Android'deki Uygulamaları nasıl en aza indirebilirim?


13

Android'de uygulamaları simge durumuna küçültüp aynı noktadan tekrar kullanmaya devam etmek mümkün mü?

Orta düğmeye bastığımda uygulama kapanıyor, uygulamayı Görev Yöneticisi'nde "Çalışıyor" olarak görüyorum, ancak uygulamayı tekrar açtığımda aynı noktadan devam etmiyor. Bunu çeşitli uygulamalar için denedim.

Samsung Galaxy Y cihazım var.


1
Hangi Android sürümünü kullanıyorsunuz?
Rashidi Zin

2
Bunun uygulamanın kodlanma biçimine bağlı olduğuna inanıyorum. Bazı uygulamalar, geri düğmesine veya hooe düğmesine basmanıza bakılmaksızın kapanır.
Pervane

Yanıtlar:


18

Orta (veya Ana Sayfa) Düğmesine basıldığında Uygulama "küçültülür". Bu Android'in bir tasarım fikri.

Uygulama aynı noktada devam etmezse, bu, uygulamanın geliştiricisi ve kaynak kodunun ilgili API çağrılarını veya uygulamanın kodundaki genel bir kusuru kullanmaması hatasıdır.


7
Sadece Android'in bellek yönetiminin yeni başlatılan uygulamalar için belleğe ihtiyaç duyulduğu bir süre içinde erişilmeyen "minimize" uygulamaları otomatik olarak sonlandırmak üzere tasarlandığını gösteren bir not eklemek için. Belleği sınırlı olan alt uç telefonlarda, arka plan uygulamalarının neden daha agresif bir şekilde sonlandırıldığını açıklayabilir.
Chahk

1

Uygulamaları en aza indirebilir veya aslında bir açılır pencere olarak kullanabilirsiniz:

  1. Evinizin çoklu ekran penceresine dokunun
  2. Küçültmek istediğiniz uygulamaya dokunun ve basılı tutun
  3. Sayfanın üst kısmındaki "Seçenek" menüsünü açabilir ve sürükleyip bırakabilir, simge durumuna küçültebilir, tam ekrana geçebilir veya uygulamayı buradan kapatabilirsiniz

Bu özellik tüm uygulamalar için geçerli değildir. Ve sadece yeni Android sürümlerinde bu özellik var.


-1

Hiç de şaşkın değil. Android'de bir uygulamayı "simge durumuna küçültemez", ancak arka planda çalışır halde bırakabilirsiniz. Bir web sayfasındaysanız, ana sayfa düğmesine basın ve yapmanız gereken her şeyi yapın, ardından ana sayfa düğmesine uzun basın ve kullandığınız son 6-8 uygulama açılır pencerede görünür, tarayıcınızı tıklayın ve web sayfanıza geri dönmelisiniz.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.