İnternet olmadan (LAN veya Wi-Fi üzerinden) doğrudan telefondan telefona VoIP aramaları nasıl yapabilirim?


11

Ara sunucu (SIP sunucusu) veya Internet bağlantısı olmadan iki Android cihaz arasında VoIP aramaları yapmanın bir yolunu arıyorum. Mümkün mü?


Bunu neden yapmak istiyorsun?
unforgettableidSupportsMonica

@unforgettableid Acil durumlarda bunu okumaya çalışın -> slideshare.net/altaiar/…
CrandellWS

@unforgettableid "Çünkü orada değil". Bu özellik potansiyel olarak çok yönlü ve kullanışlıdır, istememenin akıl almaz olduğu görülmektedir.
Russell McMahon

@RussellMcMahon: Adil. Gözlerden uzak bir yürüyüş parkuru veya sinyal bulunmayan kamp alanı gibi uzak yerlerde yararlı olabilir.
unforgettableidSupportsMonica

@ unforgettableid Bunu kullandığımız telefonlarda uygulamayı umuyorum, böylece bir PSTN çağrısı yapmadan eşimle "mülk" etrafında konuşabilirim. Serval ayrıca, bazı durumlarda subtantriyal doğrudan menzil genişlemesine izin vermek için güç / harici modemlerin kullanılmasına izin verir. Bu durumda telefon, ağdaki bir telefondan daha yararlı bir donanım elemanıdır. Ve Açık WRT ve Serval, henüz beynimin tam olarak tanımadığı davranışlara entegre edilebilir. ....
Russell McMahon

Yanıtlar:


5

Telefonumu kendim gibi kullanmaya çalışmasam da, soruyu biraz googling yapmak için yeterince ilginç buldum. En iyi arama terimi görünüyordu android wifi|bluetooth walkie talkie.

Bulduğum en umut verici ücretsiz aday, Android Intercom gibi görünüyor - bir ara sunucu veya telco olmadan wifi veya BT üzerinden telefon iletişimine doğrudan telefon. Uygulama için ödenen en umut verici WiFi Talkie gibi görünüyor .


OP , OP'nin gereksinim ve sorusuna aykırı olan " herhangi bir ara sunucu (SIP sunucusu) veya bir İnternet bağlantısı olmadan " belirtiyor :)
t0mm13b

Tam bir ara sunucu (SIP sunucusu) veya Internet bağlantısı olmadan "bir aracı sunucu veya telco olmadan wifi veya BT üzerinden doğrudan telefondan telefona iletişim" OP'nin req karşı tam olarak nasıl?
Logolar

Cevabınıza bir Wifi mekanizması kullanarak atıfta bulunulan bağlantılar, OP , SIP ve muhtemelen OP'nin sıfır üçüncü taraf desteği, yani wifi, internet yok, bağlantı yok, SIP içermeyen ara sunucu kullanıldığına dair herhangi bir gösterge vermedi .
t0mm13b

1
İKİ bağlantılar eşler arası çözümdür, ancak ikincisi herhangi bir yerel kablosuz LAN'dan yararlanır (internet bağlantısı gerektirmez. Ve üçüncü taraf olmadan SIP'yi kullanabilirsiniz - bu sadece TCP / IP gibi bir protokoldür.
Logolar

Logolar> Sip'i üçüncü taraf (sip sunucusu gibi) olmadan nasıl kullanabilirsiniz - herhangi bir örnek kod?
Jasper

1

Serval Mesh sonra ne başarmak olabilir. Sadece telefonların kendisinde bulunan teknolojiyi kullanarak mobil-mobil iletişim sağlar. Ayrıca bu soruya / cevaba bakınız . Teknolojinin şu anda bebeklik döneminde olduğunu ve hala çalışmak için birçok böcek / bükülme olduğunu ancak yönün umut verici olduğunu unutmayın.


1

Meshenger ne istersen yapıyor gibi görünüyor. Ayrıca f-droid ile de elde edilebilir .

LAN üzerinde çalışır ve Internet veya ara sunucu gerektirmez. IPv6 bağlantı yerel adresleriyle çalışabileceğinden DHCP sunucusu gerekmez. WebRTC, ses ve video için iletim protokolü olarak kullanılır.


0

Evet :) BlueFi Telefon veya Walkie Talkie Wifi / BT kullanın

BlueFi Phone kullandım. Bu uygulamalar size zaten bu uygulamayı ve Bluetooth aralığı veya aynı Wifi Ağ içinde yüklü başka bir android telefon aramak için tesis verir. Arama yapmak ve aramak istediğiniz cihazı herhangi bir internet bağlantısı olmadan doğrudan bu Android Telefona eklemelisiniz.

Bunun ihtiyaçlarınızı karşılayacağını düşünüyorum.


Kim konuşuyor? Bunu yararlı bir cevap haline getirmek için lütfen birkaç ayrıntı daha ekleyebilir misiniz (özellikle bağlantılar)? Teşekkürler;)
Izzy

1
Merhaba Izzy, Lütfen cevabın ayrıntılarını kontrol edin
Subhojit Mukherjee

Güncelleme için çok teşekkür ederim! Evet, şimdi mükemmel mantıklı :)
Izzy

Walkie Talkie Wifi / BT bağlantısında bir "istenen URL bu sunucuda bulunamadı" hata mesajı alıyorum.
galacticninja

0

Evet bu mümkün ve birkaç kez yaptım. Sadece csip simple yükleyin ve herhangi bir sunucuya bağlı olmayan "kullanıcı" adlı bir profil oluşturun. Aynı kurulumla başka bir kişiyi aramak için sadece IP adresini bilmeniz gerekir. Bir kez ses, e-posta, sms veya whatsapp veya daha (çok daha iyi) textsecure gibi daha güvenli bir yolla gönderdikten sonra, sadece "user@15.14.173 et cetera (temelde user @ other person's ip) yazarsınız ve Csipsimple çalar. Çalışıyor ve İnternet'in en saf şekli.


1
Bu "csip basit" uygulamasını bulmak için bir bağlantı verebilir misiniz? Öyle mi bu ?
Izzy

-1

Herhangi bir SIP istemcisini kurabilir ve diğer tarafa user @ IP formunu girebilirsiniz. Her ikisi de SIP olmalıdır (herhangi bir uygulama, aynı uygulama olmasını gerektirmez) Ancak çoğu sağlayıcı IP-IP çağrılarını ücretsiz olarak geçirmenize izin verir ve ayrıca diğer SIP IP olmayan telefonları (Gtalk, Cisco Jabber gibi) SIP ve XMPP arasında ücretsiz ağ geçidi sunuyor ( http://www.955170000.com ) Tabii ki bazı IP bağlantılarına ihtiyacınız var, Wi-Fi, bluetooch, GSM, 3G ... VoIP aramaları yapmak için IP olmadan voIP yapmayın.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.