İTunes olmadan müzik senkronize ediliyor… yoksa yapabilir misiniz?


9

İPhone'dan Samsung Galaxy Note 2'ye geçtim ve müzik senkronizasyonunun aynı olmayacağını anladım - ama belki daha iyi olabilir.

Ben indirilen doubleTwist web ve Mağaza web üzerinde başlamıştı aşkı yedeklemek gibiydi Play'de incelemelere şaşırtıcı değerlendirmeleri kazanılmış vardı çünkü Play Store'dan.

USB üzerinden bağlanmaya çalıştım ve ardından Jelly Bean 4.1.1'de "USB yığın depolama" ayarının kullanılamadığını fark ettim. DoubleTwist AirSync için para ödedim ve stunk.

Şimdi, eğer müzik klasörlerini Not 2'ye taşıyorsam, hepsi standart oynatıcı tarafından tanınıyor, ama gerçekten senkronize etmek istiyorum, sadece klasör eklemek ve silmek değil.

Müziğimi senkronize edecek, çalma listeleri oluşturmama, albüm resmini ve ayrıntıları göstermeme ve beni Wi-Fi üzerinden senkronize etmeye zorlamayacak iyi bir uygulama var mı? Söz konusu olduğunda, iTunes gibi, ancak Android için işlevsellik elde etmenin bir yolu var mı?


1
Android hoş geldiniz ... Sadece en iyi !!
Simon

Çalma listeleri oluşturma, Albüm Kapağı, kablolu senkronizasyon - Android Uygulaması için Winamp
Simon

Yanıtlar:


2

Google Müzik'i denerdim. Cihazınızla en doğal olanı olacak ve teoride senkronizasyona nispeten yakın olacak.

Yapmanız gereken ilk şey Google Müzik Ana Sayfasına gidip Müzik Yöneticisi aracını indirmektir. İndirdikten sonra, Müzik Yöneticisi'ne müziğinizin nerede olduğunu söyler ve hepsini buluta yükler!

Bu müzik , bilgisayarınızda Google müziği ayarlamak için kullandığınız Gmail hesabıyla telefonunuzda Google Play Müzik'e giriş yaptığınızda görünür hale gelir .

Daha sonra, müzik klasörlerinize bilgisayarınızda ne tür müzik yerleştirilirse music.google.com adresinden ve tüm Android cihazlarınızdan erişilebilir .

Aradaki fark, müziğiniz aslında telefonunuzla senkronize edilmez, ancak mobil cihazınızda seçtiğinizde yayınlanır.

Bu, cihazınızda bir albüm veya benzeri bir şey seçerek, küçük genişletme okunu (genellikle öğenin sağ alt köşesinde) tıklayıp Offline musicseçeneği belirleyerek (yanında bir raptiye resmi vardır ) hafifçe değiştirilebilir . Telefonunuz daha sonra bu müziği indirir, böylece daha sonra çalınması gerekmez.

Bunu, yayınlamak istemediğiniz tüm müziklerle yapmak zorunda kalacaksınız, ancak iyi bir internet bağlantınız varsa, akış çok uygun bir seçenektir. Ve telefonunuzda TON alan tasarrufu sağlar!

Bu yardımcı olur umarım!


1
FYI, Google Music, Kasım ayında Kanada'ya geldiği yönündeki söylentilere rağmen yalnızca ABD'dir. İyi bahisler SOCAN ve / veya CRIA'nın gerizekalı (her zamanki gibi) ve abluka olduğunu söylüyor.
Compro01

Google müziği aslında İngiltere'de şu anda mevcut @ Compro01
Liam W

Liam ile aynı fikirdeyim, Google Müzik kesinlikle İngiltere'de.
Simon

Google Müzik şu anda Kanada, İsviçre, Almanya ve daha pek çok ülkede bulunmaktadır. Yorumlarınız güncel değil.
UeliDeSchwert

2
  • Google Müzik - Müzik dosyalarınızı bilgisayarınızdan Google müzik bulut depolama alanına yükleyebilirsiniz. Sonra yüklenen müzik otomatik olarak android cihazınızda kullanılabilir ve ayrıca web arayüzünde bu müziği dinleyebilirsiniz. 20.000 adede kadar şarkı yükleyebilirsiniz. Sorun şu ki, Android telefonunuzda Google Müzik oynatıcıyı kullanmanız gerekiyor ve yüklenen müzik başka oyuncular kullanırsanız kullanılamayacak. Ayrıca bu hizmet şu an için tüm ülkelerde mevcut değildir.
  • Medya maymun müzik çalar. Neredeyse tüm Android cihazlarını tanır. Telefonunuzu USB kablosuyla bağladığınızda medya dosyalarını bilgisayardan telefona otomatik olarak senkronize edecek şekilde yapılandırabilirsiniz. Android 4.2.1 ile Müziğimi galaxy nexus ile senkronize etmek için kullanıyorum. Windows media player dahil olmak üzere birden fazla oynatıcı denedim ama bu iyi çalışıyor gibi görünüyor.

2

Ben büyük bir iSyncr hayranıyım . İTunes ile senkronize edilir, bu yüzden bir iPhone'dan geliyorsanız önceden oluşturduğunuz çalma listelerini kullanabilirsiniz. Anlaşmayı benim için mühürleyen şey, iSyncr senkronizasyonlarının oyun sayılarını ve derecelendirmelerini iTunes'a geri döndürmesiydi. Wi-fi üzerinden veya USB kablosu ile senkronize edebileceğinizden bahsetmiyorum bile.

EDIT: iTunes olmadan senkronizasyon hakkında sorduğunuzu görüyorum, ancak tüm müzikleriniz zaten varsa iSyncr çalışacaktır.


1

Google Müzik'i kullanmak istiyorsanız iTunes M4P müziğinizi Google Müzik'e yüklemeniz gerekir.

Ancak Google Müzik yalnızca .mp3, .m4a, .wma, .flac ve .ogg dosyalarını destekler. Ve DRM-ed M4P müzik desteklenmez. M4P'yi Google Müzik'e yüklemek için önce bir dönüşüm yapmanız gerekir.

İTunes M4P müziği Apple'ın DRM'si tarafından korunduğundan, M4P'yi Google Müzik destekli MP3'e dönüştürmek için ortak bir ses dönüştürücü kullanamazsınız. İhtiyacınız olan şey, hem M4P'den DRM korumasını kaldırabilen hem de M4P'yi Google Müzik için MP3'e dönüştürebilen hepsi bir arada DRM dönüştürücüsüdür.

Aimersoft, iTunes M4P'yi Google Müzik'e aktarmanıza yardımcı olacak en iyi seçim olarak kabul edilir. Bununla birlikte, yasal olarak M4P dosyalarından DRM korumasını kaldırabilir ve MP3'e dönüştürebilirsiniz. Ayrıca, .wav ve .aiff gibi Google Müzik tarafından desteklenmeyen ses dosyalarını dönüştürebilir. Şimdi indirin ve Google Müzik için iTunes müziğini dönüştürmek için aşağıdaki adımları izleyin.

http://www.aimersoft.com/drm-media-converter.html

M4P'yi Google Müzik destekli MP3'e dönüştürme

M4P dosyaları ekleme

DRM dönüştürücüyü indirdikten sonra kurun ve başlatın. Ana arayüz aşağıdaki gibidir. Dosyaları doğrudan ana arayüze sürüklemek üzere M4P müzik dosyalarını eklemek için "Ekle ..." düğmesini tıklayabilirsiniz. Gördüğünüz gibi, dönüştürmek için video dosyaları da ekleyebilirsiniz.

resim açıklamasını buraya girin

MP3'ü çıktı biçimi olarak belirtin

Ardından "Ses dosyaları" seçeneğini tıklayabilir ve çıktı biçimi olarak "MP3" ü seçebilirsiniz. Google Müzik'in 320kbps Bitrate ile MP3'ü tercih ettiğini unutmayın. Burada "Ayarlar" ı tıklayabilir ve Bit hızını 320kbps olarak seçebilirsiniz.

resim açıklamasını buraya girin

M4P'yi Google Müzik MP3'e dönüştürmeye başlayın

Tüm ayarlar tamamlandığında, dönüştürmeyi başlatmak için ana arayüzdeki "Başlat" düğmesini tıklayın. Dönüştürme tamamlandığında, dönüştürülen DRM'siz MP3 dosyalarına erişmek için "Hedef Bul" a dokunabilirsiniz. Ardından bunları istediğiniz gibi Google Müzik'e yükleyebilirsiniz.

Bunun dışında: Niye zaten sahip olduklarınızı kullanmıyorsunuz - özellikle de iTunes listesi büyükse.

İşte 2 alternatif:

TuneSync ™, iTunes çalma listenizi ve şarkılarınızı Android ™ cihazınızla senkronize etmenizi sağlar. Korumasız müziği SD kartınıza kopyalar ve iTunes çalma listelerinizle eşleşen çalma listeleri oluşturur. TuneSync ™ bunu wifi bağlantınızın her yerinde yapar. Android ™ cihazınızı PC'nize veya Apple Mac'inize bağlamanıza gerek yoktur.

Eğitim kurulumu için ana sayfasına bakın

http://tunesync.com/

Google Play Store Bağlantısı: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.highwindsoftware.tunesync

Ben düşünebilirsiniz ne daha iyi bir alternatif Winamp (Mac için) kullanmaktır:

WinAmp (Mac için) mevcut herhangi bir iTunes çalma listesini alabilir (zaten sahip olduğunuz şeydir) ve diğer halkalardan atlamaksızın doğrudan bir Android cihaza senkronize edebilir.

Özellikleri:

Android telefon ile kablosuz ve kablolu senkronizasyon, Android için Winamp gerektirir

İTunes ve Mac masaüstünden tek tıklamayla müzik ve çalma listesi içe aktarma

İzleme Klasörleri ve iTunes kitaplığı senkronizasyonu ile Winamp'ı otomatik olarak güncel tutma

Bir oynatma kuyruğu penceresi ile yerel dosyaları oynatın, oynatma listeleri oluşturun ve oynatmayı yönetin

Talimatlar

Winamp'ı indirip yükleyin (PC veya Mac'e bağlı bağlantı)

http://www.winamp.com/

http://www.winamp.com/mac

Winamp'ı başlatın ve Winamp kitaplığına medya eklemeniz istenir. "İTunes'dan aktar" ı seçin. Bu işlem iTunes arşivinizdeki tüm müziklerinizi Winamp Medya Kütüphanesine aktaracaktır.

resim açıklamasını buraya girin

Oynatıcının sol alt köşesindeki "Kütüphane-> iTunes Medya Kütüphanesini İçe Aktar" ı tıklayın.

resim açıklamasını buraya girin

Çalma listesini daha önce Mac veya PC'ye bağlı Android telefonunuzla senkronize edin.

İTunes'u Android ile senkronize etmenin kolay bir yolu olarak hizmet vermenin yanı sıra, iyi bir masaüstü müzik çalar da yapar.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.