Android için stylus tabanlı bir not defteri uygulaması var mı?


12

Android işletim sisteminin yapabileceğini düşündüğüm şeylerden biri, bir kalem kullanmama ve sadece kendi el yazımla (el yazısı tanıma olmadan) notlar kaydetmeme izin verdi. Amaç, masamda bir not defteri ve mekanik kurşun kalem ihtiyacını kaldırabiliyordum.

Samsung Galaxy Tab'ın tam olarak ihtiyacım olanı yapan ucuz bir stylus sattığını buldum, ancak kendi el yazımda uzun notlar saklamamı sağlayan hangi uygulamanın (bunun için ödeme yapmam gerekiyorsa) olduğunu bilmem gerekiyor. Hiç duydun mu?


1
Kalemi henüz kullandınız mı? Bir tane (pogo) var ve kapasitif prob uçlarının istenen bir şey bıraktığını buldum. Ürkek ve zayıf tepki verme eğilimindedirler. Ayrıca, sinir bozucu, avuç içi güreşiyle ekranda bir not defteri gibi yazamazsınız.
Matt

Yanıtlar:


7

Sparx'ın önerileri oldukça iyi görünüyor. İşte birkaç tane daha (test edilmemiş):

 1. Genial El Yazısı
 2. MyLetter (bu if-y gibi görünüyor)
 3. Android için Graffiti (el yazısı notları metne dönüştürdüğü için çalışıyorsa çok güzel)

Genial El Yazısının en uygun olacağı yönündeki tüm öneriler arasında görünüyordu. Belki sonunda Android programımda bir çeşit not defteri kodlayabildiğim ve çoğu insanın kolçaklarına tepki vermeyeceğim bir noktaya gelebilirim - sadece kalemle çalışıyorum.
Aralık'ta Volomike

Kalemi kapasitif bir ekranda elden izole etmenin mümkün olup olmadığını bilmememe rağmen bu tatlı bir uygulama olurdu. Kalem sizin için nasıl çalıştı?
Matt

Sonunda Stylus postaya geldi. Kırmızı bir Boxwave markası var - kırmızı, böylece yanlış yerleştirirsem daha kolay bulabilirim. Kullanışlı tutmak istiyorsanız kulak tıkacı soketine ittiğiniz bir pim ile birlikte geldi. Her neyse, tasarlandığı gibi çalışıyor, ancak ince bir stylus gibi değil. İstediğimi elde etmek için Android için Graffiti'yi kullandım.
Volomike

Genial iyi, ama bir giriş yöntemi arıyor, Graffiti iyi, ama onun "dili" öğrenmek zorunda
David Lozzi


2

Eski soru, ama hala önemli bir soru var ve tüm bu cevaplar tatmin edici değil (artık). Uygulamaları birkaç saat aradım (Ekim 2017) ve bu benim listem (kabaca sıralandı, ilk ~ = daha iyi):

Düzenleme : Listeyi teste göre geliştirdim / sıraladım / gruplandırdım


Edit2 (Şub 2019): OneNote geliştirildi - artık bir kement aracı var. Ayrıca şimdi Nebo uygulaması oyun deposunda. Liste hala oldukça eksiksiz olmalı, ancak artık bunun için garanti vermiyorum, çünkü hariç tutamıyorum, nebo (başkalarından duymadım) gibi başka bir yeni oyuncu yok.

Kendim şimdi OneNote'a geçtim çünkü tek iyi crossplattform uygulaması (Nebo başka bir konsepti takip ediyor -> ocr). Sayısallaştırıcı / kalemler için geliştirilmiş MS kelimesini görmek istiyorum. Ancak şimdi olduğu gibi , OneNote çapraz plakalı çözümdür.

Kısa karşılaştırma : Android uygulaması imo, onenote uwp uygulaması ve onenote 2016 (yerel depolama tasarruflu son sürüm) ile karşılaştırıldığında gerçekten ne yok :

 • Form Yok (tanıma da yok)
 • Matematik formülleri yok (tanıma da yok)
 • Tablo Yok
 • "Yer ekle" yok
 • Yalnızca 4 özelleştirilebilir kalem için (+2 işaretçi)
 • Paperbackground dörtlü kağıt boyutu ve rengi değiştirilemez

Birçok şey olması güzel. Ama kement aracı android uygulaması ile şimdi benim için yeterli olan temel düzenleme özellikleri veriyor (ilk önce sadece daha iyi onenot yazılımı için yüzeye geçmek istedim) çapraz çaprazlama ihtiyacım var (ve ders notları bunu sağlamıyor).


Benim klavye ve el yazısı için en iyi uygulamalar karışım:

Eğer Odağınız el yazısı üzerinde , bu uygulamalar sizin için de çok alakalı olabilir:

 • HandWrite Pro Not ve Çizim
 • tüy
 • INKredible

Yine de diğer alakalı uygulamalar :

 • Kalamar
 • Evernote
 • Genial Yazma 2
 • Handrite Lite

Bu listenin bu tarihe kadar oldukça eksiksiz olduğuna ve stylus tabanlı (ve belki de klavye karışık) notlar için en iyi uygulamaları içerdiğine inanıyorum (yine de daha iyi bir uygulama bulduğunuzu düşünüyorsanız, yorumlarda bırakın, merak ediyorum olabildiğince iyi olsun: D). Btw. şaşırtıcı bir şekilde microsoft onenote listemin bir parçası değil. Stylus desteği bir şaka. (Windows için oneNote iyidir, ancak android için ...).

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.