Apps ile Niyet ilişkilendirmesini nasıl yönetebilirim?


20

Sistem, amacı işleyebilecek birden çok uygulamanızın olduğu bir Amaç yayınladığında, size bu amaç ile hangi uygulamayı kullanmak istediğinizi bildiren bir iletişim kutusu açılır.

Bu derneklerin ne olduğunu görmenin ve temizlemenin bir yolu var mı?

Bunu yapacak uygulama veya arayüz yoksa, bu ilişkilendirmelere erişmek için bir API biliyor musunuz?

EDIT: Dernekler söylediğimde, "geç bağlı" dernekler thiking oldu. Örneğin, bir bağlantıyı açtığımda ve birden fazla tarayıcım olduğunda, "bağlantıyı görüntüle" diyerek bir amaç başlatılır ve "her zaman bu uygulamayı kullan" ı seçerim; bir süre sonra bu amaç için başka bir uygulama kullanmayı tercih edersem ne yapabilirim?


Yanıtlar:


13

Her iki soru için de hayır olduğuna inanıyorum. Evet, varsayılan ilişkilendirmeleri yalnızca hangi uygulamayla ilişkili olduğunu biliyorsanız Intent(geçerli uygulama ile kullanmak istediğiniz soruyu soran iletişim kutusu görüntülenir Intent).

Bunun dışında çağrışımları temizlemenin bir yolu yok. Her uygulamanın içinde kodlanmışlardır, bunları kaldırmanın bir yolu yoktur.

GÜNCELLEME: Düzenlenen soru başlığınızı Ayarlar> Uygulamalar> Uygulamaları yönet seçeneğine yönlendirerek bu amaç için varsayılan uygulamanız olarak seçtiğiniz uygulamayı bulun, Varsayılanları temizle'yi tıklayın


4

-> -> -> -> düğmesinde için Intentbelirttiğiniz belirli uygulamaya giderek bazı ilişkilendirmeleri kaldırabilirsiniz .IntentSettingsApplicationsManager Applications[Find your app]"Clear Defaults"

Verilen tüm dernek görüntülemek için bir yolu yoktur IntentsiçinApps


2

Cihazınız köklü ise, kayıtlı tüm dinleyicileri listelemek için AutoRun Manager (ARM) gibi uygulamaları kullanabilir ve hatta bunları istediğiniz zaman devre dışı bırakabilir / etkinleştirebilirsiniz (örneğin, belirli bir uygulamanın istemediğiniz zamanlarda tetiklenmesini önlemek için) kadar). Bu, "bir ilişkiyi temizlemek" anlamına gelir.


Bağlantı verdiğiniz uygulama yalnızca yayın alıcılarını etkinleştirir ve devre dışı bırakır , böylece aralarından seçim yapabileceğiniz farklı etkinlikleri etkilemez .
Dan Hulme

Tam olarak AutoRun Manager'ı arıyordum. Teşekkürler!
klor
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.