Bir uygulamanın geliştiricilerine geri bildirim sağlamanın ve bir özellik istemenin en iyi yolu nedir?


10

Android telefonumda nasıl yer açacağımla ilgili daha önceki bir sorudan sonra, daha fazla geliştiricinin uygulamalarının SD karta taşınmasına izin vermesini istemek net bir şekilde ortaya çıktı.

Favori uygulamalarımın geliştiricilerine bu isteği bildirmenin en iyi yolu nedir?

Onlara piyasada düşük bir puan vermek ve "SD karta taşı" seçeneği dahil eğer onlara 5 yıldız verecek yorum yazmayı düşündüm. Ancak uygulamaları gerçekten sevdiğim ve daha fazla geliştirmeyi teşvik etmek için yaygın olarak benimsenmelerini istediğimden, potansiyel olarak yeni kullanıcıları düşük bir puan vererek geri çevirmek istemiyorum.

Yanıtlar:


12

Geri bildirim sağlamak ve / veya yanıtlamak istediğiniz bir özellik isteğiniz varsa, Android Market'te sağlanan bir e-posta yazmak en iyisidir. Uygulamanın açıklamasının ve resimlerinin altında bulunur.

Ayrıca geliştiricinin bir hata takipçisi ve / veya forumu (genellikle durum) olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.


12

Onlara piyasada düşük bir puan vermek ve "SD karta taşı" seçeneği dahil eğer onlara 5 yıldız verecek yorum yazmayı düşündüm.

Lütfen, lütfen, lütfen bunu yapma. Değerlendiricilerle "tehdit edildiğimizde" biz geliştiriciler bundan nefret ediyor. "X yaparsanız 5 yıldız", genellikle X en rastgele ve belirsiz özellik isteği olduğunda, genellikle uygulama ile ilgili değildir.

Bir uygulamanın derecelendirmesi, geçerli kalitesine dayanmalıdır. Bunun iyi olacağını düşündüğünüz bir özellik eksikse veya bir hatayla karşılaşırsanız geliştiriciye e-posta gönderin .

Bir uygulamayı (tamamen hak etmeyen) derecelendirmeyle ilgili sorun , kullanıcının "tehdit altında" özellik isteği eklenmiş olsa bile, derecelendirmesini değiştirmemesidir. Ayrıca, geliştiriciler, kullanıcıyı özelliği eklediğini veya bu hatayı düzelttiğini bildirmek için doğrudan yorumlara yanıt veremez. Eğer varsa geliştirici e-posta , o zaman onlar size geri temas mümkün olacak!

"SD Karta Taşı" seçeneğinde, böyle bir şey yapılması önerilmez. Örneğin, bir uygulamanın widget'ları varsa, SD Karta taşınması önerilmez. Daha fazla örneği ve bilgiyi burada bulabilirsiniz .


2
Bir geliştiricinin piyasa yorumundan yorumcu ile iletişime geçmesinin bir yolu olmadığını da eklemek isterim. Bu yüzden de hata raporlarını veya özellik isteklerini sevmiyorum, çünkü yorumcundan daha fazla girdi isteyemiyorum. Android pazarındaki yorumlar, diğer kullanıcılara uygulama hakkında neyi beğendiğinizi ve neyi sevmediğinizi anlatmak içindir .
Akış

8

Onlara daha düşük bir puan vermeyin!

Birincisi, gerçekten bir programın araştırmaya değer olup olmadığını görmek için derecelendirmeye bakıyorum. SD'ye geçme seçeneği olmayan iyi bir program, aniden, kötü bir program değildir.

Web sitelerine veya programın pazarında görünen bir e-posta adresine bakın.

Hiçbiri bulunmazsa, yorumlarda açıkça belirtin, ancak daha kötü bir okuma vermeyin.

En azından, bu benim görüşüm değil, burada :)


1
"SD karta taşı" birileri için önemli bir özellikse, bu uygulama yoksa uygulamayı daha düşük derecelendirmelidir. Bir uygulama hızı zaman, bunu ne için nasıl çalıştığını için bir derecelendirme veriyorum bana , ben diğer insanların oranı o gerektiğini düşünüyorum gibi değil.
ale

2
Sistem sınırları dahilinde olması gereken bazı özellikler, yani Widget'lar nedeniyle SDCard'a yüklenemeyen uygulamalar vardır, bu nedenle Android'in bazı kısıtlamaları nedeniyle uygulamayı daha düşük derecelendirmek için geliştiriciye karşı adil değildir.
keyboardsurfer

2

Geliştiricinin özellikle Market yorumlarına değil, web sitelerine geri bildirim bıraktığını söylediği birkaç uygulama gördüm. Yüklü bir uygulamanın ayrıntılarını Market uygulamasındaki İndirilenler listenizden açarsanız, çoğunun bir "Geliştiricinin web sitesini ziyaret edin" bağlantısı olduğunu unutmayın.

Görünüşe göre daha fazla yorum göremiyoruz ve aramaları veya geçmiş yorumları görmenin bir yolunu alamıyorlar, bu nedenle yorumunuz muhtemelen görme şansı elde etmeden önce listede çok kolay bir şekilde kayboluyor web sitesine gitmek için bağlantıyı tıklatırsanız, çoğunun yapıcı geri bildirim ve istekler (normalde blog yazısı yorumları veya bir forum) bırakabileceğiniz bir yeri vardır.


2

Bu iyi bir soru ve her bir cevabı okuduktan sonra fikrimi değiştirdiğim bir soru. Bazı sonra ben diyeyim dedim kitlenizi düşünün .

Yorumların kitlesi Android topluluğudur. Çoğu geliştirici muhtemelen oraya bakar, ancak bazıları olmayabilir. Uygulamayı derecelendirmek ve dürüstçe ve diğer Android kullanıcılarına yararlı bir kaynak sağlamak amacıyla yorum yapmalısınız. Bazı işlevlerden yoksun olduğunu belirtmek istiyorsanız, devam edin, ancak önce doğru olduğunuzdan ve mümkün olan işlevsellik olduğundan emin olun. Bildiğim kadarıyla "X yaparsanız 5 yıldız" yorum, bu uygulamayı eleştirmek için çok açık ve verimli bir yol değildir.

Geliştiriciyle iletişim kurmak için, varsa destek forumlarına e-posta göndermeniz veya göndermeniz gerekir . Bu kişilere yanıt verme, takip soruları sorma, yanlış anlamaları düzeltme ve muhtemelen uygulamalarını ve platformlarını daha iyi nasıl kullanacakları konusunda eğitim verme fırsatı verir.


1

Her uygulamanın ilişkili bir e-posta adresi vardır, çoğunun bir web sitesi vardır (bir iletişim formu, Facebook / Twitter hesabı veya diğer iletişim araçlarını bulabilirsiniz). İletişim kurmak için bunları kullanın.

İsteğinizi yorumlarda bırakmaktan çekinmeyin, diğer kullanıcılar için yararlı bilgiler olabilir, ancak aynı anda gereksiz derecede sert bir 1 yıldız derecelendirmesi vermek zorunda değilsiniz. Yüzlerce veya binlerce yorum çeken bir uygulama olmadığı sürece, geliştiricinin derecelendirmeye bakılmaksızın gönderilen her yorumu okuyacağından şüpheleniyorum. Uygulamaya yapay olarak düşük bir puan verirseniz geliştiriciye zarar verirsiniz. Daha düşük ortalama derecelendirme daha az indirme anlamına gelir. Ayrıca, karşı üretken. Diğer herkes gibi, geliştiriciler de tehdit / şantaja maruz kalmaktan hoşlanmazlar.

Kibar bir e-posta gönderin ve istediğiniz yanıtı alma olasılığınız daha yüksektir. Benliklerine hitap et. Onlara uygulamalarının ne kadar harika olduğunu, onsuz nasıl yaşayamayacağınızı ve yalnızca istediğiniz özelliği ekleyeceklerse hayatınızın nasıl tamamlanacağını söyleyin.

SD kart kurulumunun özel durumunda, bunu uygulamak inanılmaz derecede basit bir şeydir, eğer geliştiriciye birisinin istediğini bildirirseniz, neredeyse kesinlikle bir sonraki sürümde ekleyeceklerdir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.