Stok klavyesi için aynı anda iki dil mi ayarladınız?


20

İngilizce ve Almanca tahmini ve otomatik düzeltme aynı anda stok klavye (Jelly Bean burada) istiyorum.

Kullanım durumum:
Tabletimde hem klavyeye ihtiyaç duyduğum ingilizce ve almanca alanlar arasında çoklu görev (örn. Alman arkadaşlarımla Google Talk ve İngilizce Android Meraklılarında soruları düzenleme / cevaplama). Sorun: Tahmin / otomatik düzeltmeyi kapatmak istemiyorum ya da alternatif bir klavyeye geçmek istemiyorum. Şu anda görevleri değiştirdiğimde ( Google Talk'tan tarayıcıya ve arkaya) en / de klavyeler arasında manuel olarak geçiş yapmam gerekiyor . Bu sinir bozucu. Klavye düzeni (QUERTZ veya QUERTY) umursamıyorum ama İngilizce olanı tercih ederim.

Stok klavyesinde nasıl eşzamanlı çoklu dil tahmini / otomatik düzeltme yapabilirim?Teşekkürler, bir site yürütmesine rağmen: yerel google arama yayınlamadan önce kaçırdı. Her neyse, Jelly Bean'de yapılabilecek bir şey var: Eklenti sözlükleri yükleyin, örneğin Emoji desteği için ( burada kaynak ). Ancak henüz bir addon olarak sadece İngilizce (İngiltere) (sanırım sadece ek kelimeler içerir). Bunu deneyeceğim.
ce4

Bunlar şu ana kadar desteklenen paketlerdir: İngilizce kelimeler için İngilizce (ABD) Emoji, İngilizce - Ana sözlük, İngilizce, İngilizce (İngiltere), Hrvatski, Cestina, Nederlands, Emoji pour mots francais, Francais, Deutsch, Italiano, Norsk bokmål (Norveççe ), Portuges (Brasil), Portuges (Portekiz), Pyccknn (Rusça), Español (göre XDA )
CE4

Yanıtlar:


8

Jelly Bean'deki (4.1 veya 4.2) stok klavyesi aynı anda birden fazla dili desteklemiyor. Bununla birlikte, üçüncü taraf bir klavye olan SwiftKey, aynı anda üç dile kadar gelişmiş tahminleri destekler.

SwiftKey Resmi Web Sitesi
SwiftKey Google Play'de

SwiftKey ücretli bir uygulama olduğunu unutmayın. Uygulamanın deneme sürümü olmayan sürümlerini Play Store'da bulabilirsiniz. Swype benzeri işlevsellik arıyorsanız, SwiftKey'in gelecek bir sürümünün de içerdiğini unutmayın.


Şu anda aynı anda çoklu dil klavyesi için hala tek çözüm bu mu?
jj_

Öyle görünüyor. Şahsen, sadece Google'ın klavyelerini kullanıyorum ve bildirim paneli veya boşluk tuşu ile ihtiyacım olduğunda dili değiştiriyorum. SwiftKey'den daha kararlı ve hızlılar.
Etienne Levesque Guitard

Sürekli olarak İngilizceden başka bir dile ve viceversa'ya birçok kez tek bir cümle içinde geçmek zorunda kaldığınızda, bu sürdürülebilir bir çözüm değildir ...
jj_

Katılıyorum. Bunu çok yapardı. Yazılımın aslında insanlarla biraz sohbet etme şeklimi şekillendirdiğinden eminim. Şimdi daha fazla tek dil.
Etienne Levesque Guitard

2

Bunları aynı anda nasıl kullanacağımı bilmiyorum, ancak evet, 2 diliniz olabilir. Ayarlar altında ikinci dilin kurulu olduğundan emin olun. Ardından klavyenin altında, birden fazla dil kullanılırken fazladan bir tuşun görünmesi gerektiğini belirlediğinizden emin olun. Sonra yazarken, whatsapp ya da öylesine diyelim, menünüze gidin ve ayarlar ve voila altında ikinci (yüklü) dilin kutusunu işaretleyin, boşluk çubuğunun yanında ve boşluk çubuğunda, kullandığınız dil.


1

HTC One cihazımda bu sorunu şu şekilde çözdüm:

Ayarlar-> Diller ve Klavye'ye gidin.

Bu listede "Swype" olarak ayarlandığını gösteren bir "Swype" ayarı vardır. Bilgilendirici değil. Ama yine de parmağınızı üzerine bastırın.

Bam! Hiç bilmediğim en kullanışlı menü belirir. Birincil dilinizle aynı anda kullanılacak bir dil ekleyebilirsiniz. Her iki dil için yazım denetimi ve sözcük tahmini. Espanol varsayılan olarak oradaydı, daha fazla dil indirme seçeneği vardı.


0

Motorola DROID RAZR ve Android sürüm 4.4.2'de birden fazla ve eşzamanlı dile çözüm:

Ayarlar; Dil ve giriş; KLAVYE ve GİRİŞ YÖNTEMLERİ; Varsayılan; Android Klavye - sağda 'seçenek' menü seçimini görürsünüz. Dokunun. Giriş dilleri alt menüsü görüntülenir. Kullanılabilir dilleri ve etkinleştirilmesini istediğiniz dilleri listelemek için 'Giriş dilleri'ni seçin. Aynı Giriş dilleri alt menüsünde Eklenti sözlükleri de dahil olmak üzere birden çok seçeneğiniz vardır; bunu seçerseniz hangilerinin yüklü olup olmadığını görebilirsiniz.

İşlem: Metin girerken, seçili dilin boşluk çubuğunda görüntülendiğini göreceksiniz. Boşluk çubuğunun solunda, dilleri yazmak ve ses girişi için çevirmek için kullanılan bir 'dünya' simgesi görürsünüz ve kelime istemi ve yazım denetimi düzeltmesi bulunur.


1
Bu eşzamanlı değil.
jj_

0

Bu doğrudan sorunuzu cevaplamaz, ancak aynı anda birkaç klavyenin / sözlükün nasıl kullanılacağını ve özel klavye / sözlüklerin nasıl oluşturulacağını açıklar.

Android'de birden çok klavye kullanma hakkında başka bir Stackoverflow sorusu: /programming/20197421/adding-a-second-dictionary-to-the-spell-check-in-android-4-3/44033793#44033793

Örneğin , Fransızca sözlüğe sahip bir Fransızca klavyeye + İngilizce sözlüğe sahip Fransızca klavyeye sahip olmak için

Git Android settings > Language & Input > Gboard(Google varsayılan klavyesi).

Ardından Languages, istediğiniz tüm klavyeleri işaretleyebilirsiniz. Benim durumumda, French (France)ve English (UK).

Bu size her zamanki AZERTY Fransızca klavyeyi ve her zamanki QWERTY İngilizce klavyeyi verecektir.

Fransızca bir AZERTY klavye ile İngilizce sözlüğü istiyorsanız, Preferences > Personalised input stylesyeni bir klavye oluşturabilir ve oluşturabilirsiniz Language: English (UK) Layout: AZERTY, daha sonra Languagesmenüde, listede yeni bir klavye olacak English (UK) (AZERTY). İşaretleyin.

Artık Listenizde 3 klavyeler vardır: French (France), English (UK)ve English (UK) (AZERTY).

Klavyeyi kullanırken, özel düğmeyle veya Spaceçubuğu tutarak bir klavyeden diğerine geçebilirsiniz . SpaceBar da mevcut dil kullanılıyor gösterir.

Aynı anda birden çok sözlükleri kullanarak: In Text correctionbir "çok dilli öneri" adı verilen bir seçenek, bu çeşitli sözlükleri kullanır orada aynı anda geçerli olarak seçilen dillerden tüm sözcükleri tanıma. Etkinse, Spaceçubuk aynı anda birkaç dilin etkin olduğunu göstermek için FR-EN gibi bir şey gösterecektir. Ben şahsen hoşlanmadım.


0

Aynı sorun bana birkaç gün önce oldu ve bu şekilde çözüldü:

  • Klavye ayarlarına gidin: Ayarlar> Dil ve Giriş> Sanal Klavye> Samsung Klavye
  • 'Türlerdeki diller' bölümünde dillerinizin seçili olup olmadığını kontrol edin
  • "Öngörülü" seçeneğinin etkinleştirildiğinden emin olun.
  • "Otomatik değiştirme" seçeneğinin etkinleştirildiğinden emin olun.
  • Yeni ayarların uygulanması için klavyenin kullanıldığı uygulamayı yeniden başlatın

Bu son nokta, benim için tekrar çalışmasını sağlayan nokta, böylece boşluk çubuğunu kaydırmak zorunda kalmadan "Holà yeah le clavier marche" gibi çirkin şeyler yazabiliyorum.

Bu bana (bir gün içinde!) Aşağıdakileri cevaplayan Fransız Samsung desteği tarafından önerildi:

En efetet, uygulayıcı une çözüm à votre requeste, nous vous önerileri düzelticiler suivantes dans les "Paramètres" du clavier:

  • ajouter le français et l'anglais dans "Langues et types";
  • cocher le "Texte sezgisel";
  • cocher "Vérif. ortographe otomatik." ;
  • Fermer et redémarrer l'application sur laquelle vous avez fait le reparamétrage du clavier.

-2

Android klavye ayarlarında, dilleri değiştirmek için parmağınızı boşluk çubuğu boyunca kaydırma seçeneği vardır. Kullanmak istediğiniz dilleri seçebilirsiniz.


1
Dili nasıl değiştireceğini değil, aynı anda iki dile sahip olmasını istiyor.
Fıstık

1
Evet. Ben bir yerli almanca konuşuyorum ve sık sık İngilizce ileri geri geçmek (örneğin burada çoklu görev kullanarak benim sekmesinde Almanca sohbet ederken İngilizce katkıda bulunmak). Her seferinde giriş dilini değiştirmek veya kötü otomatik düzeltmeler almak çirkin. Ben de almanca (teknik terimler) Almanca bir sürü kullanın, bu yüzden ideal ben aynı anda hem aktif iki dili "istiyorum" istiyorum.
ce4
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.