Android 4.2: Easter Egg, yeni bir hayal ürünü ve Geliştirici seçenekleri nasıl elde edilir?


40
 1. Paskalya Yumurtası'nı Android Jelly Bean'de gizli nasıl alabilirim ?
 2. Android 4.2'de gizli bir hayal kurmayı etkinleştirmek için bu Paskalya Yumurtasını nasıl kullanabilirim ?
 3. Android 4.2'de varsayılan olarak gizlenen Geliştirici seçeneklerini nasıl etkinleştirebilirim ?

Yanıtlar:


50
 1. Jelly Bean Paskalya yumurtası:

  • Uygulama çekmecesine git ve Ayarlar’ı aç , aşağı git ve Telefon hakkında
  • 3 kez Android Sürümüne tekrar dokunun : Mevcut duvar kağıdınızı ve kırmızı Jelly Bean'i gösteren bir ekran açmalı
  • (Bu adım isteğe bağlıdır) Kırmızı Jelly Bean'e bir kez dokunun, gülümseyen bir Jelly Bean android kafasına dönüşecek ve ekran metni gösterecektir

  Android <4.x sürümü>

  JÖLE FASULYE ŞEKERLEME

  1-1 1-2 1-3

  Bu ekran Jelly Bean paskalya yumurtası. Ama kapatmayın: etkinleştirmek için açık olması gerekir ...

 2. Android 4.2 gizli hayal ürünü:

  • Kırmızı Jelly Bean'i yaklaşık 1 saniye basılı tutun.
  • Çok sayıda renkli Jelly Beans ve birlikte oynayabileceğiniz gülümseyen Jelly Beans ile animasyonlu bir ekran göreceksiniz.

   2-1

  O anda gizli özellik etkinleşecek: bu animasyonlu ekran BeanFlinger olarak bilinir ve bundan böyle Daydreams'tan biri olarak seçilebilecek (siyah arkaplanla) kullanılabilir . Daydreams, telefonunuz veya tabletiniz takılıyken veya şarj olurken ( Daydream hakkında daha fazla bilgi ) çalışabilen ekran koruyucu uygulamalarından oluşan, 4.2. Android'in yeni bir özelliğidir .

  2-2 2-3 2-4

 3. Geliştirici seçeneklerini etkinleştirme (Bunları etkinleştirdiyseniz ancak bu işlemi geri almak istiyorsanız, Not 3’e bakın)

  • Uygulama çekmecesine git ve Ayarlar'ı aç
  • Aşağıya inip Telefon hakkında öğesine dokunun.
  • Art arda 7 kez Yapı numarası üzerine dokunun . 3. musluktan başlayarak, bir tost söyleyerek göreceksinizYou are now X steps away from being a developer.
  • 7 musluk sonra, bir tost söyleyerek almalısınız: You are now a developer!(Eğer dokunmaya devam ederse Yapı numarasını , tost değişecektir: No need, you are already a developer.)

   3-1 3-2 3-3

  • Yukarıdaki adımlar , 4.2'de varsayılan olarak devre dışı bırakılan Geliştirici seçenekleri ekranını etkinleştirir ( daha fazla bilgi ). Şu andan itibaren , Ayarlar ekranında Geliştirici seçeneklerini göreceksiniz.

   3-4 3-5


NOTLAR:

 1. Dokunulduğunda Android Sürümü içinde telefon Hakkında ekrana 4 kez gülen Jelly Bean doğrudan gösteren çok hile olacaktır.

 2. Noel sezonunda, jöle fasulye ile birlikte, dolaşan bir şeker kamışı görebilirsiniz ! Hem BeanFlinger paskalya yumurtası (soldaki resim) hem de BeanFlinger daydreaminde (sağdaki resim) çalışır.

  N-1 N-2

 3. Geliştirici seçeneklerine gerek duymuyorsanız , bu seçenekdeki düğmeyi (soldaki resim) kapatabilir ya da Geliştirici seçenekleri girişini Ayarlar ekranından (sağdaki resim) tamamen kaldırmak istiyorsanız, Ayarlar uygulamasındaki verileri ( Settings > Apps > All > Settings) temizleyebilirsiniz .

  N-3 N-4

 4. Yukarıdakilerin hepsi Android JellyBean 4.3 ve Android KitKat 4.4.x'te de çalışıyor


3
İlk kısım diğer Android versiyonlarında da çalışmaktadır . Animasyon her sürümde farklı olacaktır.
Thelper

1
Geliştirici seçeneklerine Ayarlar -> Uygulamalar -> Tüm -> Ayarlar kısmına gidip verileri sildirebilirsiniz. Bu sadece AFAIK'in dev seçeneklerini gizleyecektir. Alarmlar ve wifi şifreleri vb. Gibi diğer ayarlar hala mevcuttur
Raghav Sood

Thanks @ raghav-sood, şimdi tüm eksik ekran görüntülerini ekleyerek cevabı güncelleyebilirim!
Francisco Alvarado,

Cevabınızın ilk bölümünde 3. maddede belirttiğiniz davranış aslında Android CDD , bölüm 6.2 için zorunludur ve yalnızca bir Paskalya yumurtası değildir.
bwDraco

(önceki yorumun devamı) "Yukarı Android uygulaması, Geliştirici Seçenekleri menüsünü varsayılan olarak gizler ve kullanıcıların Ayarlar> Cihaz Hakkında> Yapı Numarası menü öğesinde yedi (7) kez bastıktan sonra Geliştirici Seçeneklerini başlatmasına olanak tanır. Geliştirici Seçenekleri için tutarlı bir deneyim. Özellikle, cihaz uygulamaları varsayılan olarak Geliştirici Seçeneklerini gizlemeli ve GERÇEKLEŞTİRMİŞ Android uygulamalarıyla tutarlı Geliştirici Seçeneklerini etkinleştirmek için bir mekanizma sağlamalıdır. "
bwDraco
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.