Android tableti uzaktan nasıl destekleyebilirim?


20

Annem Android tablet almak için düşündüğü - Onun yakınında canlı yoktur çünkü muhtemelen Nexus 7 veya 10'un biraz uzak yardım sağlamak gerekebilir - ve muhtemelen biliyor telefonda şeyleri ona konuşurken değil özellikle ekranda ne olduğunu gerçekten göremediğimde çok verimli .

Ben yok vs. dosya sistemini, okuma SMS mesajları, indir fotoğraf, erişmek istediğiniz
Sadece istiyorum diye gördüklerini Onun yardıma ihtiyacı ne olursa olsun yoluyla onu vazgeçirmeye böylece.

Annemin şu anda tam olarak görebileceği şekilde bir VNC sunucusu çalıştırmanın Android eşdeğeri var mı ? Ben Play Store'da gördüğüm "VNC sunucu" uygulamalar daha gibidir uzak masaüstü uygulamalar ve hepsi cihazdan bir uygulamayı başlatmak için gerektirecek gibi görünüyor - o zaman pc Android'i görebilirsiniz fakat cihazda hangi wouldn Anneme yardım etme.

Android'de VNC çalıştıran bir PC'ye benzer bir tür ekran paylaşımı yapmak mümkün mü ?

Bu bir bilgisayarla (Windows, Linux) çalışabilir mi, yoksa başka bir Android cihaza hatta belki de aynı Android tablete mi ihtiyacım var?


3
Baktığınız ben web tarayıcısından android telefon ile erişim ve kontrol nasıl? ? Bence benzer olanlar da var (şu anda bulamıyorum).
eldarerathis

Teşekkürler; bu konu aramalarımda ne de sorumu oluştururken görünmedi. Çok alakalı. Eğer bu özellikle bir tarayıcı aracılığıyla çalışmayı hedeflemediyse, benimkinin bir dupe olduğunu söyleyebilirim - ama belki de tarayıcı dışı çözümler de var mı?
Torben Gundtofte-Bruun

2
Torben, şu anda benzer bir durumdayım. Size sorabilir miyim, annenizin android cihazını en iyi nasıl destekleyeceğinize nasıl karar verdiniz? Thanks, Lasse

1
Team Viewer'ı yukarıda belirtildiği gibi kullandım, ancak kullanma şansım olmadı. Ve yaptığımda, görüntü 180 derece döndürüldü, ancak dokunmatik sinyaller değil, bu yüzden uzaktan kumanda imkansızdı!
Torben Gundtofte-Bruun

Yanıtlar:


10

VNC seçeneklerini çalıştırmaya çalıştım, ama hepsi buggy. Özellikle klavye eşlemeleri ve tıknaz ve ekranlar hiçbir zaman doğru görünmüyor. Hatta bir yazara iyileştirmeler için para teklif ettim ama hiçbir şey geri alamadım.

Teamviewer 8, gerçekte olması gerektiği gibi çalıştığı (yani sorunsuz bir şekilde) bulduğum tek çözüm. Teamviewer kişisel kullanım için ücretsiz, bu da bir bonus, ama bulduğum en iyi çözüm. Android ev / nav tuşlarını düzgün bir şekilde destekler ve klavye girişi için tam ve doğru eşlenmiş desteğe sahiptir.

Kullanmak için PC / Mac'inize Teamviewer 8 ve Android cihazınıza " Teamviewer Quicksupport " yükleyin. Bildiğim kadarıyla, kök gerekli değildir.

Hayır, Teamviewer için çalışmıyorum.


2

Sorunuzu zaten sormuş olduğunuz gibi: Annenizin cihazına bir VNC sunucusu kurmayı düşünebilirsiniz. Kabul edildi, çoğu kök erişimi gerektirir, bu yüzden bu bir sorun olabilir. Ancak, en az bir kök olmadan yapmak için iddia: VMLite VNC Sunucusu . Ama bir bedeli var: Ücretsiz bir sürümü yok, bu yüzden yaklaşık 6 EUR ödemeniz gerekecek.

Size daha yakın bir fikir vermek için uygulamanın açıklamasından bazı alıntılar:

Bu uygulama rootlu ve rootsuz android cihazlarda çalışır. Ancak, köklü olmayan cihazlar için, cihazı tamamen kapatıp açtıktan sonra, cihazınızı bir USB kablosu kullanarak bir Windows PC veya Mac'e bağlamanız ve ardından ücretsiz bir masaüstü programı olan VMLite Android App Controller'ı çalıştırmanız gerekir. cihazınızda sunucuyu başlatın. Sunucu başlatıldıktan sonra cihazınızın bağlantısını kesebilirsiniz. Cihazınızı kapatmazsanız (ancak "uyku moduna geçmesine izin verin"), sunucu istenirse aylarca çalışmaya devam eder.

Bu kesinlikle çalışması gerektiği gibi, aynı zamanda çalışıyor olabilir başka uygulamalar vardır: VNC Server Ultimate yazıyor Uygulama normalde root gerektirir ama bazı cihazlarda root olmadan çalışır. , bu yüzden bunu deneyebilirsiniz - ücretsizdir ve ücretli bir sürüm sadece 2 EUR karşılığında kullanılabilir.


1

TeamViewer'ı indirin: Uzaktan yönetmek istediğiniz cihaz için hızlı destek ve eklenti.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.