Açık kaynaklı Android uygulamalarını nerede bulabilirim?


36

Açık kaynaklı bir zealot değilim, ancak genel olarak açık kaynaklı uygulamaları biriktirirlerse tescilli olanların üzerinde kullanmayı tercih ederim. Açık kaynak kodlu Android uygulamalarında uzmanlaşan, yorumlu herhangi bir dizin sitesi var mı? Bulabildiğim en yakın şey Wikipedia'nın listesi .


3
Bulduğun Wiki listesi, kendi sorunuza iyi bir cevap. Bilginize: Burada kendi sorularınızı cevaplayabilir ve hatta kendi cevaplarınızı kabul edebilirsiniz.
gary

Yanıtlar:14

Google Code, açık kaynaklı Android uygulamaları için baskın yer gibi görünüyor:

http://code.google.com/hosting/search?q=label:Android


1
Not: Yukarıdaki cevap, Android oldukça yeni ve çok sayıda insanın Google kodunda açık kaynaklı Android projelerine ev sahipliği yaptığı bir LOOOONG zaman önce yazılmıştı. İnsanların şimdi onları barındırmaya meyilli olduğu başka yerler olabilir.
thomasrutter

1

Açık kaynaklı uygulamalarda uzmanlaşmış hiçbir dizin bulamıyorum, ancak normal uygulama dizinlerinden birinde yapılan basit bir aramadan daha kötüsünü yapabilirsiniz ( bunun veya bunun gibi )

Aksi takdirde, Wikipedia listeniz oldukça iyi bir kaynak gibi görünüyor.0

Aptoide'yi sürünmeye ne dersin ? Hepsi Açık Kaynak değil, ama çok var !


1
Herhangi biri ve küçük kız kardeşi Aptoide'da kendi depolarına sahip olabileceğinden, hangilerinin güvenli olduğu düşünülebilir. Bakınız örneğin Aptoide kullanmak ne kadar güvenli? ve Android Marketleri: Alternatif kaynaklar ne kadar güvenli? Aptoide ekibinin kendisi tarafından manuel olarak küratörlüğünü yapılan "Apps" deposuna ve güvenilir bir bakıcıya sahip olduğunuzu bildiğiniz kişilere bağlı kalmanızı öneririm.
Izzy

0

Kendi tecrübelerime göre, Aptoide gerçekten harika. Ben android için iphone için vshare benzer bir şey bulmaya çalışırken keşfettim ***.I downloaded the APK Installer for the app directly from their website - aptoide.com.*** F-droid hakkında hiçbir şey bilmiyorum, yine de deneyebilirim. Daha önce blackmart'ı denedim ve çok ileri gitmedim, güvenilir hissetmedim. Yine de bir süre önceydi. Her neyse, google play ile ilgili sorunum var ve mümkün olduğu kadar kaçınmaya çalışıyorum, bu yüzden sadece aptoide etmeye kararlıyım ve henüz başarısız olmadı. Güvenlik söz konusu olduğunda, risk alabileceğimi düşünüyorsanız, zaman zaman AVG ve Advanced Mobile Care gibi yazılımlar yüklerim. Henüz aptoide marketlerinden herhangi bir malware bulaştırılmadım! Diğer taraftan, benim 10 yr. Eski oğlum benim tabletimde onlardan bir şey indirmeyi seçtiğinde benim kadar kritik değil, aynı zamanda AMC ve AVG gibi herhangi bir yazılımı çalıştırmayı reddediyor ve tableti adware içeriyor. ' Cihazına gerçek bir zarar vermiş gibi gözüküyor.
\


Bu bir yorumdur. Lütfen ana konuya bağlı kalın. Bir okuyucuya F-droid'i denemediğinizi veya Blackmart'a güvenmediğinizi söylemeye değmez (gölgeli olduğunu doğrulamak için bir kaynağınız olmadığı sürece). Google Play (bahsetmeye gerek yok). Ayrıca, AVG'ye ve diğer bazı uygulamalara, kendisinin bir kusur olduğu bir güvenlik önlemi olarak çok fazla güveniyorsunuz. Bununla birlikte, AVG ve diğer uygulamaların kaynak koduna bağlantıdan bahsedebilir misiniz? Onlar için ayrılmış şüphelerim var. Son kısımda, bugünlerde kötü amaçlı yazılımlar ya casus yazılımlar ya da adwarelerdir - genellikle cihazınıza zarar vermezler, sadece size casusluk yaparlar. Gizliliğinizi ihlal ediyorlar.
Firelord

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.