İstenmeyen sistem uygulamalarıyla kökleşmeden nasıl başa çıkabilirim?


Yanıtlar:


23

Hayır, bu imkansız - sadece kök sistem bölümünü yazılabilir hale getirebildiği için (orada depolanan bir sistem uygulamasını silmek için gerekli). Daha sonra da, aksine karar tekrar çözülün if (örn görmek ve - Bununla birlikte, yukarıda ICS (Android 4.0) ya da kullanırken, en azından onları (o "görünmez ve kullanışsız" make) "dondurmak" olabilir / devre dışı bırak Nasıl çıkarmak HTC One X veya Güle Güle, Bloatware'deki Bloatware Uygulamaları : Android Dondurmalı Sandviç'teki sistem uygulamalarını devre dışı bırakın ).


10

En çok Izzy'nin cevabına katılıyorum, ancak teknik olarak olmadan da mümkündür.

Arka fon:

  • Sistem uygulamaları / system / app / * adresinde bulunur
  • / system normal kullanım sırasında salt okunur monte edilmiş ayrı bir bölümdür
  • Bazı telefonlar (HTC), herhangi bir yazmaya izin vermemek için flaş bölümünü bile kilitler
  • Normalde kişi / sistemi yazılabilir hale getirmek / orada kök haklarına sahip şeyleri kaldırmak için normal sistemde kök kazanır.
  • Köklenme, normal Android sisteminde kök olma işlemidir ve bunu bazı dosyalar yükleyerek kalıcı kılar (/ usr / xbin / su ve benzeri)

Köklendirmeden uygulamaları kaldırmak için birinin telefonunu rootlamak zorunda değil, gereksiz uygulamaları / sistemden kaldırmak için başka bir yol bulması gerekir.

  • Google Nexus cihazlarında bir kişi bunu yapmak için geçici bir özel kurtarma işleminin kilidini açar ve başlatır (normal Android örneğini kökten çıkarmaz)
  • Samsung cihazlarda CF-Root'un kullandığı gibi bir yaklaşım kullanılabiliyordu (indirme bölümü, değiştirme, geri yazma)
  • Veya daha sonra köklendirme işlemi yapmadan bir istismar gerçekleştirin ve gerekli tüm temizliği yapmak için bu geçici kökü kullanın

Alt satır: Köklenme ve sonra yapmak çok daha kolaydır. Ben sadece teknik olarak gerçekten mümkün olduğunu açıklamak istedim


Samsung (Galaxy Y) için biraz daha ayrıntılı bir şekilde yapmayı anlatır mısınız ya da bir bağlantı verebilir misiniz?

Bağlantım yok, üzgünüm. Bunu yapmanın en kolay yolu burada görmek root / remove-junk / unroot olduğunu söyleyebilirim . Eğer gerçekten köklenme olmadan bunu yapmak isterseniz: Sen unroot.zip içeriğini görmek ve kendi oluşturabilir update.zip veya ağ erişimi gibi değil sadece ne kaldırır. Ancak: Nasıl yapılacağını ve komut dosyasının nasıl çalıştığını öğrenmeniz gerekir, ancak risklere dikkat edin: Telefonunuzu kolayca kırabilir. Daha iyi bir kök + sonradan köklenme, bilinen bir yoldur.
ce4,

1
Sadece burada sesli düşünüyorum; fakat telefonunuzu bir Linux bilgisayara bağlayıp /systembölmeyi oradan bağlayamaz mıydınız ?
RobinJ

1
Hayır. Sistem / blok bloğuna, USB yığın depolama yoluyla root olmadan erişilemez. Ayrıca düzenli linux'lar kutudan çıkan yaffs2'yi desteklemez.
ce4
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.