Android cihazımın yardımıyla kendimi nasıl sınava hazırlayabilir veya sınava hazırlayabilirim?


16

Android telefonumun veya tabletimin yardımıyla bir dil öğrenmek veya sınava hazırlanmak istiyorum.

Bunun için etkili ve eğlenceli yöntemler var mı?


Biraz OT, ama sonunda Android uygulamaları olacak .... Dil öğrenme için memrise.com ve duolingo.com tavsiye ederim . Bence bir Android tarayıcı içinde çalışırlar
Bryan Denny

1
Diğer yorumcular için not: Lütfen VC'ing'den önce cevapları ve oylamayı inceleyin ...
ce4

CE4 ne dedi ve neden VC'ing olduğunuz bir yorum bırakın lütfen. Popüler olmasa veya kaliteli cevapları olmasa bile, bu soruda neyin yanlış olması gerektiğinden emin değilim.
Akış

Aslında bir anket. Burada çözülecek gerçek bir Android sorunu yok.
ale

Farklı olmaya yalvarıyorum: Bir sınava hazırlanmak için Android cihazlarımı kullanmak istiyorum. Çözmek için Android ile ilgili gerçek bir sorun değil mi? En azından öyle düşünüyorum.
Akış

Yanıtlar:


26

Şimdi burada bir sürü şey listeleyebilirim, ama bu oldukça uzun olurdu. Öyleyse gruplara göre daha iyi organize edelim:

Birden çok konuyu kapsayan

İlk olarak, elbette, Flashcard uygulamaları söz konusudur (burada en iyi olarak değerlendirilen muhtemelen Kolay Öğren ve AnyMemo'dur - daha uzun bir liste AndroidPIT genel bakışım Vokabeln & FlashCards'da bulunabilir (Google Çeviri sürümü burada ).

Sözü AnyMemo gösterileri gibi bu sadece, dillere sınırlı değildir 1 - moleküller, elektronik kablolama örnekler ve başkalarının görüntülerin örneğin düşünmek de görüntüleri kullanmak için güçlü olmak, her şey için kullanabilirsiniz.

AnyMemo AnyMemo Öğrenme istatistikleri

Diller

İkincisi, "büyük dil kılavuzları " var - yine AndroidPIT genel bakışına bakabilirim : Sprachführer (ve Google Translate varyantı burada ). Bu sonuncusu esas olarak Almanca ana dili olanlara hitap etse de, listenin sonunda bazı genel ipuçları var.

Fransızca dersi Bir ayda İtalyanca

FlashCards & Co sözcükleri öğrenmeye odaklanırken, daha karmaşık dil kılavuzları da dilbilgisi ve tam ifadeleri kapsar. En iyisi bir kombinasyon kullanmaktır. FlashCard'lara gelince, herhangi bir çözüm yapmalıdır: çoğunlukla dile özgü değildir. Diğerleri, en azından öğrenmek istediğiniz hedef dile özgü olması gereken bu türün doğasında yattığı dil kılavuzları ile. Buradaki örneklere Fransız Sınıfı Demo 3 ve Ayda Ücretsiz İtalyanca 4 dahildir .

Üçüncü bir kategoriden burada bahsetmemek unutulmamalıdır: Kendinize iyi bir e-Kitap Okuyucu alın ve öğrenmek istediğiniz dilde yazılmış bazı kitaplar ekleyin. Burada zaten birden fazla dil için büyük bir Çevrimiçi Kütüphane listesi içeren Moon + Reader 5'i öneririm (aslında dillere göre sıralanır), bu nedenle okuyucunun hemen bazı kaynakları vardır. Okurken bazı kelimelerle sorun mu yaşıyorsunuz? Bir sözlük açmak için kelimeye uzunca dokunmanız yeterlidir - çevrimiçi çeviri veya her ikisi de sd kartta kaydedilen StarDict dosyalarıyla ilgilenebilen Fora veya ColorDict 6 gibi bir çevrimdışı sözlük . Moon + Reader ile markalama ve hatta açıklama ekleme(resme 5 bakınız ), biri de diğer konular / sınıflar için bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

Moon + Okuyucu ColorDict

Şimdi dördüncüsü açık olmalı: Youtube uygulamasında dile özgü bazı filmler [klipler] ile kontrol edilebilir. Veya başka bir film oynatıcı ( MoboPlayer muhtemelen iyi bir seçimdir) ve hedeflenen dilde bazı videolar edinin .

5 numaralı tahmin? Sağ: Müzik . Etrafta bol miktarda müzik çalar ve seçilecek şarkılar var. Onları defalarca tekrarlamak, beyinlere bazı ifadeler pişiriyor :) Bu gerçeğin yanı sıra, sesli kitaplar ve dil öğrenen ses dosyaları da var.

Bilim

Şimdiye kadar dil öğrenme konusunda - ama sadece fark ettiğim gibi, sorunuz sadece bununla sınırlı değildi. Öyleyse daha fazla olasılık için gidelim - AP genel bakış Formelsammlungen & Referenzen'e (Google Çeviri: formüller ve referanslar ) dikkat çekti . Kimya için tonlarca referans var, örneğin çok ünlü Merck PTE HD (periyodik tablo) 7 , matematik hesaplama yardımcıları ve matematik 8 , fizik referansları, elektronik, mühendisler için şeyler gibi referanslar ... Diller.

Merck PTE Matematik

Okul Organizatörleri

Okul veya eğitim için mi öğreniyorsunuz? Birden fazla konu ve kursları takip etmek? Bu, Android akıllı telefonunuz veya tabletiniz kullanılarak da ele alınabilir. Bununla ilgili AP genel bakışı Stundenpläne und Schul-Organizer (Google Çeviri: okul organizatörleri ) olacaktır. Okul Takvimi 9 gibi basit zaman çizelgelerinden , hangi konunun ne zaman ve nerede çalıştığını takip etmek için, uygulamalara ilgili görevleri de takip etmek ve hatta sınıflar sırasında cihazı susturmak için (örn. Sınıf Programım - mavi renkli küçük numaralı kutuları not edin) Ekran görüntüsü 10'daki bağlı görevleri gösteren öğeler ) birçok çözüm bulabilirsiniz.

Okul Takvimi Ders Programım

özet

Özetlemek gerekirse: Tabletinize önceden yükleyebileceğiniz ve daha sonra hareket halindeyken öğrenmek için kullanabileceğiniz birçok şey var.


En azından bilim bölümünde Wolfram Alpha ekleyin ..
Android Quesito

10

Flashcards okumak için harika bir yoldur. Ben tavsiye edebilir Anki ve Ankidroid ( Google Code Projesi Sayfa Android için). Kullanımı eğlenceli ve gerçekten verimli. Öğrenmek, bilgi ile genişletmek ve daha sonra tekrar topluluğa paylaşmak için kullanabileceğiniz çeşitli konularda mevcut kart desteleri bile vardır.


3
+ Anki için sonsuz :) Ama önceden yapılmış deste kötü olduğunu düşünüyorum.
RR

1
Bazıları iyi, bazıları kötü. Ama bazen iyi bir başlangıç ​​noktası.
Akış

1
Anki
Bryan Denny

5

Yerel Halk Kütüphanenize danışın (kütüphanecinizle konuşun). Birçoğu araştırma uygulamaları veya dil araçlarına ücretsiz erişim sunar. Örneğin kütüphanem Mango dillerine ücretsiz erişim sağlıyor. Çok küçük olmadıkları sürece, eğitim ve bilgilendirici bir ton başka kaynağa da sahip olacaklardır.

ABD'deyseniz, aynı eyaletteki yarı yerel kütüphanelere bakabilirsiniz. ABD'deki çoğu kütüphane aynı eyaletteki herkese kart verecektir. Kütüphane ücretsiz olarak kullanılabilecek kullanışlı uygulamalara sahipse, muhtemelen uygulamalara erişmek için ne yapmanız gerektiğini (muhtemelen sadece bir kütüphane kartınız vardır) ve Kütüphane kartı.


4

Yeni bir dil öğrenmek için, Pimsleur ve Rosetta Stone yaklaşımlarının yaygın olarak kabul edildiği düşünülmektedir (Weasel kelimelerinden kaçınamazlar).

Her ikisini de bilgisayarda kullandım ve Rosetta Stone'un bu amaçla TOTALe adlı bir android uygulaması olduğunu bildiğim için mutluyum .

Pimsleur'un yaklaşımı ses dinlemeyi ve PDF'lere göndermeyi içerirken, bu yaklaşım herhangi bir cihazda işe yarayabilir.

Rosetta Stone'un yaklaşımı biraz etkileşimli ve sadece bir uygulama ile yapılabilir.


4

Kendi dilinizde bir kelimenin fotoğrafını çekebiliyorsanız (sadece İngilizce -ş çalışmayı- ve Arapça-çalışmadı- İngilizceyi çevirmeyi test ettim) ve bir başkasına hızlıca bir çeviri bulabiliyorsanız, dil öğrenmek gerçekten eğlenceli olabilir. ; bunun için Google Goggles'ı buldum ; QR kod okuyucu olarak da kullanılabilen kullanışlı bir çözüm (İnternet erişimi gerektirir). Google Goggles yalnızca çekilen resimdeki kelimeleri çıkarır ve bu nedenle resminizin metnini çeviri için yönlendirmek için bir çevirmen Google Translate de yüklemeniz gerekir (bunun yalnızca Google Çeviri ile sınırlı olmadığını düşünüyorum. emin değilim).

Ayrıca yapılacaklar listelerinin düzenlenmesi tabletlerde / telefonlarda da yapılabilir. Wunderlist , yapılacaklar listelerini yönetme konusundaki mevcut seçimim, çünkü hem bir krom eklentisi ( burada bulunur ) hem de bir mobil uygulaması var ( Android'de bunun bağlantısı var ). Yapılacaklarınızı ayrı listelerle kategorilere ayırmanıza, dos'ya öncelik vermenize (yalnızca 2 öncelik: bir yıldıza tıklayarak önemli veya normal öncelik) ve "Bugün" gibi yakın zamanlar için görevleri kolayca görüntülemenize / eklemenize yardımcı olur. "Yarın" ve "Gelecek 7 gün". Senkronizasyon için internet bağlantınızın olması gerekir.

Bir tablet (veya telefon) için en belirgin özelliklerden biri, hareket halindeyken gerekli okuma materyallerine sahip olmak ve kolayca erişilebilir olmasıdır. Ancak bilgisayarınızdan okuyorsanız, belgelerinizde / sunum slaytlarınızda gezinmenize yardımcı olacak bir uzaktan kumandanın olması daha uygun olabilir; klavyeye ulaşmak zorunda kalmadan kolayca okuma. Bu uyuşuk bir davranış gibi görünse de, amaçların aksine kullanılabilir; örneğin sunum slaytlarında gezinirken bir koşu bandı kullanmak veya klavyeye / fareye ulaşmaya gerek kalmadan bir sunumu prova yaparken (slayt navigasyonuna yardımcı olan biri olabilir). Bu tür uygulamalar kablosuz bağlantıya ihtiyaç duyacaktır (WiFi ve / veya bluetooth; Bence değişir - Uzak uygulamaları çok denemedim). Son zamanlarda karşılaştığım uzak uygulamaBilgisayarınıza bir sunucu indirmeniz gereken birleşik uzaktan kumanda (taşınabilir bir sürümü de vardır). Ben oldukça bu uzaktan (veya diğerleri) denemedim, bu yüzden bir inceleme veremez.

Bu yardımcı olur umarım. Mutlu öğrenme!


3
Lütfen URL kısaltıcıları kullanmayın. Bu heyecan değil.
RR

Rahatsızlıktan dolayı özür dilerim neden böyle sorabilirim? Yoğuştukları için onları daha net görüyorum.
Noha Kareem

3
Nereye gittiğinizi hemen bilmiyorsunuz ve ek bir izleme katmanı var ve yine de gizleyebileceğiniz için daha temiz değiller.
RR

1

Kelime hazinesi (İngilizce) için bu uygulamayı kontrol edin ...

Bağlantı: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wordLearner.Free

Açıklama: Kelime Öğrenen, güçlü bir kelime dağarcığı oluşturmanıza ve korumanıza yardımcı olur. GRE, CAT, CMAT, XAT, SAT, GMAT..etc gibi rekabetçi sınavlara hazırlar. Bu ücretsiz uygulama aşağıdaki özelliklere sahiptir: 1. Acemi / Uzman olarak kategorize 380 kelimelik bir koleksiyon.

2.Filtre Tabanlı Arama Modu. (Sözlüğe benzer)

3. günlük kelime bildirimleri- daha fazla widget gerekli, bunun yerine günlük yeni bir kelime ile haberdar olun.

4. kelime modu öğrenmek.

5.Test Modu - Sizin öğrendiğiniz kelimelere göre test edin.

6.Review Listesi - Zor bulduğunuz tüm kelimelere tek bir yerden kolayca erişmenizi sağlar.

7. performans performans ile ilgili.

Vikisözlük ile entegre - Uzun bir kelime Etimoloji (yani kelime kökenli) gibi daha fazla bilgi almak için basın.

9.ABD ve BK vokal telaffuzları

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.