Tek bir tablette uygulamayı hesaptan hesaba aktarabilir miyim?


11

Noel için aileme bir android tablet aldım. Google hesabımda kaydettirdim ve devam edip bazı uygulamalar yükledim. (Bazıları ikinci tabletimde sahip olduğumlar, bazıları özellikle onlar için satın aldığım olanlar.)

Şimdi onlara tableti vermek ve kendi Google hesaplarını kaydettirmek istiyorum, böylece hesabımı faturalandırmadan yeni uygulamalar da satın alabiliyorlar.

Mümkün mü? Tüm uygulama kaybolacak mı yoksa bir şekilde bunları cihazda tutabilir miyim? (Özellikle satın aldığım uygulamaları önemsiyorum.)

(Bu zor / imkansız hale gelirse, sadece hesabımı kullanmasına izin vereceğim, ancak tüm e-postalarımı okuyabilecekleri ve Google + 'ya ve benzerlerine girebilecekleri için tercih etmem.)

Yanıtlar:


6

Bu birçok şeye bağlıdır:

  • hesabınızı cihazdan kaldırırsanız ücretli uygulamalar büyük olasılıkla durur (geçerliliklerini doğrulamak için Google Lisans hizmetlerini kullanıyorlarsa). Bu nedenle, bu uygulamaları özellikle hesabınızı kullanarak ebeveynleriniz için satın almak kötü bir fikirdi
  • örneğin gibi belirli eylemler - Cihaz en az Android 4.2 çalışıyorsa, siz "sahibini" (anlamı, siz İdare Etme onlar için cihaz olur kaldıkları kendi hesabınızla, aileniz için ayrı hesaplar oluşturabilir fabrika sıfırlama ile sınırlıdır "sahip hesabı"). Bu durumda, tüm uygulamaları yeni hesapla yeniden yüklemeniz gerekir - ancak "sahte yeniden yükleme" olurdu (başka bir zaman yüklenmez). Yine de, yukarıda belirtilen lisans sorunu devam edecektir: Her kullanıcının uygulama için ayrı ödeme yapması gerekir.
  • Ancak, ücretsiz uygulamalar için sorun yok - ancak hesabı değiştirirseniz, eski hesaba "kayıtlı" oldukları için artık güncellenmeyebilirler. Bu güncelleme sorunu , hesabınızla yüklediğiniz uygulamaların listesini senkronize etmenizi sağlayan AppBrain App Market kullanılarak düzeltilebilir (yalnızca bir örnek, şu anda farkında olmadığım veya kök gerektirebilecek başka çözümler olabilir)

Bir cihazda birden fazla hesabın olabileceğini biliyorum (bkz. Örneğin, Birden Çok Google Hesabı ve Market ). Ama bunu hiç denemedim, bunun nasıl çalıştığını bilmiyorum. Bence bu sizin aileniz, bu yüzden muhtemelen hesabınızı cihazda tutacak kadar güveniyorsunuz, sadece kullanmaları için yeni bir tane ekliyorsunuz. Bu belki zaten onlar için satın uygulamalar için lisans şeylerle sorunu çözmek. Ancak, Playstore uygulamasının varsayılan olarak hangi hesaba bağlı olduğuna bağlı olarak, hesabınızla uygulama satın almaya devam edebileceklerini unutmayın. Ve elbette, postanızı okuyabilirler - yalnızca onları açıkça gönderdiğiniz postaları değil, bağlı GMail hesabındaki tüm postaları da :)

Ancak: Ücretli uygulamaların hesaplar arasında aktarılması (şu anda?) Mümkün değildir .

GÜNCELLEME: Tabletiniz köklü ise, Çok Kullanıcılı Uygulama Paylaşımı'na göz atın . Bu uygulama, "cihaz sahibinin" (cihazın ilk kullanıcısı) Google'ın Playstore'undan tekrar indirmelerine gerek kalmadan uygulamaları diğer hesaplarla paylaşmasına izin verir. Şimdilik, ücretli uygulamalar ile kapsamlı bir şekilde test edilmedi , ancak (en azından kısmen) çalışması gerekiyor. Ayrıntılar için uygulamanın açıklamasına ve yorumlarına bakın.


2
Birden çok hesap kullanıyorum ve onlar için farklı hizmetleri senkronize edemezsiniz, ancak bu, ebeveynlerin istedikleri takdirde e-postaları manuel olarak kontrol edemedikleri veya diğer hesapta daha fazla uygulama satın alamayacakları anlamına gelmez (yanlışlıkla bile) ), şifre sisteme kaydedildiğinden.
Adinia

Aslında benim için ne işe yaradı: Hesabımın posta senkronizasyonunu kapalı olarak ayarladım ve ayarlarda yeni bir Google Hesabı belirledim. Olan şey, GMail uygulamasının çalıştığı her yerde çökmesi (bu durumda iyi bir şey :)), satın alınan uygulamalar hala çalışıyor ve postalarımı ayarlamak için ayarlara gitmek zorunda kalacaklar, ki bildiğim gibi asla yapmayacaklar (ayarlar menüsü ailem için "sınırların dışında" dır).
Karel Bílek
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.