Müzik çalmanın beklenmedik şekilde durmasına / duraklamasına neden olan nedir?


11

Moto DROID v1 Android 2.2.1

Telefonunda rasgele müzik çalma / durdurma yapan başka biri var mı? Neye neden olduğunu veya nasıl önleneceğini biliyor musunuz?

Sorunun köküne ulaşmaya çalışıyorum ve bunun müzik çalma hizmeti ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Birkaç uygulama denedim (stok Müzik uygulaması, DoubleTwist, Cubed (3)). Her durumda davranış aynıdır. Görünüşe göre rastgele ve şimdi açık tetikleyici ile müzik çalma duraklatılacak / duracaktır. Bunu bluetooth, wifi, Last.FM scrobbling ve kulaklıklarla birlikte ve bunlar olmadan gördüm. E-posta, metin ve diğer bildirimleri alıp oynatmaya devam ettiğim için bildirimlerle ilişkili değildir. Müzik dosyalarım MicroSD kartta saklanıyor. Bu, bir dosyanın bir bölümünü yükleme gecikmesinden kaynaklanabilir mi?


Moto DROID v1 Android 2.2.1 Froyo güncellemesinden bu yana da bunu yaşıyorum. Eğer ivmeölçer genellikle arabamda ya da yürüyüş için olduğu gibi bir yumru tespit ederse bir şeyler yapabileceğini düşündüm. Ancak Pandora, sadece masamın üzerinde otururken rastgele duraklıyor.
joatis

Güncelleme: Hala bu davranışı alıyorum. Winamp'ı denedim. İTunes DRM ile tüm müziklerimi silmeyi denedim. Yine de duraklıyor. Sadece bir Beck parçasının 1:49 / 2:37 işaretinde bir parça çalmaya varsayılan müzik uygulaması ile oldu. Müzik uygulaması ön plandaydı, telefon multimedya yuvasında ve kablolu kulaklık kullanıyorum. Müzik oku artık sistem tepsisinde değil, uygulama gösteriliyor. 1:49 göstergesi yanıp sönüyor. Oynat'a bastığımda müzik devam ediyor.
JadeMason

Bu konuda bir dönüm noktası 2 var. Kablolu araçlarda daha az bluetooth hoparlör ve kulaklıkta daha fazlasını yapar. Bazen oyun simgesi bazen orada değildir. Şarkı sözleri ve bilgi indirmek için keneler kaldırıldı, hala olur. Farklı şarkılarda ve farklı hafıza kartlarında olur. Şarkının sanatçı / albüm vb. Tarafından ayrı klasörlerde bulunduğu zaman daha da kötüydü, bu telefonun donmasına neden oldu ve pili çıkarmak zorunda kaldı. Şimdi mp3 1 klasörde sadece bu durdurma sorunu olsun. 2000 mp3 var. Tüm şarkıları iki farklı mp3 denetleyicisi ile kontrol etti. Tüm etiketler tamam sanırım. Boş kart telefon formatına aktarmak için kart okuyucu kullanın

Ben OTA güncellemesinden 2.2 çalışan bir Dell Streak stok müzik çalar ile aynı davranış koşuyorum. Telefon 1.6 ile yüklendi. Şanssız fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini gerçekleştirdiniz. Dahili hoparlör veya eklenti kulaklıkları kullanırken olur. Kimse bu konuda bir şey sabitledi?

Bulut beta ile Müzik uygulamasının yeni sürümünü denedim. Hala gizemli bir şekilde duraklar -_- WinAmp uygulaması bu kusurdan arınmış gibi görünüyor.
JadeMason

Yanıtlar:


2

Gerçekte olduğunda müzik uygulamasında mısınız yoksa arka planda çalışırken ve başka bir şey yaparken mi?

İkincisiyse, büyük olasılıkla telefonunuzun belleği tükeniyor ve müzik çaların hizmetini öldürüyor.

Ayarlar -> Uygulamalar -> Çalışan Hizmetler'e gidin ve kaldırabileceğiniz ve bellekte yer açabilecek çalışan hizmetler olup olmadığına bakın.

Bellek sorunu olup olmadığını doğrulamak için, uygulama öldürüldükten hemen sonra bir günlükçü uygulaması çalıştırın ve günlüğe kaydedilen bellek mesajlarının veya çöp toplama işleminin devam edip etmediğini görün.


1
Uygulamanın ön planda mı yoksa arka planda mı olduğuna bakılmaksızın, her iki senaryoda da olduğunu gördüm. Uygulama ekranı şarkının rastgele bir noktada duraklatıldığını gösterir. Bellek kullanımını kontrol ettim ve bolca yerim var. Gerçekten sinir bozucu bir böcek.
JadeMason

0

Kötü bir müzik dosyası olabilir. İçinde hatalar var. Belirli dosyalara olur mu?

Aksi takdirde Android'in belleği azalmış olabilir. Bu, sol üst köşedeki oynatma ok simgesi müzik durduğunda kaybolduğunda belirgindir.


Her iki senaryoyu da gördüm (müzik oku kayboluyor, müzik oku devam ediyor). Çalmakta olan müzik dosyası gayet iyi, çünkü şarkıyı duraklatmak için oynat düğmesine tekrar basmak şarkının geri kalanını çalmaya devam edecek. Son zamanlarda iTunes DRM'ye sahip olan tüm müzik dosyalarımı buna neden olup olmadığını görmek için temizledim. Bunun sorunu çözüp çözmediğini göreceğiz.
JadeMason

0

Farklı kulaklıklar denediniz mi, eğer bunu kullanıyorsanız?

kulaklığınız duraklama / sürdürme sinyali veriyor gibi görünüyor, BT'de de olduğundan bahsediyorsunuz, bu yüzden kulaklık jakı soketi ile bir şey olup olmadığını merak ediyorum, soketteki kir veya kablolama başarısız oluyor ...


Evet, farklı kulaklıklar (bir Rocketfish bluetooth kulaklık ve kafatası şeker kablolu kulaklık) denedim. Davranış her iki kulaklıkta da meydana geldi.
JadeMason

0

Telefonumu fabrika ayarlarına sıfırlayarak sorunu çözdüğüme inanıyorum. Fabrika ayarlarına sıfırladıktan sonra, artık müzik çalarken gizemli duraklamalar yaşamıyorum.

Benim rev. 1 Moto DROID, Android 2.1 ile birlikte geldi. OTA güncellemesini 2.2'ye ve sonra OTA güncellemesini 2.2.1'e çalıştırdım. Müzik çalma sorununa ek olarak, telefon bir yuvaya yerleştirildikten sonra başlatıcıyı görüntülerken de aşırı gecikmeler yaşıyordum . İki OTA güncellemesini yüklediğimden beri fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi yapmadım, bu yüzden fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini gerçekleştirdim. Ana ekran artık telefonu bir bağlantı istasyonundan çıkarırken çok, çok daha hızlı görüntüleniyor ve müzik duraklatma sorunuyla karşılaşmadım.


Bunun çözüm olmayacağını umuyordum :)
msmucker0527

Belki sıfırlandı, bellek tüketen kullanılmayan uygulamalarınızı "temizlediğinden" çözüldü?
12:11, Dielson Satışları
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.