Telefon erişimine sahip Android'de zorla kapatma döngüsü nasıl düzeltilir?


9

Android 2.3.5 stok sürümünü çalıştıran Samsung Galaxy S2 (GT-I9100) ile ilgili bir sorunum var.

Telefonu, telefon görüşmeleri yapmak ve Google, Facebook uygulamalarını oyun mağazasından yüklü bazı uygulamalarla kullanmak gibi temel işlevler için kullanan normal kullanıcıyım.

Bugün, 2 saat önce logsprovider hiçbir yerde "zorla kapat" uyarılarının sonsuz döngüsünü başlattı, aralarında çalışan uygulamaların çoğu da kapandı (bazı garip z7 ... uygulaması dahil).

Uyarılar arasındaki aralık (yaklaşık yarım saniye) nedeniyle, logsprovider yapılandırmasındaki ayarları -> uygulamalar -> ve "verileri temizle" ye gidebilirim.

Bu, telefonun bir sonraki yeniden başlatılmasına kadar "kapatmaya zorla" uyarı döngüsünü durdurur. bu durumda temelde telefon özelliklerine erişimim yok ve telefonun uygulamalar menüsü de dahil olmak üzere tüm ana ekranlar boş.

Herhangi bir uygulamayı ana ekrana ekleyip yürüterek çalıştırabilirim, eğer uygulama bir şey yüklemesini gerektiren oyun deposu gibi sistem işlemine sahipse, uygulama çökecek ve yeni programlar yüklenmeyecek.

Ayrıca telefonu bir bilgisayara bağlayabilir ve tüm dosyalara erişebilirim (sadece depolamada olanlar olduğunu düşünüyorum), orada bir antivirüs apk indirmeye ve yüklemeye çalışabilirim - umarım çökmez

Bunlar umutsuz zamanlar ... bu yüzden uzmanlarla iletişime geçiyorum:

  1. Bunu düzeltebilir miyim, bu bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir, ne yapmalı?
  2. Tek çözüm fabrika ayarlarına sıfırlama ise veri, uygulama veya kişi listelerini nasıl yedekleyebilirim?

Fabrika ayarlarına sıfırlamayı denediniz mi?
Liam W

Yanıtlar:


7

Sorun çözüldü

  • Kurtarma modunda önyükleme yapın> "Önbellek bölümünü sil" i seçin ve yeniden başlatın.

Fabrika ayarlarına sıfırlamaya ve tüm verileri kaybetmenize gerek yoktur.

Uzun Açıklama

Samsung Galaxy SII (SGS2 GT-i9100) aniden Android 2.3.4'ü sürekli güç yakın açılır pencereleriyle çalıştırdı, internete bağlanmaya çalışıyor gibi görünen birçok uygulama bir açılır pencere kapat penceresini tetikleyecekti, birçok uygulama kilitlendi. Neredeyse hızlı bir şekilde pop-up'ları kapatıp telefonu kapatmayı başardım, pili çıkarıp tekrar açtım ama sorun devam etti ve kötüleşti, bu yüzden sonunda bu pop-up'ı tekrar tekrar aldım:

" LogsProvider (com.sec.android.provider.logsprovider işlemi) uygulaması beklenmedik bir şekilde durdu. Lütfen tekrar deneyin. Kapatmaya Zorlayın. "

Ve gerçekten telefonu kapatmak için tüm bu açılır pencereleri kapatmak için çok uğraşmak zorunda kaldı.

Çözümü burada buldum

Hangisi:

  1. Telefonu kapatın (kapanma menüsü görünmezse güç düğmesini basılı tutun).
  2. Kurtarma modunda önyükleme yapın (ses yükseltme tuşu + ev tuşu + güç düğmesini aynı anda basılı tutun).
  3. Dördüncü seçeneği "önbellek bölümünü sil" i seçin (seçeneği belirlemek için ses seviyesi tuşlarını, ardından da hariç tutmak için Ana Sayfa düğmesini kullanın).
  4. Normal olarak yeniden başlatılmasına izin verin ve sorun çözüldü.

vay canına, bunun için alkış, mükemmel bir şekilde düzeltti. konuyla ilgili sayısız XDA iş parçacığından geçtim ve galaksimi s2'yi fabrika ayarlarına sıfırlamak üzereydim.
georgiecasey


1

Izzy'nin cevabına ek olarak, sorunu izole edemezseniz ve fabrika ayarlarına sıfırlamak istiyorsanız, şunları yapabilirsiniz:

  1. Kişi, ayarlar ve kablosuz ağ şifrelerini vb. Senkronize etmek için Google hesabını kullanın.
  2. SMS'i SD kartınıza kaydetmek için SMS yedekleme uygulamasını kullanın .
  3. AppBrain uygulamasını kullanarak uygulamaların listesini kaydedin. Uygulama verileri de dahil olmak üzere tam yedeklemeye ihtiyacınız varsa, telefonunuzu rootlayın ve Titanium Backup'ı yükleyin . Sıfırladıktan sonra tekrar köklendirmeniz gerekecek, ancak Galaxy S2 için köklendirme kolaydır. İşte bir rehber .
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.