Neden bazı Uygulamaların altında boş bir boşluk var?


11

Bu, bir tür yorum görüntüleme şeyi kullanan herhangi bir uygulamada gerçekleşiyor gibi görünüyor.

İşte bazı resimler. (Ekran görüntüsü olmadıkları için üzgünüm, root olmadan mümkün olduğunu düşünmüyorum)

Youtube
Reddit Senkronizasyonu

Bu aynı zamanda piyasadaki diğer tüm Reddit uygulamalarında da olur. Yorumları görüntülerken hepsinin de aynı sorunu var.

Aralarında ortak bir UI kontrolü olduğunu, salt okunur tıklanabilir metin alanlarını listeleyen bir şey olduğunu varsayıyorum, ancak bir Android geliştiricisi değilim, bu yüzden gerçekten emin değilim.

Stok ROM ile AT&T'den Motorola Atrix 2 kullanıyorum.


Tuhaf. Ne önereceğinden emin değilim. Uygulamanın arka plan rengi gibi görünüyor. Genellikle geliştiriciler bunu açıkça ayarlar veya bir tema kullanır (örneğin, Holo). Belki bir tema kullanıyorlar ve ROM onu doğru yüklemiyor? (Çünkü Temalar uygulamanın değil işletim sisteminin bir parçasıdır).
Bryan Denny

@BryanDenny: aslında o olduğunu Motorola'nın BLUR cihazlarda varsayılan tema. Gerçekten tuhaf görünüyor ama kasıtlı olarak yaptılar.
eldarerathis

@eldareathis benim tahminim uygulama varsayılan Dark tema kullanıyor .... henüz Moto Blur karanlık yapmıyor ???
Bryan Denny

Yanıtlar:


10

Bildiğim kadarıyla, Motorola'nın BLUR arayüzünü tasarlama şekli budur. Örneğin, Motorola'nın geliştirici sitesindeki bir blog yayınındaki bu ekran görüntüsüne bakın :

resim açıklamasını buraya girin

Bu temelde, bir geliştiricinin bir ListViewnesneyi kullandığı her yerde görünür ; bu, görüntüleme için yerel yol olduğu için oldukça yaygındır ... şeylerin bir listesini (uygun şekilde adlandırılmış, hayır?). Motorola gerekçelerini şöyle açıklar:

Listenin altındaki gri arka plan cihaz temasından devralınır. Amacı kullanıcılara listenin nerede bittiğini göstermektir.

Sizin durumunuzda, gri bunun yerine beyazdır (Droid X'te de gördüm), ancak aynı konsept geçerlidir.

Ondan kurtulmak istiyorsanız, temel olarak cihazınızı yeniden temalamanız ve sisteme ne kadar sıkı bir şekilde entegre olduğu için özel bir ROM kullanmadan köklenme ve kullanmadan genellikle mümkün olmayan BLUR UI'den kurtulmanız gerekir. Alternatif olarak, geliştiriciye e-posta gönderebilir ve ListViewistedikleri takdirde varsayılan temayı açıkça geçersiz kılma seçeneğine sahip oldukları için kibarca yeniden temalarını isteyebilirsiniz. Yine de, çabaya değip değmeyeceğini düşünüp düşünmemek, o noktada sizin kontrolünüz dışındadır.


2
Ugh, bu yüzden haklıydım. Bu sadece korkunç. Birçok geliştirici, bir ROM'u karıştırmak için değil, bir tema kullandıklarında varsayılan renkleri kabul eder.
Bryan Denny

Bu mantıklı, teşekkürler. Aramalarımda bu sorunla ilgili başka hiçbir yerde sayfa bulamadım. Kullandığım uygulamalardan birkaçının aktif geliştirmede olduğunu ve kullanıcı geri bildirimlerine çok açık olduğunu biliyorum, bu yüzden onlara sorunla ilgili bir e-posta göndereceğim.
Corey

Ayrıca, açık renkli bir tema kullanıyorsam gri bir renk, koyu renkli bir tema kullanıyordum beyaz bir renk alırım.
Corey

1

Geliştiricilerin bunu düzeltmek için ListView'ı yeniden teması gerekmez - ListView'i ekranı doldurmaya zorlayarak da yapılabilir. Sorun aşağıdaki ListView'da - layout_weight = "1" veya layout_height = "fill_parent" ise, ListView kullanılmayan alanı kaplar ve çirkin beyaz arka planı alırsınız. Layout_height değerini "içeriği kaydır" olarak ayarlamak ve ağırlıktan kurtulmak sorunu çözer.

<LinearLayout xmlns:android="http://schemas.android.com/apk/res/android"
  android:layout_width="fill_parent"
  android:layout_height="fill_parent"
  android:orientation="vertical">

<ListView android:id="@+id/statsList"
  android:layout_width="fill_parent"
  android:layout_height="wrap_content"
  android:layout_weight="1"/>

</LinearLayout>
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.