Android öykünücüsü ile bilgisayarımda Android uygulamalarını nasıl çalıştırabilirim?


16

Android uygulamalarını bilgisayarda (emülatörle) çalıştırmak mümkün müdür? Bilgisayarımda Android SDK var ve üzerinde Angry Bird çalıştırmak istiyorum. Herhangi bir beden bana yardımcı olabilir mi?


1
Amaç sadece Angry Birds oynamaksa , o zaman burada oynayabilirsiniz: chrome.angrybirds.com Angry Birds'ün HTML5 sürümüdür, çekicilik gibi çalışır.
Stefan

Google Play'i bu yöntemi kullanarak yüklemeyi başardım, ancak emülatörü yeniden başlattığımda her şey gitti ve tekrar yüklemem gerekiyor. Başkasının bu sorunu var mı?

Yanıtlar:


16

Demek istediğim, Android emülatörüne piyasadan uygulamalar yüklemek. Normalde bu mümkün değildir ve önerilmemektedir. Emülatör temel olarak geliştirme amaçlıdır. Sorun ayrıca, uygulamaları indirebilmek için Android pazarını almanız gerektiğidir (sizin durumunuzda Angry Birds), ancak emülatörde pazar uygulaması yüklü değil.

Bununla birlikte, Android pazar uygulamasının öykünücüye nasıl yükleneceğini açıklayan ilginç bir makale var: http://www.howtogeek.com/howto/21862/how-to-enable-the-android- pazar-in-the-google-android-emülatör /

Ben kendim denemedim, ama deneyebilirsiniz. Şahsen, öykünücüde Angry Birds oynamanın genel kullanıcı deneyiminin harika olmayacağını düşünüyorum :)


"Şahsen ben öykünücüde Angry Birds oynamanın genel kullanıcı deneyiminin harika olmayacağını düşünüyorum". !!!
Michael Paulukonis

5

Android işletim sisteminin kendisi ücretsiz olmasına rağmen (ücretsiz ve ücretsiz), Google'ın Android Market'i ücretsiz bir uygulama değildir (tescilli ve cihaz üreticilerinin Market'i cihazlarına yasal olarak dahil etmek istiyorlarsa Google'a lisans ücreti ödemek zorunda olduklarını); Bu yüzden Market'i bir emülatöre yüklemek gölgeli bir yasallığa sahiptir (Google'ın ön kapınızı çalacağından şüphelenmeme rağmen, dava etmeye değecek kadar paranız yok ve açık dostu olma imajını mahvetmek istemiyorlar) .

Ancak, Angry Bird'ün kendisi ücretsizdir (bedava değil, libre değil) ve ücretsiz bir Android platformuna (ör. Emülatör) ücretsiz uygulama yükleme konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur. APK'yı Android Market'ten (örneğin geliştiricinin sitesi vb.) Başka yollarla alabildiğiniz sürece, öykünücüye yüklemek iyidir. Olduğu gibi, GetJar Rovio'nun resmi dağıtım kanalından biridir ve oradan Angry Bird yapabilirsiniz , üçüncü taraf kurulumuna izin vermeniz gerektiğini unutmayın (Ayarlar> Uygulamalar> "Bilinmeyen Kaynaklar" seçeneğini işaretleyin, bu zaten emülatörde varsayılan olarak işaretlenmiştir ).


i .APK dosyasını indiriyorum ama emülatöre nasıl yükleyeceğimi bilmiyorum
Mehdi

@ mahdi Sadece aç, yüklemek için bir komut istemi olacak.
Matthew

3

SDK'yı kullanma konusunda spesifik değilseniz, BlueStacks kullanmanızı öneririm . Android SDK'ya ihtiyaç duymadan PC'nizde android uygulamaları çalıştırmanıza izin verir. Bağımsız bir yükleyicidir ve bu nedenle kurulumu ve kullanımı kolaydır.


1

Uygulamayı emülatörünüze yüklemek istiyorsanız uygulamanın apk dosyasına ihtiyacınız var. Uygulamayı yüklemek istediğiniz emülatörü çalıştırın (çevrimiçi), ardından:

  1. APK'yı şuraya kopyala: %PATH%\android-sdk\platform-tools

  2. CMD istemi açma

  3. tip adb install application.apk

Bu benim için işe yarıyor ama oyun performansı hakkında bilgim yok.

Not: application.apk dosya adında boşluk karakterlerine izin verilmez. Örn: application name.apkizin verilmiyor, dosya adı böyle olmalıdır application_name.apk.


0

BlueStacks, istediğinizi yapması gereken bir Uygulama Oynatıcıya sahiptir.

BlueStacks App Player, Windows ve Mac'te telefonunuzdaki uygulamaları hızlı ve tam ekran çalıştırmanıza olanak tanır.

Sen edebilirsiniz Beta Download .

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.