Otomatik döndürme devre dışı bırakılmışken telefonumu el ile döndürebilir miyim?


26

Android, otomatik rotasyonu devre dışı bırakmak için şık bir özelliğe sahip ... Ekranınızı döndürmek için bir tür hareket veya tuş kombinasyonu var mı? (Bir tarayıcıdayım ve döndürmek istediğimi söyle). Buradaki fikir otomatik döndürme açık = kapalı (çoğunlukla isteniyor) olmak ve uygulamadan çıkmadan (tercihen) gerektiğinde yönlendirmeyi elle değiştirmek .

Yanıtlar:


12

Kullandığım Hızlı Ayarları ve geçiş otomatik olarak döndürülmesi için bir seçenek var. Hızlı Ayarlar kısayolunun Bildirim çubuğumda kalması için bir geçiş, iki dokunuş ve geçiş yapmak ve geri döndüğüm uygulamaya geri dönmek için geri düğmesi gerekir.

Bunu azaltmak istiyorsanız, açılır pencere başlatıcısına widget yerleştirmenize izin veren QuickDesktap home, toggle, tap return kullanıyorsanız .

Eminim bunu Gesture Launcher'da bir sortcut olarak ayarlayabileceğinizden eminim ama bu uygulamayla hiç şansım olmadı. Tek yaptığı benim için zorlamak.

Düzenleme: Üzgünüm, soruyu yanlış okudum. Bunu yapan herhangi bir uygulama bilmiyorum ve etrafa baktım ama boş geldi. Şahsen, bu aslında ekran yöneliminin ideal davranışı olurdu ve nasıl yapılacağı hakkında bir fikrim olmasa da, o kadar zor olamaz. XDA forumunda dolaşmanızı tavsiye ederim. Umarım orada birileri bilebilir veya belki de devlerden biri bunu yapmak için bir uygulama yapar.


2
Evet manuel / otomatik geçiş iyi. Ben sadece yönünü değiştirmek istiyorum. Başka bir deyişle, eğer manuel moddayken ve portredeysem ve manzaraya gitmem gerekiyor (ve orada kalmalıyım).
Dmitriy Likhten 27:10

1
Ohhh, şimdi anlıyorum. Bu gerçekten çok iyi olurdu. Hiçbir şeyden haberdar değilim ve hiçbir şey bulamadım. Ben dev değilim ama bana öyle geliyor ki, bunu yapmak için uygulama yazmak o kadar da zor olamazdı. XDA forumlarında dolaşmaya başlamak isteyebilirsiniz ve belki birileri başarabilir.
Matt

Hepsi tamam. Üzgünüm bir cevap bulamadım. Bir tane bulursanız, rapor edin, çünkü böyle bir uygulamaya sahip olmayı çok isterim.
Matt

2
Bunun cevabını nerede bulabilirsin ya da hala işyerinde mi kullanıyorsun?
Matt

@DmitriyLikhten Eğer biraz yardımı olabilirse, bunu telefonumla yapabilirim. Otomatik döndürmeyi devre dışı bırakırsam ve fiziksel klavyeyi dışarı kaydırırsam, yatay olarak ayarlanır ve tekrar içeri kaydırdığımda, dikey olarak ayarlanır. Kilit ekranını duvar kağıdını gererek normalde görünmeyen yatay bir ekrana bile zorlar. 2.3.6 Gingerbread'i çalıştıran bir Samsung Galaxy Q (SGH-T589W) var.
Ariane

3

Sistem araçlarıyla yapmanın bir yolunu bilmiyorum. Bununla birlikte, bu görevi tamamlamanıza izin verecek birkaç uygulama biliyorum. Kök erişimine ihtiyacınız var . İşte sahip olduğum şey: Ultimate Rotation Control ve GMD GestureControl Lite . GestureControl, herhangi bir harekete neredeyse her şeyi sıkılaştırmanıza izin verir. Ve URC, ekranın yön düğmelerini "Eylemler" olarak paylaşma yeteneğine sahiptir. Yani, GMD'ye gideceksiniz ve yeni bir jest yapacaksınız ve bunu “Eylem” e bağlayacaksınız - URC'den istediğiniz yönlendirme.

PS GMD kullanmak için kök gerekir, çünkü AFAIK Android'in sistem genelinde hareketleri ayarlamak için başka bir yolu yoktur.


2

Otomatik geçiş yapmanın iyi olduğunu söylediğiniz için, sadece hızlı ayarları Jelly Bean ve sonraki sürümlerde kullanabilirsiniz. Telefonu istediğiniz yönde tutun, ardından ayar tepsisini aşağı çekin ve otomatik döndürmeyi tekrar açın. Döndüğünde, hemen tekrar kapatın.

Değiştirmeleri durumunda, stok ayarları tepsisine sahip olmayan telefonlarda bile kullanabilirsiniz. Samsung telefonları buna bir örnektir: iki tepsi yerine, üst kısımda "hızlı erişim ayarları" olan bir bildirim paneline sahiptir. Hangi ayarların gösterileceğini yapılandırabilirsiniz ve otomatik döndürme seçeneklerden biridir.


1

Tap'n'Turn kullanabilirsiniz . Oryantasyonun değiştiğini algıladığında ekranda küçük bir ok gösterir. Otomatik döndürme kapalıyken bile basmak ekranı döndürür.

Ekranı hemen döndürmek yerine, yönünü açıkça ayarlamanızı sağlayan bir simge görüntüler.

Ayrıca F-Droid'de bulunabilir .


0

sanmıyorum, eğer otorotasyonunuz kapalıysa sadece çalıştırmakta olduğunuz uygulama ekranı programatik olarak dönmeye zorlayabilir. Bunu kodla yapabilirsiniz, ancak yalnızca uygulamanız için başkaları için değil.

Bunun güzel bir örneği youtube, youtube'u dikey modda başlatırsanız ve otomatik döndürme seçeneğiniz devre dışı bırakılmış olsa bile, videoyu yatay modda izlemek için bir düğmeye tıklayabilirsiniz.


0

Bunu Tasker ile yapabilirsiniz . İşte küçük bir öğretici

Profiller ekranında, + düğmesine tıklayın ve uygulamayı seçin. Yüklü uygulamalarınızın listesini gösteren aşağıdaki ekranda, Yönlendirme kilidini açıldığında kapatmak istediğiniz uygulamayı seçin.

Geri dönün ve sizden yeni bir görev oluşturmanız istenecek. Bir tane oluşturun ve rotasyonu görüntüle eylemini ekleyin ve açık olarak ayarlayın.

Şimdi geri dönün ve oluşturduğunuz göreve uzun basın ve 'Çıkış görevi ekle'yi tıklayın, daha önce yaptığınız gibi yapın, ancak açık olarak ayarlamak yerine kapalı olarak ayarlayın.

Böylece, seçtiğiniz uygulamayı (Tarayıcı) açtığınızda, manzara moduna geçebilir ve diğer zamanlarda uygulamadan hangi yönde giderseniz, kilitli kalırsınız.


0

Soru eski ama hala bu cevapları okuyan ve cihazlarında bu özelliğe ihtiyaç duyan insanlar var. Bu hala standart bir Android işlevi değil çünkü göründüğünden biraz daha karmaşık bir konu. OP tarafından bir bildirim menüsü ile istenenleri yapan bir uygulama var. Ve ekranınızı kontrol etmek için daha fazla yapılandırma var. Aktif olarak aylardır uygulamayı geliştiriyorum. Burada gözden geçirebilirsiniz .


Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.