Ne Ogg Opus'u Android'de oynayabilir? [kapalı]


28

Opus , Vorbis'in yerine geçen ve kendisine ait diğer tüm alternatifleri geride bırakan yeni bir açık kaynaklı kayıp formatıdır. Ancak, Android'de Opus'u ne oynar? Şimdiye kadar bulduğum tek şey Firefox! Neden tarayıcım Opus oynayabilir - ve hiçbir müzik çalarımdan yok ?

PowerAmp'ın geliştiricisi Alex'i bile yazdım.

bunun gibi bir şey planlanmıştır - burada ayrıntıları kontrol edebilirsiniz: http://forum.powerampapp.com/index.php?/topic/1794-poweramp-todo-listfeatures-in-progress/

Ve Opus'un gelecekte destekleyeceği bir şey yok diyor?


"mx oynatıcı" cevaptır .. ^ _ ^

Yanıtlar:


19

Android için VLC'ninopus formatı desteklediği bildiriliyor . ( src )


1
Opus'u oynatmak için düzenli olarak bir Android Nexus 5 cihazında VLC kullanıyorum ve işini çok iyi yapıyor. Aynı zamanda oldukça kararlıdır - hala beta dense bile.
maxschlepzig

1
... gerçekten Opus dosyalarını çalar, ama bir shuffle seçeneği yoktur inanamıyorum
knocte

1
Uygulamanın gizlilik ayarlarının farkında olmadığını unutmayın. Özel deponuzda müziğiniz varsa, kilidi açık olsa bile, VLC görmez.
code_dredd

9

Desteklenen Medya Formatları sayfasına göre, Opus Android 5.0'dan beri yerel olarak desteklenir, ancak yalnızca Matroska (.mkv) kabında. Xiph.org wiki Ogg Opus için MIME türü dosyaları olduğunu ve IETF taslağı devlet ses / ogg olduğunu. Test etmek için, dosyayı bir aygıta aktarmadan önce Google Play Müzik'te görünmesini ve oynatmasını sağlayan, ancak dosya adı gibi meta veriler olmadan meta dosya olmadan, bir Flac dosyasını kodladım opusencve uzantısını değiştirdim .ogg.

Düzenleme 2016-05-20: Birkaç test dosyasını doğrudan .oggyeniden kodladım ve Google Play Müzik²'de iyi bir şekilde çaldılar . Kullandığım temel etiket alanları tespit edildi, gömülü albüm resmi ve AlbumArt.jpg dosyaları da çalışıyor.

Düzenleme 2016-10-04: mp4 flac4'ü (muhtemelen Mozilla'nın Firefox'ta FLAC'ı destekleme çabalarıyla ilişkili) ve opus-in- mp4'ü içine alan bir taslak hakkında bilgi buldum . Bunun mümkün olacağını veya uygulanabileceğini düşünmedim, ancak topluluktaki bazı kişilerin Opus ve FLAC'ı MP4'e getirmek için çalıştığı görülüyor.


  1. Kodlama detayları: 44.1kHz Flac kaynak, opusenc / libopus 1.1.2'den Ubuntu 16.04, 112 kbps bitrate, Syncthing ile dosya aktarımı (gerekli değil, şu anda kullandığım budur).
  2. Google Play Müzik Sürüm 6.8.2817A.2862803. Cihaz: CyanogenMod ile Nexus 5 13.0-20160514-Gece başına Android 6.0.1 tabanlı.

3
Android 6'da, .opusdosyaların kitaplık taramalarında alınmadığını gördüm , ancak aynı dosyayı yeniden adlandırdım .oggve iyi sonuç verdi; alındı, meta veriler ayrıştırıldı ve oynatıldı.
artfulrobot

2
Evet, Android 6'da (hatmi) destek eklendi. Burada görebilirsiniz: android.googlesource.com/platform/frameworks/av/+/… (burada Android 5 ile karşılaştırın: android.googlesource.com/platform/frameworks/av/+/… ). Ne yazık ki .opus dosya uzantısı için MediaScanner'a destek eklemeyi unutmuş görünüyorlar. Keşfettiğiniz gibi, bir geçici çözüm basitçe onları .ogg olarak değiştirmektir.
ayke

1
Yan not olarak: Google Play Müzik .opus.ogg olarak yeniden adlandırıldığında opus dosyalarını doğru çalabilir, ancak .opus.ogg (veya .opus) dosyalarının Google Müzik Yöneticisi olarak Play Müzik kitaplığınıza yüklenemediği anlaşılmaktadır. Uygulaması (veya krom uzantısı) iyi bir biçim olarak tanımıyor. "Desteklenen yükleme biçimleri yardım sayfasında" ( developer.android.com/guide/appendix/media-formats.html ), Google .OGG dosyalarının desteklendiğini söylüyor. Ancak OGG'nin kapsayıcı formatı olarak, bir Opus veya Vorbis ses akışını gömebilir ve Google bunlardan hangisinin gerçekten desteklendiğini söylemez. Belki sadece Vorbis ...
jj_

5

Bulduğum GoneMAD Müzik Player ve Nötron Müzik Çalar Opus destek oynatmayı.

Güncelleme: boşluksuz oynatım önemli bir özellik ise, denemek için xmms2 veya Rockbox .
Her ikisi de, Android söz konusu olduğunda hala geliştirme aşamasındadır, ancak her ikisi de söz edilmeye değerdir. XMMS2 bir müzik çalar sunucusudur, bu yüzden kullanmak için bir kontrol cihazı indirmeniz gerekir.
Rockbox, Play store üzerinden mevcut değildir ve kurulumu biraz zor olabilir, bu yüzden bu konuda kendi ödevinizi yapmanız gerekir.


1
Bu oyunculardan herhangi biri açık kaynak kodlu mu?
16'da

4

AIMP Android üzerinde oyun opus .....


Android Tutkunları, Vadim'e Hoşgeldiniz! Her ne kadar bu sorunun cevabı olsa da, sadece link cevapları tüm SE sitelerinde önerilmemektedir. Bazı ek bilgiler eklemek ister misiniz?
Izzy

6
Beyler, soruya bakın. Formatı çalan bir şeye ihtiyacı var, bu cevap bu uygulamanın formatı çektiğini söylüyor. Cevabın başka bir "temel kısmı" yoktur. Soruyla ilgili bir sorununuz varsa, bu farklı bir konu.
Matthew

açık kaynak mı
16'da

3

Bu eski bir soru ama Opus desteği için Foobar2000'den (nihayet mobil cihazlara aktarıldı) bahsetmek zor değil .1

Bunu teyit edebilir stellio Müzik Çalar ve AIMP ile kodlanmış .opus uzantılı bir 512Kbps 48000Hz ses dosyası (Android 4.1.2, çekirdek 3.4.0 ile bir Acer Iconia B1-710 Tablet) çoğalabilen opusenc(dahil opus-toolsUbuntu) 16.10 Terminal Emülatörü (bir FLAC'den). Mükemmel ve net net ses (uygun bir ses çıkış cihazı ile). Veya basitçe VLC kullanabilirsiniz.


0

Roket oyuncusu opus oynuyor

Version 3.3.0
NEW: Default material blue theme
**NEW: Opus support**
NEW: 13 new themes
NEW: Theme switcher
NEW: Artist pictures for cloud subscribers
NEW: Show art in the song tab
NEW: Better memory management
NEW: Feature to block car Bluetooth stereos from auto starting music playback
NEW: Live List support for playlist shortcuts
NEW: Folder browser now supports the back button

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.