Bir uygulamanın dilini değiştirme (Google Asistan ses tanıma, kök kullanılabilir)


14

Normalde telefonumu Fransızca çalıştırıyorum. Ancak maalesef Google Asistan, sesli komutları yalnızca telefonun dilini ABD İngilizcesi olarak ayarladığımda destekleyecektir.

Ben ayarlama çalıştı Google Asistan> Parametreler> Voix> Langue için anglias . Bu, İngilizce kullanarak Google aramaları yapmama izin verdi. Ama yine de "call…", "to navigate…" veya "alarm kur ..." gibi komutları kullanamadım. Bunlar yalnızca telefonun genel dilini yapmak istemediğim İngilizce olarak ayarlarsam kullanılabilir gibi görünüyor.

Uygulama başına telefonun dilini değiştirmenin bir yolu var mı? Bu muhtemelen sahip olduğum kök erişim gerektirir. Temel olarak, seçilen uygulamalar için Unix yerel ayarına veya bunun gibi bir şeye şans tanıyacak bir kök uygulama arıyorum. Google Asistan'ın diğer tüm uygulamaları İngilizce'ye değiştirmeden çalışmasını istiyorum. Teşekkür ederim!

Yanıtlar:


4

Belirli bir uygulamayı genel telefon ayarlarınızdan farklı yerel ayar / dilde olmaya zorlamanın bir yolu var!

  1. kök salmalısın
  2. xposed.info'dan "xposed framework" ü kurun
  3. Bu uygulama içinde bir modül "uygulama ayarları" yükleyin
  4. bu modül içinde "hızlı arama kutusu" araması (google arama uygulamasıdır)
  5. yerel ayarını "english-us" olarak değiştir
  6. zevk almak

Ne yazık ki xposed framework android 5.0 Lollipop ile çalışmayı durdurdu ... bu yüzden telefonunuz güncelleme ile çarpılana kadar tadını çıkarın :(


Görünüşe göre Lollipop uyumluluğu üzerinde çalışıyorlar: github.com/rovo89/Xposed/issues/18 . Nefesini
tutmazdım

Aslında Xposed zaten 5.0 ve 5.1 çalışan Lollipop'a taşındı.
Marki555

3

Uygulamanın yerel ayarı, sistemin geniş yerel ayarına (AFAIK) dayanmaktadır, sistem genel yerel ayarının nasıl ayarlandığına bakılmaksızın her uygulamayı belirli bir dili kullanacak şekilde ayarlamanın bir yolu yoktur.

Yani, bu tür uygulamaların geliştiricileri, sistemin geniş yerel ayarı ayarlanmışsa, uygulamanın çalışma dili, uygulamanın yerleşik dil için gerekli kaynağa sahip olması koşuluyla , uygulama için uygun yerel ayarı seçeceğini kabul etmişlerdir . uygulama.

Uygulamada uluslararasılaştırma için bir yerel ayar yoksa, sistem genelindeki ayar bundan farklı olsa bile varsayılan olarak ABD İngilizcesine geri döner.

Böyle bir uygulamayı, çalışma zamanında özellikle içindeki dili seçmeye ve sistem genelinde ayardan bağımsız olarak kullanmaya zorladığı bir uygulama görmedim.

Düzenle:

Google-fu biraz sonra bu rastladı sitede 'başlıklı : Kendi Dilinizde Google Now Tweaked İçin Kullanımı [Kök Only] Google Asistan ile Bağımsız Yerel '

Bu yüzden bir şans verin ve bunun size yardımcı olup olmayacağını görün :)


3

Telefonumu İngilizce çalıştırabilmek için aynı şeyi arıyordum, ancak Navigasyon uygulamamı kendi ana dilimde (hollandaca) arıyordum. XDA Geliştiricileri'nde yerelleştirilmiş uygulamalar programı adı verilen bir program buldum: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1174443 Farklı bir dil için bir uygulama için kısayol oluşturmanıza olanak tanır (aslında telefonunuzu değiştirir) ve programı kapattığınızda normale döndürür). Bu programı oluşturmak için xda kullanıcı thiagolr'a kredi.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.