamaların ne kadar okunaklı olduğundan emin değilsiniz )
 • appsfire : şimdi bir uygulama reklam ajansı olan resmi pazar uygulamalarını (iOS / Android) keşfetmek için kullanılan başka bir uygulama

Yetişkin Uygulamaları için de bir pazar olduğunu şimdi ekleyeceğim ; ve çok sayıda inceleme / forum sitesi bu pazarlardan birine veya birkaçına, örneğin AndroidTapp veya AndroidPit AndroLib’e bağlantı sağlayacaktır .

Bu bağlantıların bazılarına tıklamanızı ve görünümün / uygulamaların tarzınıza uyup uymadığını kendiniz görmenizi öneririm!

Çeşitli kaynaklar, özellikle bu thenextweb.com makalesi ve birçok başka yığın düzenleme düzenlemesi sayesinde!

Bitmeyen bellek için, aşağıdakiler artık mevcut değil:

 • AndSpot : uygulamaları paylaşmak ve keşfetmek için bir uygulamaya odaklandı
 • Appia.com'dan Handango : devasa, çapraz platform (Symbian / Android / Java / Winmobile ...) pazarı
 • aproov : oldukça farklı bir web görünümü. Belirli bir telefon uygulaması aracılığıyla indirmek için kaydolun.
 • MobiHand OnlyAndroid : daha pahalı (ücretli) uygulamalara odaklandı, ancak indirimler ve ücretsiz fırsatlar sunuyor

Bu, resmi pazarın alternatiflerine güzel bir genel bakış.
jmbouffard

Teşekkürler DrDro :-) İşte geliyorlar ve onları doldurmaya yardımcı oldukları için teşekkürler shambleh ;-)
Stefano


@ Michael-Levy gerçekten, sadece cevabımı düzenledi - cevabımı ilk yazdığımda ortaya çıkmadı, cevaplarınızı her zaman güncel tutmak için hatırlamak zor :-)
Stefano

Ah Getjar, en eski uygulama mağazalarından biri ... 2003'te Nokia'm için Java uygulamaları için kullandı.
Rex

57

Özgür ve açık kaynak araçlara odaklanan ufacık bir depo olan F-Droid kullanıyorum . Herhangi bir yöntemle değil, bir uygulamayı indirmeden önce size lisansı gösterme konusunda açık olan birkaç taneden biri.


Izzy'ye Göre Düzenle:

F-Droid , Google Play'e göre küçük ama mükemmel bir alternatiftir . Ana deposunda yalnızca yaklaşık 1.200 uygulama 1 sunmasına rağmen , çoğunlukla yüksek kalitededirler. Karşılaştırmada, bunlar Playstore'a göre sahip olduğu bazı avantajlar:

 • Uygulamalar OpenSource'dur , yani hepsi ücretsizdir (devs'i desteklemek için her uygulama sayfasında bağış düğmeleri vardır)
 • F-Droid paketleri kaynaklardan derler. Bu, hiçbir şeyin "gizlice girmediğinden" emin olduğundan, bir güvenlik düzeyi sağlar. Tek dezavantajı, F-Droid ana repo ve diğer kaynaklar arasında uygulamaları kolayca güncelleyemezsiniz.
 • Kaynakları kendileri derlerken, genellikle "ikili bloklar" ve diğer serbest olmayan materyalleri de (yani özel kaynaklardan gelen modüller dahil) atıyorlar. Çoğu durumda, bu, reklam öğelerinin kaldırıldığı anlamına gelir. Bu yine güvenliği (ve gizliliği) arttırır. Ancak bazı durumlarda, kaldırılan kısım, örneğin haritalar gibi belirli Google hizmetlerini mümkün kılan şeyler ise, bazı işlevselliklerin dezavantajı vardır.
 • Ana havuzunun yanında, F-Droid birkaç tane daha sunar 2 . Geliştiriciler, örneğin Beta sürümleri için kendi "kanallarını" sağlayabilirler. Şirketlerin veya kuruluşların, üyelerinin kullanması gereken uygulama gruplarını bir arada tutmaları için de iyi bir yol.
 • F-Droid , reklamlar gibi "anti-özellikler" söz konusu olduğunda çok açık. Herhangi bir şekilde bir uygulama Açık Kaynak fikrinden sapıyorsa , uygulama sayfalarına göz atarken göremeyeceğiniz düz renkli kutulara dikkat çekiliyor . Yorumlardan bgvaughan'dan alıntı yapmak:

  f-droid'in Tercihleri, uygulamaları çeşitli özelliklere göre taramanıza olanak tanır: reklam içeriyorlar mı, etkinliklerinizi izlesinler veya ücretsiz olmayan eklentileri tanıtın. F-droid'deki kullanıcı derecelendirme eksikliğini özlüyorum ve f-droid uygulama sürümleri bazen Google Play’deki oyunların gerisinde kalıyor. hilkat garibesi PITA, kullanımını tavsiye etmek için fazlasıyla yeterli.

  Ayrıca, Nicolas'in F-Droid hakkında söylediklerini yalnızca yorumunda onaylayabilirim :

  F-Droid uygulamaları açık kaynaklı, reklamsız, takipsiz garantilidir. Bu, anti-özellikler için bant genişliğinizi boşa harcamayan küçük uygulamalar anlamına gelir.

F-Droid ayrıca kendi Android istemcisi olan F-Droid Uygulama Yöneticisini sunar:

F-Droid Uygulaması
F-Droid App (kaynak: AndroidNext ; daha büyük değişken için tıklayınız)

Hakkında daha fazla ayrıntı F-Droid da bulunabilir Wikipedia'da . İlginç gerçek: F-Droid Aptoide 3'ün bir çatalıdır .


06/2014
2 itibariyle 1 aynızamanda aşağıdaki Broam ve daithib8 adlı kullanıcının yorumlarını da görüyor - ve bu listeye
3 bakınız Wikipedia: F-Droid History


9
F-Droid ayrıca, ilk göründüğünden çok daha güçlü kılan ALTERNATE depoları eklemenize izin verir. :)
Broam

7
Foss uygulamaları göndermek ve kuyrukta bekleyen 100 den fazla denemekte özgürsünüz. ilgili ayrıntıları f-droid forumlarına göndererek ekleyin. Gönderileri yapılandırılmış meta verilere dönüştürmek için yardıma ihtiyacımız var: git için yalnızca temel bir bilgi gerekli!
daithib8

1
Özgür Yazılım Vakfı tarafından tavsiye edildikten sonra F-Droid'i keşfettim.
haziran

5
f-droid'in Tercihleri, uygulamaları çeşitli özelliklere göre taramanıza olanak tanır: reklam içeriyorlar mı, etkinliklerinizi izlesinler veya ücretsiz olmayan eklentileri tanıtın. F-droid'deki kullanıcı derecelendirme eksikliğini özlüyorum ve f-droid uygulama sürümleri bazen Google Play’deki oyunların gerisinde kalıyor. hilkat garibesi PITA, kullanımını tavsiye etmek için fazlasıyla yeterli.
bgvaughan

1
Ne zaman bir uygulamaya ihtiyacım olursa, F-Droid'i diğerlerinden önce kontrol ederim, çünkü F-Droid uygulamalarına açık kaynak kodlu, reklamsız, izleme ücretsizdir. Bu, anti-özellikler için bant genişliğinizi boşa harcamayan küçük uygulamalar anlamına gelir.
Nicolas Raoul


9

SlideME , ücretli Marketi olmayan ülkelerde bir şeyler satın almak istediğinizde bu çok kullanışlıdır. (aslında sorunuzda sizden bahsediyorsunuz. Bu cevabı sadece eksiksizlik adına yazdım)


9

GetJAR'ı unutma . :-) Rovio, Angry Birds ilk başladığında kendilerine özel olacağını açıkladığında, bu pazar ilk büyük çıkışını yaptı.


7

AppsZoom masaüstünüzden taranabilir ve indirmeler, derecelendirmeler ve incelemeler sunar. QR barkodu, size mobil e-posta ile gönderilen bağlantılar veya Android Market'te bulmak için talimatlar yoluyla indirin. En çok indirilen / puan alan uygulamaların günlük / haftalık lider tablolarına sahiptir.


Yavaş ve Google Play'de yönlendirir. Gerçekten bir alternatif değil. : - \

6

Aptoide ,bazılarınızın Debian ve türevlerindenbildiği APT tarzındabir çok havuza hizmet eder. Ayrıca, bunlara erişmek (bunlardan uygulama aramak ve yüklemek) için kullanılan kendi Android istemcilerine sahiptir. Mevcut uygulamaları kontrol etmek için, herhangi bir web tarayıcısı da kullanılabilir - m.aptoide.com'a yönlendirin . Wikipedia'ya göre, 250.000'den fazla mağazada (5/2017 itibariyle) 3.6 milyardan fazla indirmeyle 900.000'den fazla farklı uygulamaya hizmet veriyor.

Aptoide Uygulaması Aptoide Uygulaması Aptoide Uygulaması
Android için Aptoide App (kaynak: Aptoide ; daha büyük değişkenler için resimlere tıklayın)

Genelde karaborsalar ve diğer "güvensiz kaynaklar" ile ilişkilendirilir, varsayılan olarak bu değildir (eşler arası alışverişler gibi değildir ve Youtube'un olmadığı gibi - orada "korsan içeriği" kolayca bulabilmenize rağmen). Paulo Trezentos, Aptoide kurucularından, nazik içinde Aptoide arkasında birkaç ayrıntı dikkat çekti onun cevabını üzerinde o Aptoide kullanmak ne kadar güvenli? Ve daha bir postayla bana gönderdi. Bazı çekirdek noktalar:

 • Gibi Google Play , Aptoide aktif kötü amaçlı yazılım için kendi depoları tarar. 3 farklı kötü amaçlı yazılım tarayıcı kullanıyorlar, imza kontrolleri yapıyorlar ve geliştiricilerin imzasına dayanan bir güven zinciri uyguladılar.
 • Çevreyi olabildiğince güvenli kılmak ve korumak için çeşitli üniversiteler ve araştırma merkezleriyle birlikte çalışırlar.
 • İyice kontrol ettikleri uygulamaları işaretlemek için bir "güven damgası" kullanıyorlar (şimdi arşivlenen 1000contest'e bakınız ). Bunu bir uygulamanın sayfasında görürseniz, uygulamayı% 99.9 oranında güvenli olarak düşünebilirsiniz (Paulo'ya göre). 1
  Güvenilir
 • Gizlilik yüksek bir değer olarak kabul edilir. Aptoide , kullanıcının özel bilgilerini içeriden taşıma biçimleri konusunda çok dikkatlidir.
 • Onların “Apps” mağazası elle küratörlüğünü yaptı. Bu yüzden, tüm bu yüz binlerce depoda mümkün olduğu kadar güvende kalmanın bir yolunu ararken, burası orası olacaktır (bu yazıda yer alan tüm uygulama linkleri). Ancak Paulo, diğer tüm depolara doğru:

  Bu mağazalardaki uygulamaların son kullanıcıya zarar vermediğinden emin olma sorumluluğumuz var.

Bana gönderdiği mektupta, Paulo sonuca vardı: İnanıyorum ki hala daha iyisini yapabiliriz. Bana göre, elde ettikleri şeye razı olmadıklarını, ancak sürekli gelişmeye çalıştıklarını gösteriyor. Ayrıca , Google’a yakın zamanda bir antitröst şikayetinde bulunan “mağazaların” ardında bir şirket olduğunu düşünürseniz , Aptoide’i “karaborsalar” ve “korsanlık” ile Youtube'dan daha fazla ilişkilendirmek için saptamak için yeterli - ancak diğer Android uygulama pazarlarına iyi bir alternatif (veya ek).


Bahsetmeye değer bazı avantajlar var:

 • Orada kendi depo - orada özel veya genel olabilir. Onların Aptoide Yükleyici orada uygulamalarınızı yüklemek yardımcı olur.
 • uygulamalarınızı otomatik olarak yedeklemek için özel bir depo kullanabilirsiniz. Onların Aptoide Yedekleme Uygulamaları bunun için sizin yardımcınızdır.
 • kurulumları / güncellemeleri programlayabilirsiniz. Örneğin mobil verilerdeyken kullanışlı oluyor ve WiFi'ye yüklemeyi tercih ettiğiniz daha büyük bir uygulama buldu. Sadece işaretleyin ve WiFi üzerindeyken "zamanlanmış kurulumlar" arasında geçiş yapın (yukarıdaki üçüncü ekran görüntüsüne bakın).

Bunu Google Play ile deneyin :)


1 Güvenilmeyen uygulama algılamaörneği:

Aptoide Uyarısı
Aptoide bir uygulamanın kötü amaçlı olabileceği konusunda uyarır (kaynak: Aptoide; daha büyük değişken için resme tıklayın)

Burada görülecek birkaç şey:

 • Kırmızı "Uyarı" başlığı ile küçük sarı ünlem işareti hemen görünür; "show" tıklandığında aşağıdaki detaylar görüntüleniyor
 • Bu pakete karşı 3 tane anti-malware kontrolü yapıldı, bunlardan biri Aptoide özgü bir malware koruması
 • imza birden fazla nedenden dolayı şüpheli bulundu:
  • Aptoide'ye "güvenilir imza" olarak bilinmemektedir ( Aptoide , PGP / GPG ile karşılaştırılabilir imzalar için "güven zincirini" korur)
  • başka bir geliştirici paketini imzalamak için başka yerlerde kullanıldı (ve dahası, geliştiricilerin imzasının Aptoide tarafından biliniyordu, bu yüzden muhtemelen bir tür hack getiren bir "yeniden işaret" idi)
 • Kötü Amaçlı Yazılımdan Koruma kontrolleriyle ilgili bazı bilgiler kutunun sonuna eklenmiştir

4

Samsung uygulama mağazası , her Samsung mobil cihaza (ki çok fazla) yüklenmiştir. Gönderdiğim diğer tüm uygulama mağazalarının aksine çok faydalılar.

Kalite kontrolünden yeni bir uygulama edinmek bir haftadan fazla sürebilir ancak beklemeye değer. Şu anda Google Play’den önce Samsung’a gönderdiğim uygulamaları incelemekte çok başarılılar.

İlk başta satıcı ofisi dedikleri şey olduğunu anlamak biraz kafa karıştırıcı olabilir ama hey, biz geliştiricileriz, bu yüzden eğrileri öğrenmeye alışkınız.

Diğer şeylerin yanı sıra, telif hakkı sorunu olmadığından (sizi Google Play'den yasaklanmanıza neden olabilecek bir şey) olduğundan emin olmak için içeriği incelerler ve TÜM seçtiğiniz cihazlarda ÇOK her seçeneği iyice incelerler.

Eğer bir şeyler ters giderse ve Kalite kontrolü başarısız olursa, tam olarak neyin yanlış gittiğini (log cat dahil) ve hatta sorunu çoğaltan bir video ile tam bir döküm elde edersiniz ve sorunu düzeltmeniz ve yeniden göndermenizin beklendiği ile ilgili ayrıntılı bilgi verir.

Beni gerçekten etkileyen şey, eleştirilerinde çok yapıcı olmaları.

Bir uygulama Samsung tarafından onaylandıktan sonra, istediğim gibi çalışan çok sağlam bir uygulamaya sahip olduğum için çok mutluyum.

Samsung uygulamalarımdan birini onayladığında rahat bir his duyuyorum. Size bir şey söylemiyorlar ya da bileklerinizi tokatlamıyorlar ya da herhangi bir şekilde yanlış bir şey yaparsanız size yaramaz bir okul çocuğu gibi davranıyorlar. Sadece doğru olanı anlamanıza yardımcı olurlar. Google Play, uygulamanızı çeker ve işleri düzeltmek için hiçbir şekilde yardım almadan sizi askıya alır.


2

Geçenlerde sadece ücretsiz uygulamalara odaklanan 1mobile.com sitesini keşfettim . Onların benzersiz özelliği "uygulama listeleri" olarak konuya göre düzenlenmiş uygulama önerileridir. Ayrıca, kendi pazarlarına erişmek için bir uygulama sunsalar da, web sitelerinde doğrudan APK indirme bağlantılarına sahipler. Google Play (belirtilmemiş) sebeplerle cihazımın bazı uygulamalarla uyumlu olmadığı sonucuna vardığında bunları en yararlı buluyorum.

Uyarı: İçeriğini nereden aldıkları hakkında hiçbir fikrim yok; Geliştirici desteği veya yükleme arayüzü açısından fazla bir şey bulamadım. Google Play'de kullanılabilen her ücretsiz uygulamayı hemen hemen taşıyor gibi görünüyorlar. Sadece Google’ın web sitesini kazıyorlar mı? Yasal mı?


2

Soc.io Mall , kendisini bir App Store'dan daha fazlası olarak tanımlamaktadır. Uygulamalar, oyunlar ve e-kitaplara sahip olabileceğiniz bir alışveriş merkezidir. Yakında sesli kitaplar ve müzikle zenginleşecek!

 • Tercihlerinize göre uyarlanmış Android Mall
 • Diğer Android mağazalarında kullanılamayan birçok yeni seçenek
 • Benzersiz kullanıcı deneyimi

Antiroid (ücretli bir uygulamaya karşılık gelen ücretsiz alternatifi sunar) (bu web sitesinden habersiz bile satın almış olabilirsiniz).

(Web tarayıcısı gibi) Opera mobil mağaza kategoriye göre düzenlenir birçok Android Uygulamaları vardır.

Android Kullanıcıları için başka bir alternatif sunmak.

DÜZENLE:

Sadece rastladım Yandex.Store


GÜNCELLEME: Soc.io alışveriş merkezinde elde edilebilecek çok az uygulama var, Antiroid az sayıda uygulama ve hatalı bir arama motoruna sahip ve Yandex'in mağazası Avrupa (Rusça şüpheli) cihazlar içindir.

2

Önceki cevaplarda eksik, ayrı bir pazarda çalışan AndroidPIT . Elbette, bulunan hemen hemen tüm uygulamaların da Playstore'da olduğu (ancak tam tersi değil: bu nedenle eksik uygulamalar için sağlanan oyun mağazasına bağlantılar vardır). Geliştiricilerin uygulamalarını bu platformda etkin bir şekilde sürdürmeleri gerekir (yani, yeni sürümler yükleyin) ve ücretli uygulamalar için AndroidPIT kendi lisans API'sini sağlar.

Peki bu platformun artıları nedir? Aktif bir topluluğuna (forumlarda ve haber bloglarında) sahiptir ve kredi kartlarına ek olarak alternatif ödeme yöntemlerini (örneğin Paypal) kullanabilir. Ayrıca, uygulamalar için incelemeler de burada bulunabilir. Böylece, Google Play Store'daki yorumlar, yerel yorumlar ve yorumlar sayesinde, bir uygulamanın nasıl bir şey olduğu hakkında daha iyi bir fikir edinebilirsiniz - indirmeden önce. Ayrıca, Alman şubesinin forumlarında bir uygulama kategorisi bazında uygulamalara genel bakışı içeren bir Uygulama İncelemeleri bölümü de var - bu da benzer uygulamalar bir araya toplandığından, uygun bir uygulama bulmayı kolaylaştırıyor.

Dolayısıyla, bu fikri beğenirseniz, ancak başka bir "uygulama kaynağı" istemiyorsanız (özellikle ücretli uygulamalar için tek bir pazar platformuna bağlı kalmak iyi bir fikirdir; bu nedenle hangi kaynaktan hangi uygulamayı yüklediğinizi izlemeyin, ve yeni bir (veya fabrika ayarlarına sıfırlama) cihazı için yeniden kurulumda sorun yaşarsanız, bilgi için hala oraya gidebilirsiniz.

GÜNCELLEME: AndroidPIT bağımsız uygulama pazarını 2014-12-31 tarihinde kapattı .


2

Yalp Mağazası , uygulamaların doğrudan Google Play Store'dan indirilmesine izin veriyor.

Varsayılan olarak, Yalp Mağazası yerleşik bir hesap kullanarak Google hizmetlerine bağlanır, bu nedenle kullanmak için bir Google hesabınız olması gerekmez. Canlı bir Google hesabı kullanmanın tek nedeni, sahip olduğunuz ücretli uygulamalara erişmek veya incelemeleri bırakmaktır.

Bir uygulamada bulunan izleyicilerin sayısını bilme ve uygulamanın raporunu Exodus Privacy aracılığıyla görüntüleme seçeneğine sahiptir

IMG:


1

Artık Google, eğitim mağazasına odaklanıyor ve Google Play for Education adlı uygulama mağazasının özel bir sürümünü sunuyor . (Başlangıçta yalnızca ABD için geçerli olduğuna inanıyorum).

Eğitimcilerin K-12 öğrencilerine uygun uygulamalar, kitaplar, videolar ve diğer içerikleri bulmasını kolaylaştırır, toplu satın alma ve uygulamaları bir grup öğrencinin tabletlerine kablosuz olarak dağıtma yeteneği sağlar.

Google piyasaya sürüldüğünde, Google Nexus 7 tabletleri ile birlikte verilen Eğitim için Play'i sunuyor. 2014 yılının başlarında, şirket Asus Transformer Pad ve HP Slate 8 Pro tabletleri de sunmayı planlıyor.

Öğretmenler uygulamaları sınıf seviyesine, konuya veya diğer kriterlere göre bulabilir ve bir satın alma siparişi için içerik ödenebilir.

Video: Eğitim için Google Play ile Tabletlerin Tanıtımı


1

İşte: bu oldukça olsa bir hayır etrafında yolu verilen kaynağıdır olarak (umarım) tutulan ve içerik konusu değiştirmek için var, bu durumda "bağlantısını sadece cevap" mevcut pazarların listesi içinde DMOZ Mozilla dizininde, ayrıca kullanıcılara bu imkanı sunmaktadır onlarla ilgili sorunları bildirmek (varsa). Burada zaten cevaplarda belirtilenlere ek olarak, aynı zamanda Aptoide , AOpenSource adını da veriyor - bu yazının yazıldığı anda toplam 25 Android pazarı.0

AppsLib , özellikle Android Tabletler için uygulama pazarı olduğunu iddia ediyor .


0

Aurora Store ,daha sonraları için bir Malzeme Arayüzü sağlayan Yalp Store'un açık kaynaklı bir çatalıdır .

Aurora Mağazası, Google'ın Play Store'una resmi olmayan bir FOSS istemcisidir. Zarif bir tasarıma sahip, Aurora kullanarak uygulamaları indirebilir, mevcut uygulamaları güncelleyebilir, uygulama arayabilir, uygulama içi izleyiciler hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.
Ülkenizde henüz mevcut olmayan veya kısıtlanmayan uygulamalara erişmek için Aygıt Bilgilerinizi, Dilinizi ve Bölgenizi Sahtekarlık | Cihaz.
Aurora Mağazası, Google’ın Özel Çerçevesinin çalışmasını gerektirmez, GooglePlayService veya MicroG ile veya onsuz mükemmel çalışır. Böylece çeşitli gizlilik sorunlarından kaçınılır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.