Bir uygulama için minimum gereksinimleri nerede bulabilirim?


11

Bilgisayarıma Google Play'den yeni bir uygulama yüklemeye çalışıyordum, ancak bir mesaj bana uygulamanın cihazımla uyumlu olmadığını söyledi. Başka bilgi verilmedi.

Birisi bana herhangi bir uygulama için minimum gereksinimleri nerede bulabileceğimi söyleyebilir mi? Telefonumda nelerin eksik olduğunu kontrol etmek istiyorum. Belki de bir donanım sorunu olmadığını varsayarak sorunu çözebilirim.


Her zaman, Play Store'dan belirli bir uygulamayı yükleyemediğim için telefonumun özelliklerinden ziyade Coğrafi Konum nedeniyle olduğunu varsaydım. CNN için bu makalede "Android uygulamaları minimum gereksinimleri listeliyor mu?" daha fazla içgörü sağlayabilir.
Simon


1
Manifest dosyasına, burada açıklanan yöntemleri kullanarak Ifor'un cevabında önerildiği gibi bakabilirsiniz: stackoverflow.com/questions/2097813/… veya stackoverflow.com/questions/4191762/…
Fıstık

Son zamanlarda Google Play'in bir uygulamayı bir cihazımla uyumsuz ve iki gün sonra uyumlu olarak işaretlemesi (ve iyi çalışan uygulamayı yüklememe izin ver), uygulamanın yaratıcısından (bir arkadaşım) hiçbir değişiklik yapmadan davrandım bana o sırada hiçbir şey değiştirmediğini söyledi). Bu nedenle, Google'ın uyumluluk yargısını belirlemek için bazı buluşsal ölçütler de kullanabileceğini düşünüyorum. Bu, prensipte neyin eksik olduğu hakkında kesin bir açıklama almayı zorlaştırabilir (Google bu bilgileri sunsa bile). Belki sadece güven eksiktir.
Trilarion

Yanıtlar:


10

Teori bilmeniz gerekmemesidir. Geliştirici bir uygulama yayınladığında, gerekli özellikleri açıklayan bir manifest.xml dosyası vardır. Bunlar donanım ve bellenimle ilgili olabilir. örneğin minimum bir Android sürümüne veya GPS gibi belirli bir donanım özelliğine ihtiyacınız vardır. Google Play daha sonra bu gereksinimlere göre görebileceğiniz ve yükleyebileceğiniz uygulamaları otomatik olarak filtreler. Geliştirici ayrıca isterse belirli cihazlara izin vermemenin yanı sıra coğrafi gereksinimleri ve potansiyel olarak operatör gereksinimlerini de uygulayabilir.

Sizin durumunuzda yapılacak en açık şey, öncelikle geliştiricinin daha fazla bilgi içeren bir web sitesine sahip olup olmadığını kontrol etmektir. Bu onlara e-posta göndermeyi denemeye yardımcı olmazsa, filtreleme zor olabilir ve geliştiricileri yakalar. Geliştirici hiç yanıt vermiyorsa size geri dönmelidir. Uygulamanın normalde olabildiğince çok cihazda çalışması, kendi cihazınızla uyumlu olmaması için iyi bir neden yoksa, sorunu çözme fırsatını takdir etmelidir. Geçerli bir sorun varsa sorunuz, bilgileri bir web sitesinde veya açıklamada sunmalarını istemenize yardımcı olabilir.


2
Teorinin gerçekten bilmemesi gerektiğinden emin değilim. Orijinal afişin iddia ettiği gibi neyin eksik olduğunu bilmek mantıklı. Muhtemelen olduğu gibi, gerçekten bir teori değil. Zaten gerekli yetenekleri açıklayan bir dosya olduğundan, eksik olan hakkında bilgi göstermek çok zor olmayacaktır. Google uygulama mağazasında uygulanmadı.
Trilarion

4

Diğer cevaplar zaten belirtildiği gibi, gereksinimler .apk's Manifest. StackOverflow'un AndroidManifest .xml dosyasını APK dosyasından nasıl görüntüleyeceğiniz sorusunda açıklandığı gibi, bu dosyayı analiz etmenize yardımcı olacak birkaç araç vardır. . Cevaplarda verilen örnekler:

Sonra da var ...

... ve muhtemelen çok daha fazlası.


2

Basit cevap: Yapamazsınız.

Genişletilmiş yanıt: Geliştirici bunu sitesinde belirtmedikçe yapamazsınız. Ayrıca, onlara sormaları için e-posta gönderebilirsiniz.

Geliştirici, uygulamaları için belirli donanım veya yazılım sürümü gereksinimlerini belirtmek üzere uygulamalarının manifest dosyasını kullanır. Daha sonra Google Play bu bilgileri, uyumsuz bir cihaza uygulama yüklememesi için kullanır.

Ne koyabileceklerine dair bazı örnekler:

 • Minimum Android sürümü
 • Maksimum Android sürümü
 • Donanım Gereksinimleri
  • GPS gerekli
  • Bir ivmeölçer olmalı
  • Portre / manzara modunu kullanabilmeniz gerekir
 • Coğrafi konum veya Google Hesabı ülkesi (afaik olarak değiştirilemez)
 • Hücresel Şebeke Sağlayıcı / Telekomünikasyon Taşıyıcı şirket

Uygulama NDK kullanıyorsa ve armv7 için oluşturulmuşsa, bir armv7 cihazına ihtiyacınız olacaktır.


2
Seni düzelttiğim için üzgünüm: Ama yapabilirsin. ManifestDosyaya göz atmanızı sağlayan araçlar vardır .
Izzy

@Izzy Manifest'i düzenleyebileceğinizi söylemem gerekiyordu, ama bunu okulda ve hızlı bir şekilde yazdım.
Liam W

2

Apkpure.com adresine giderek bu verileri ekranın altında listeliyorlar. Araç indirmeye gerek yok.

Bir tüketici olarak sürümü bilmem gerekiyordu çünkü eski kindle tabletimin bazı yazılımları çalıştırıp çalıştıramayacağını bilmek istedim.


0

Sorunuzun en basit yanıtı, geliştiricinin cihazınızı desteklenen cihazlar listesinden hariç tutmasıdır.

Bu, aşağıdaki nedenlerden dolayı olabilir:

 • Telefonunuz uygulamada bazı sorunlara neden oluyor olabilir. Bu, cihazınızı hariç tutan geliştiriciye yol açabilir.
 • Geliştirici, belirli form faktörlerine sahip cihazları hariç tuttu.
 • Geliştirici yalnızca belirli el cihazlarını hedefliyor olabilir.

Geliştiricinin web sitesinden desteklenen cihazların ayrıntılarını alabilirsiniz.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.