Uygulamanın tam paket adı?


81

Android 4.0.3 kullanıyorum ve artık bazı uygulamalar için paket adını bulamıyorum. Hatırlarsam, Uygulamalar’a giderdim ve orada görebildim.

Peki, bazı uygulamaların tam paket adını nasıl görebilirim? Gibi, uygulamanın adı "Test" ve paketini görmem gerekiyor com.test.mytest.


Kabul cevap bu soruya (zıt sorunu var: Paket adını bildiğinizde uygulama adını bulma) basitçe Google Play web sitesinde yukarı bakarak öneriyor. Paket adı, URL’de tam orada olacaktır.
ale

3
@AlE .: Her nasılsa, "Google Play web sitesinde basitçe aramak" konusundaki çözüm, benzersiz paket kimliğini bulma noktasında uygulamayı Google Play web sitesinde tekrar bulmak olduğunda işe yaramaz :)
VEYA Haritacı

Yanıtlar:


51

Komut satırını kullanmakta rahatsanız, sevdiğim bir çözüm Android'in pm komutu. Adb gibi kullanarak kolayca çağrılabilir :

$ adb shell "pm list packages -f test"
package:/system/app/AutomationTest_JBUP.apk=com.sec.android.app.DataCreate
package:/system/app/BluetoothTest.apk=com.sec.android.app.bluetoothtest

testAradığınız paketi ile değiştirin .

pm, ne yapmak istediğinize bağlı olarak yararlı olabilecek çeşitli seçeneklere sahiptir:

usage: pm list packages [-f] [-d] [-e] [-s] [-3] [-i] [-u] [FILTER]
pm list packages: prints all packages, optionally only
 those whose package name contains the text in FILTER. Options:
  -f: see their associated file.
  -d: filter to only show disbled packages.
  -e: filter to only show enabled packages.
  -s: filter to only show system packages.
  -3: filter to only show third party packages.
  -i: see the installer for the packages.
  -u: also include uninstalled packages.

Bu mükemmel çalışıyor. Genel bir çözüm olarak, bu sorunun cevabını doğru görünüyor. grepPaket adının bir bölümünü biliyorsak da kullanabiliriz .
gnuanu

2
@gnuanu Evet, önce grep'i kullandım ve sonra -f flag'ın aynı şeyi yaptığını (örn. paket adına göre filtreler), örnekte görebileceğiniz gibi anladım. Her ikisi de iyi çalışıyor.
bmaupin

Windows kullanıyorsanız ", tek tırnak yerine çift ​​tırnak kullanın '. Bunun gibi: adb shell "pm list packages -f test"Yoksa tuhaf hatalar alırsın.
ADTC

3
Bu, uygulamanın tam adı veya apk dosyasının, uygulamanın görüntülenen adını içermemesi durumunda işe yaramaz. örneğin, "Google Play Hizmetleri" com.google.android.gms'dir, ancak bu temelde bulmak imkansızdır
goweon

6

Uygulamayı Google Play Store'dan başka bir yere paylaşın (uygulamanın sayfasındaki paylaş düğmesine tıklayarak) ve paylaşılan değeri görün.

Gibi bir şey göreceksiniz: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.my.packagename

(Google Play'de bulamıyorsanız: Uygulama simgesine uzun basıp "Uygulama bilgisi" ne basabilirsiniz. Android sayfasının en altına gidin ve sonra "Mağazadaki uygulama ayrıntıları" seçeneğini tıklayın)


5

En iyi yol APK çıkarıcı kullanmak gibi görünüyor . Aslında herhangi bir APK ayıklamanız gerekmez, bu uygulama yüklü her uygulama için nitelikli adı görüntüler. Bu tüm uygulamaları kapsamalıdır.

Herhangi bir sebepten dolayı uygulamanızı bulamıyorsa, SD kartına bakın. Şanslıysanız, uygulama verilerini veya ayarlarını, uygulamanın kendi adına bir yerde uygulamanın nitelikli adını taşıyan bir klasörde saklar /mnt/sdcard/Android/data/net.sylark.apkextractor.


4

LogCat'a bakabilirsiniz. Cihaz PC'nize bağlıysa LogCat'i (Eclipse veya cmd hattında) veya LogCat'ı ​​görüntülemenizi sağlayan herhangi bir uygulamayı kullanarak ya da mobil cihazınızda açın. LogCat kullanılabilir olduğunda, uygulamayı başlatın - "ActivityManager" e karşılık gelen günlük başlatılan aktiviteyi gösterecektir. Genellikle: biçiminde olur "Starting activity: Intent { act=android.intent.action.MAIN cat=[android.intent.category.LAUNCHER]...". Bununla birlikte, teknik bu yaklaşım olabilir, bu - IMHO - kurulu uygulamaların herhangi biri için başlatma etkinliği hakkında bilgi edinmenin en iyi yolu.


3

Kullandığınız uzmanlaştıktan ise adbve Linux linux komutunu kullanarak oldukça hızlı bulabilirsiniz grep.

Sadece yap:

adb shell
ls -al /data/data/ | grep 'yourAppName'

Aramak için elbette kökünüz gerekir /data/data/


Peki nasıl kök olurum? Linux kök ya da "root" aygıtınızdaki root mu?
NelsonGon

2

OS Monitor uygulaması, ana ekranda bir İşlem'i tıklatarak açarken işlemlerin yürütülmesi için gereken bilgileri size verecektir.

Büyütmek için resmin üzerine tıklayın

Os monitör ps adı

Android'in en derin bölümlerini izlemek için çok güçlü bir uygulama.


Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.