Köklü ve modifiye edilmiş telefonumu yeniden satışa nasıl hazırlayabilirim?


13

Yeni telefonumun maliyetini ortadan kaldırmak için satmak istediğim köklü bir MyTouch 3G (HTC Magic) var. Telefonda CyanogenMod kullanıyorum. Benim sorunum, aslında telefonun şu anda çalıştığı biraz buggy yolla birisini yapıştırmak istemememde yatıyor. Sadece stok rom'u tokatlayabilirim ama bunun hakkında çok iyi şeyler duymuyorum ve telefonun köklü olmasının hala HTC'den telefona yeni güncellemeleri önleyeceğinden eminim.

Sorduğum şey şu: Bu telefonun, kiminle sonuçlanabileceğini kolayca kullanabilmesi için ne yapmalıyım? Süper kullanıcı dostu olacak ve kullanıcının sürekli değiştirmesini gerektirmeyen bir mod var mı? Yoksa telefonu vanilya stoğuna iade etmenin bir yolu var mı?


5
Stok işletim sistemine geri koymak istediğinizden emin misiniz? Birkaç ay önce eBay'de yedek bir Android telefon satın almak istediğimde, önceden köklü telefonların stok işletim sistemini çalıştıranlardan daha iyi ve daha fazla para satma eğiliminde olduğunu fark ettim. Orada köklü bir telefon isteyen ama kendilerini köklendirme riskini almak (ya da güçlükten geçmek) istemiyorum alıcılar var sanırım.
GAThrawn

Yanıtlar:


4

Telefonu stok romuna geri yükleme satış seçeneğiyle (müşterinin istediği buysa) köklü tutardım. Veya telefonu köklü bir stok rom ile geri verebilirsiniz. Clockwork bunu yapmanıza izin vermelidir.

Telefonu vermeden önce (köklü olsun veya olmasın) fabrika ayarlarına sıfırladığınızdan ve SD kartı da biçimlendirdiğinizden emin olun.


1
Oh evet. SD kartın biçimlendirilmesi önemlidir.
ale

Bryan, CyanogenMod'u kullandığını biliyorum, biraz daha acemi dostu olacak başka bir mod olup olmadığı konusunda sorusu var mı?
Matt

@Matt Şahsen, CM'den başka mod kullanmadım. Ayrıca htc-magic'in Droid veya G1'e yükleyemediğim farklı modları olabilir. Bu alanda fazla girdi sağlayamıyorum
Bryan Denny

5
SD kartta özellikle özel bir şey varsa, biçimlendirmenin bu özel dosyaları görmesini kimsenin durduracağını düşünmeyin. Biçimlendirilmiş disklerden ve kartlardan dosyaları defalarca kurtardım (ve onları kurtarmak için biraz şükran ve bira kazandım) superuser.com/questions/6810/best-undelete-tool-for-ntfs-fat Şüphe duyduğunuzda kartı saklayın veya imha edin, başkasına vermeyin.
GAThrawn

kartın tamamını başka dosyalarla yazabilirsiniz.
Louis Rhys

5

Kullanılmış bir cihaz satın alsaydım, fabrika ayarlarına sıfırlanmasını beklerdim. Her iki durumda da, muhtemelen bir fabrika sıfırlaması yapardım zaten.

Tabii ki, köklü bir telefon istemiyordum.

Fabrika ayarlarına sıfırlamanın daha iyi bir seçenek olduğunu düşünüyorum. Bazı kişisel verilerinize rastlamak istemezsiniz.

Her durumda, alıcının tam olarak ne aldığını bildiğinden emin olmak en iyisidir.


Tüm verilerimi silmeyi ve yine de sd kartımı değiştirmeyi planlıyordum. Siyanojen üzerinde tutmam gerekip gerekmediğini veya daha iyi bir rom olup olmadığını merak ediyordum.
sarge_smith

Fabrika ayarlarına sıfırlama, özel kurtarma / mühendislik önyükleyicisini silmez.
Broam
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.