Bir telefonda Google Hesabı'nı açtığınızda yüklü uygulamalarda ne olur?


22

Yeni bir Android telefon alacağım.

Bunu yaparken şu anki karımı karıma vermek istiyorum. Zaten bir Android telefon sahibi, bu yüzden kendi Google hesabına sahip.

Sadece Android hesabımı mevcut telefonuma geçirirsem ne olacağını merak ediyorum. Yüklenen uygulamaları veya yalnızca satın aldığı uygulamaları da kullanabilecek mi?

Veya uygulamaları yükseltme olanağını kaybeder, ancak halen mevcut olanları kullanabilir mi?


4
Orijinal hesabınızı telefonda bırakabilir ve her iki dünyanın en iyisini elde etmek için tüm senkronizasyon seçeneklerini (Gmail, Takvim, Kişiler vb.) Devre dışı bırakabilirsiniz. Bu şekilde daha önce satın aldığınız tüm uygulamaları koruyacaksınız. Ek bir bonus olarak, karınızın telefonu, gelecekte hesabınızla satın aldığınız uygulamaları kullanabilir.
Chahk

Yanıtlar:


17

Uygulamalar, onları indiren hesaba bağlanır, ancak Android, hangi hesabın telefonda olduğuna bakılmaksızın, yüklü olan uygulamaları tanır ve uygular. Bunun anlamı:

  • Uygulamalarınız olmaz hesaplar arasında geçiş eğer telefondan silinecek

  • Sen olacak hala güncelleme uygulamalar yapabilmek

  • Sen olmayacak olan tüm uygulamaları kullanmak mümkün satın diğer hesap üzerinden. Cihazınızda kalacaklar, ancak çoğu uygulama başladıklarında Google Play Store’da doğrulama olup olmadığını kontrol ediyorlar ve satın aldıkları hesabı kaldırırsanız çalıştırmanıza izin vermeyecekler.

Ayrıca: Cihaza giriş yapmış diğer hesabı terk ederseniz, onları Play Store'daki bu hesapla yönetebilirsiniz. Uygulamaları Google MenuPlay Store’da düğmesine basarak ve Accountsyönetmek istediğiniz uygulamalarla hesap seçip seçerek hesapları yönetebilirsiniz. Sonra seçim My Appsdan Menusen değiştirdikten sonraki hesaplar.


1

Daha önce de belirtildiği gibi, mevcut gmail hesabına ek olarak ek bir gmail hesabı ekleyebilir ve Play Store erişiminiz için aktif hale getirebilirsiniz.

Sadece yeni bir hesaba sahip olmak ve eski Gmail hesabını kaldırmak isterseniz, açıkçası tüm verilerinizi kaybedeceksiniz.

Ancak tüm verilerinizi istiyorsanız, telefondaki tüm verilerinizi ve uygulamalarınızı yedekleyin. Çünkü bazen, ihtiyaç duymadığınız birçok eski temasın ve diğer öğelerin olması sinir bozucu olacaktır.

Bu amaç için şu ana kadar bulduğum en iyi yedekleme uygulaması olan Go Backup Application uygulamasını kullanabilirsiniz . Uygulamanızı önceki durumuyla, tüm verileriyle geri yükleyebilirsiniz.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.