Müzik çalarlar neden ses dosyalarımı bulamıyor?


17

Nexus 4'ümde, /sdcard/Music/(veya yalnızca /Musictelefonun belleğine göz atarken; Windows 7 onu çağırıyor Computer\Nexus 4\Internal storage\Music) adlı bir klasör var ve oraya çok fazla şarkı koydum, ancak müzik çalar şarkılarımı görmüyor. Neden bir uygulama (dosya yöneticisi ve örneğin Dropbox) dosyaları görebilir ancak başka bir uygulama (Play Müzik, Apollo, Jukefox) göremiyor?

Notlar:

 • LG Nexus 4 16GB, kilidi, CyanogenMod 10.1 ile
  (her gece 20130212'yi inşa edin çünkü daha kararlı bir şey yok, ancak çökme yok.)
 • Şarkılar yol biçiminde saklanır /sdcard/Music/Artist/Album/Song title.mp3(çünkü medya sürücümde bu şekilde saklanırlar).
  • Computer\Nexus 4\Internal storage\Music\Eagles\On the Border\1 Already Gone.mp3
  • Computer\Nexus 4\Internal storage\Music\Kashmir\The Good Life\10 Kiss me goodbye.mp3
  • Computer\Nexus 4\Internal storage\Music\Christina St眉rmer\Freier Fall\1 Geh nicht wenn du kommst.mp3
   (evet orada Çince bir karakter var ve neden bilmiyorum; orijinal Windows ortam sürücümde bir Alman ü (umlaut u) )
 • Şarkıların var olduğunu ve çalıştıklarını biliyorum çünkü CyanogenMod Dosya Yöneticisi bunları gösteriyor ve bunları tek tek çalabiliyorum. Onlar var!
 • Rescan SD'yi aşağıda önerildiği gibi çalıştırmak , dosyaların oynatıcı uygulamalarının hiçbirinde görünmesini sağlamaz.
 • .nomediaDosya olmadığından oldukça eminim : CyanogenMod Dosya Yöneticisi ile başlayan dosyaları görüntülemiyor .(Varolan bir TXT dosyasını yeniden adlandırdım ve hemen kayboldu :)) ama Root Browser Lite'ı aramak /Musicve alt klasörler için kullandım - - bulduğum tek maç, yeniden adlandırdığım maç oldu ve şimdi sildim.
 • İşteki Windows bilgisayarım da dosyaları göremiyordu, ancak USB'yi çıkardıktan / yeniden taktıktan sonra şimdi dosyaları aç + aç + oynatabiliyor. (Şimdi Windows bölümünü kaldırmak için bu soruyu gözden geçirdim.)
 • Dosya tarayıcı uygulamalarının dosyaları gördüğü, ancak müzik çalar uygulamalarının görmediği gerçeği hala gizemini koruyor.

Yüklü ROM Yöneticiniz var mı?
geffchang

@GreenGuy: Evet - neden önemli?
Torben Gundtofte-Bruun

GAThrawn'un belirttiği gibi, ROM Yöneticisi ile ilişkili olabilecek bir .nomedia dosyası olabilir. Bu .nomedia dosyasını bulun ve silin.
geffchang

Apollo , Cyanogen müzik çalardır. Dosyalarınıza gelince: Bazı örnek dosya adlarından bahsedebilir misiniz? Bir uyumluluk sorunu olabilir ve biri tür sormadan önce, adlarda özel karakterler, vb sonraki, bazı "tam örnekler" kullanılabilir;) en kolay olabilir;)
Izzy

1
Benim tahminim: Medya tarayıcı bunlarda "çökebilir". Bir test için, Umlauts ve diğer özel karakterlerle dosyaları kaldırmayı / yeniden adlandırmayı deneyin (neyse ki Fransızca veya Türkçe değiliz veya daha fazla olurdu :) Bu "Çin" şeyleri, Windows umursamadığı ve sadece kendi charset (MSANSI veya WIN-1252 veya her neyse), Android ise UTF8 olduğunu düşünüyor. Ben dosya adlarında vb Noktalı harfler önlemek yüzden (gerçi gerçekten garip kelime "Gruesse" bakışlar bu şekilde;))
Izzy

Yanıtlar:


9

Computer\Nexus 4\Internal storage\Music\Christina St眉rmer\Freier Fall\1 Geh nicht wenn du kommst.mp3Veri dosyasında dağılmış olan "özel karakterler" (Almanca Umlauts gibi) ile ilgili özel bir soruna işaret eden bir dosya adını görmek : Windoze, kendi karakter kümesini (MS-ANSI veya WIN-12xx'ın Wone-12xx'u kullanarak) yapılandırması), Android UTF-8'i bekler - bu nedenle dosya adlarında yalnızca 7 bit ASCII karakterleri kullanmak iyi bir gelenektir.

Bu uyumsuzluk ve "tanımlanamayan karakter" nedeniyle, medya tarayıcı büyük olasılıkla çöktü. Bu da medya veri tabanının doldurulmamasına neden oldu ve şu şekilde gerçekleşti: Oyuncular "orada medya dosyası yok" diye düşünüyorlar.

Önerilen eylemler

Etkilenen tüm dosyaları geçici olarak silmenizi veya en azından yeniden adlandırmanızı öneririm, böylece adında "özel karakterlere" sahip hiçbir dosya kalmaz. Ardından ortam tarayıcısını tekrar çalıştırın (örneğin, Yeniden Tarama SD ile tetikleme ). Bu bittiğinde, medya yürütücülerinizin oynayacak bir şey bulacağından eminim.

Bu onaylanır, gelecekte ne arayacağınızı bilirsiniz. Daha önce de belirtildiği gibi, dosya adlarındaki karakterleri 7 bit ASCII'ye kısıtlamanızı şiddetle tavsiye ederim - bu bazı isimler biraz garip görünebilir;)


Kabul edildi: Yeniden başlatmadan sonra her şey yolunda gittiğinden, çökmüş bir medya sunucusu hakkındaki hipoteziniz muhtemelen doğrudur. Dosyalarımı 80 dönemi ASCII isimleriyle sınırlamaktan nefret ediyorum, bu yüzden onları şimdilik yalnız bırakacağım - işe yarıyor gibi görünüyor ve karakterler aslında uygulamada (Çince yok!)
Torben Gundtofte-Bruun

3
Uygulama büyük olasılıkla MP3 dosyalarının en azından bu kısmı açıklayabilecek ID3 etiketlerini kullanıyor. Yine de dosyaların hala göründüğünü ve sonraki tarayıcılarda medya tarayıcısını çökmediğini merak ediyorum: eğer ilk etapta çöktülerse, neden hiç çalıştılar? Ama en önemlisi: sorun çözüldü :)
Izzy

2
Ortamı yeniden taramak için , F-Droid'den açık kaynaklı açık bir uygulama olan SD Tarayıcı da kullanılabilir .
imz - Ivan Zakharyaschev

Yeniden taramadan sonra, Apollo uygulamasını öldürmeme yardımcı oldu (CyanogenMod'daki "geri" düğmesine uzun basarak) ve tekrar başlattım - Apollo'daki güncellenmiş albüm listesini almak için.
imz - Ivan Zakharyaschev

Cevap için teşekkürler! CyanogenMod cihazıma ssh aracılığıyla bir müzik albümü yükledikten sonra benim için yararlı oldu ve Apollo'nun nasıl görüp çalacağını (bir bütün albüm olarak) anlayamadım.
imz - Ivan Zakharyaschev

3

Stok ROM'da Nexus 4 varsayılan müzik çalar, sarı kulaklıklara benzeyen, Apollo'yu hiç duymamış bir simgeye sahip " Müzik Çal " olmalıdır , ancak bu özel ROM'unuzun değişmiş olması mümkündür.

Android'deki çoğu müzik çalar, "medya kitaplığını" yerleşik medya tarayıcı hizmetinden alır; bu, telefonunuzdaki kullanıcı tarafından erişilebilen herhangi bir depolama konumunda depolanan MP3 dosyalarını almalı ve tarayıcı kitaplığına eklemelidir. Bazen medya tarayıcı yeni eklediğiniz yeni dosyaları "fark etmez" ve yeniden tarama yapması söylenmelidir, mağazada bunu yapabilen uygulamalar vardır, örneğin Rescan SD , bunlardan bazılarını bulabilirsiniz bir ile Play Store'un arama onlardan birini çalıştırın ve tüm ortam toplanması gereken birkaç dakika beklerseniz.

Söylediklerinizden kaynaklanamaz, ancak gizli bir .nomediadosyanın Müzik klasörünüzde veya üst / alt klasörlerinden birinde olması da mümkündür . Bu dosyanın varlığı, ortam tarayıcısına bu klasörün ve alt klasörlerinin içeriğini yok saymasını söyler. Bu dosyayı Müzik klasörünüzün hiyerarşisinde bir yerde bulursanız silin.


Oh, ayrıca "Play Müzik" var ama başlattığımda, bunun bir müzik mağazası olduğunu düşündüm ( Google Play'den şarkı satın al ) - benim hatam. Hemen şimdi tekrar başlattım ve "Cihazda müzik yok" yazıyor. Settings: Menü sadece iki sigara dokunulabilir çizgilere sahip açık kaynak lisansları ve müzik versiyonu v4.5.9101.560208 .
Torben Gundtofte-Bruun

1
Apollo, Cyanogen'in varsayılan oyuncusu, Play Store'da da mevcut. Sadece açıklığa kavuşturmak için.
PaNaVTEC

Sorumu güncelledim: Rescan yardımcı olmadı ve .nomediadosya olmadığından oldukça eminim . İlgi çekici!
Torben Gundtofte-Bruun

Desteklenmeyen biçimler de olabilir. Hangi formatların hangi oynatıcı tarafından desteklendiğinden emin değilim, ancak bazılarının .oggörneğin diğerleri desteklemediğini hayal edebiliyorum . Başka bir neden, örnekleme oranı / yöntemi olabilir - ancak bu "görülmekte olan" değil "iyi oynayan" kısmı etkilemelidir.
Izzy

@Izzy: Ne demek istediğini anlıyorum, ancak dosya yöneticisi dosyaları çalabilir, böylece hem yolun hem de biçimin geçerli olduğunu ve çalıştığını düşünürdüm. Sadece oyuncu uygulamaları buna benzemiyor ...
Torben Gundtofte-Bruun

1

Ne önceden yüklenmiş android müzik uygulaması ne de Apollo müzik çalar, dizin hiyerarşisini bir seviyeye düzleştirene kadar yan yüklü dosyaları göremiyordu. Örneğin, Müzik / Band / song.ogg çalışıyor, Müzik / Band / Album / song.ogg çalışmıyor. Keşke bu sığ id3 etiketlerini görebiliyor ve temel bilgilere geri dönebilseydiniz!


Bu. Tüm çağdaş müzik çalarlar, bu tür verilerin sıklıkla yanlış yazılmış, bozuk, yanıltıcı veya sadece yanlış olduğu gerçeği olduğunda ID3'ü müjde olarak görüyorlar. Sadece benim android oynatıcı bir klasör oynayabilir ve girişleri dosya adına göre sıralayabilir. Kötü ID3 veya "derin" bir hiyerarşi nedeniyle bozuk sıralama, tüm sesli kitapları benim için tamamen duyulmaz hale getirdi ve sıklıkla 200+ 5MB .mp3'leri özel tek kullanımlık komut dosyalarıyla birleştirmemi gerektiriyordu.
Emanuel Landeholm

1

Android 4.4.2'de de aynı sorun vardı. Çözümüm:

 1. sdcard / Müzik'i sdcard / medya / Müzik'e taşıma
 2. kurtarma moduna yeniden başlat
 3. önbelleği sil (sistem önbelleği, dalvik değil)
 4. sistemi yeniden başlatma

Google Play Müzik ile keyfini çıkarın! ^ _ ^


1

sdcard / Müzik'i sdcard / Media / Music reboot opo'ya taşıyın. Tüm dosyalar oynatıcılarda gösterildi.


Burada 'opo' nedir?
Firelord

0

Müzik klasörünüzde bulunan .nomedia dosyasını silin. Dahili ve harici sd kart müzik klasörü. Player pro ortam yürütücüsünü yükleyin. Ayarlara gidin ve harici sd kartınızdaki müzik klasörünüzün bulunduğu yere yönlendirin. Şarkılarınız göründüğünde, stok müzik çalarınızda da görünecektir. İyi şanslar


Bahsedilen uygulamanın bağlantısını ekleyebilir misiniz? Diğer uygulamaların adlarında / açıklamalarında "player pro" bulunduğundan, başka türlü bulmak zor olacaktır. Teşekkürler!
Izzy

0

Müzik kitaplığınız /sdcard0/Music/klasörü bile tarayacak şekilde ayarlanmamış olabilir .

Android telefonunuzu bilgisayarınıza ve aktif "USB Modu" bağlayın

Bilgisayarınızda, USB kablosuyla telefonunuzdaki SD karta erişin. Yani pencerelerde F:\Music\bir sürücü harfi gibi " " gibi görünebilir .

Yani, bu örnekte sorunum şu şekilde görünüyordu: " F:\Music\Music_aa\" Yeniden adlandırdım F:\Music\Music_ab\"

Telefondaki Android USB yardımcı hizmeti, /sdcard/Music/Music_abUSB modunun bağlantısını kestikten sonra telefondaki tüm ortamlar için otomatik olarak yeni bir tarama başlatır .

Bu yardımcı olur umarım.


0

Tamam çocuklar .... Dün gece mavi benim stok android medya uygulamaları albümü ve müzik çalar aslında sd kartta bulunan herhangi bir fotoğraf veya şarkı bulamadı. Bir vuruşla biraz kaçtıktan sonra ... ve birçok forumdan dört saat mektup okuduktan sonra bir çözüm buldum:

Müzik çalar için şarkıları görebilen "Next music" adlı bir uygulama kullandım. Yenileme düğmesine basarak tarama adı verilen bir seçeneğe gittim, tam bir tarama yaptım ve sihirli bir şekilde şarkılarım, stok çalar da dahil olmak üzere her uygulama tarafından okunabilirdi. Yeniden başlatmadan

Fotoğraflar için quickpick kullandım. Fotoğrafları gerçekten görebilen tek kişiydi. Albümümdeki her klasörü açtım, ardından sabit menü tuşuna basarak "Tarihi Düzelt" seçeneği vardı. Bunu her klasör ve tbey için stok albüm uygulamamda göründü. Yeniden başlatmadan

Ps: bulduğum her .nomedia silmek kesinlikle hiçbir şey yapmadı ...


"Sonraki müzik" yalnızca ses kaydedici dosyalarını buldu (harici SD kartta). Başka müzik bulunamadı (dahili SD kartta depolandı). Dosyalarım uygulaması, AirDroid'in yanı sıra müzik dosyalarını da görür.
Jānis Elmeris

0

Bu sorunu yaşadım ve çözümü buldum, telefonlarınıza gittiğinizde "dosya yöneticisi", "gizli dosyaları göster" i devre dışı bırakın. Yüklü oynatıcılar mp3 dosyalarınızı tanımayacaktır. Bu nedenle gizli dosyaların dosya yöneticisinde gizlendiğinden emin olun.


1
Bu ortamla herhangi bir ilişki bulamadığım için garip görünüyor. Sadece 2 sentim.
Andrew T.

0

Aynı şeyi Samsung Galaxy S3 mini cihazımda da yaşadım.
Ben sadece Rescan SD / Rescan kullandım (her ikisini de kullandım çünkü müziğimin SD kart / Dahili SD olduğundan emin değildim)
Bundan sonra - sadece çalıştı ve Samsung stok müzik çalarım çalıştı!


0

Aynı sorunu Samsung Galaxy s5 ile çalışan siyanojenmodla da yaşadım. İşte yaptığım şey. Müziği dahili depolamaya koydum ve iyi çalışıyordu. Sonra dosyaları sd \ media \ Music'e kopyaladım, bu klasörlere sahip değilseniz oluşturun. Ardından, dahili depolama birimindeki şarkılardan birini silerek dosyanın görünüp görünmediğine bakın. açılmazsa, sd kartını çıkarın ve yeniden takın.


0

Klasörü yeniden adlandırın veya dosyalarınızı (Müzik /) gibi yeni bir klasöre taşıyın. Mp3 dosyalarınızı otomatik olarak getirecektir.


0

Klasör medyası / Müzik oluşturun. Tüm medya klasörlerinizi ve dosyalarınızı yerleştirin. Oynatıcınızda yeniden okuma ve yeniden tarama yapın (VLC kullanıyorum) Sorun çözülmelidir. (Nexus 5X üzerinde LinageOS 15.1)


-1

.nomedia - 2 tanesi telefonda ve biri sd'de vardı - her üçünü de sildim ve Hay Presto Music player artık SD kart ve telefondaki tüm şarkıları görüyor - tüm iyi teşekkürler - Samsung Galaxy Ace 4 lite kullanarak - SD'yi yeniden biçimlendirmeyi denemişti - telefonun yeniden başlatılması - farklı medya oynatıcılar - ancak tüm .nomedia dosyalarını silerek çalışan - bir tedavi çalıştı - telefonu yeniden başlatmak zorunda bile değildi - medya oynatıcıdan hızlı bir şekilde yeniden tarama


-2

SD kartımı taktım ve çıkardım ve tüm uygulamalar dosyaları tekrar tanıdı

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.