Menü düğmesi olmayan bir cihazda Chrome'da bir web sayfasını (Ctrl + F5 analog) nasıl yenileyebilirim?


16

4.2.2 ve Chrome tarayıcıya sahip bir Nexus 7 Android cihazım var.

Bir web sayfasının derin yenilemesini nasıl gerçekleştirebilir - Ctrl+F5masaüstü bilgisayarlarda kısayol tuşunun analogu ?

Lütfen cihazın bir menü düğmesi olmadığını unutmayın.

Burada bulduğum tek soruya göre , çözüm tarayıcı önbelleğini tamamen temizlemektir. Daha rahat ve zarif bir çözümü tercih ederim.


2
Menü düğmesi (veya eksikliği) nasıl ilişkilidir?
eldarerathis

@eldarerathis, Net üzerinde bazı yazı gördüm, Menü tuşunu basılı tutarken Yenile aracı düğmesine basmayı önerdim.
Stan

Ah, ilginç. Bunu daha önce duymamıştım.
eldarerathis

1
Bu sorunun StackOverflow üzerinde çok daha iyi cevapları var (bu, topluluğun ne kadar fazla bölünmesinin yardımcı olmadığını gösteriyor; Android, için ayrı bir site yapmaya değmeyeceğini programlamaya yeterince yakın; Kimya ve Matematik - emin.)
Dan Dascalescu

Yanıtlar:


-2

Site önbelleği başına atlama:

Bu, önbelleği atlamak ve içeriği tarayıcı önbelleği yerine sunucudan almak için adres çubuğunda çalıştırılacak basit bir javascript koduna ihtiyaç duyar. Geçerli sayfayı sunucudan yeniden yüklemeye zorlama konusundaki bu MDN sayfasına göre ,

javascript:location.reload(true)

Tarayıcı kod çubuğuna yukarıdaki kodu girin ve Enter tuşuna basın. Bu, tarayıcınızda önbelleğe alınan öğeleri seçmek (böylece tarayıcı önbelleğini atlamak) yerine sunucudaki tüm içeriği getirir.

Tüm web siteleri için Önbellek verilerini atla (Global önbellek)

Yukarıdaki javascript yalnızca şu anda açmış olduğunuz belirli bir web sitesi için çalışır. Tüm web sitesi önbelleğini temizlemek için genel tarayıcı önbellek verilerini kullanın. Bunu altında bulabilirsiniz,

Settings > Privacy > CLEAR BROWSING DATA

"Önbellek" Onay Kutusunu (ve isterseniz Tarayıcı verileri, Çerezler, Şifre vb. Gibi diğer seçenekleri) seçin ve "Temizle" yi seçin.

Not: + , tarayıcının önbelleği atmasına ve sunucudan yeni içerik istemesine neden olsa da , sunucu üstbilgiyi yok sayabilir ve sunucu tarafı önbelleğe alınmış bir sayfa sunabilir. Bu nedenle, sunucu önbelleksiz üstbilgiyi yoksayarsa + bile sayfanın eski bir sürümünü döndürebilir.CtrlF5no-cacheCtrlF5

Gizli Mod:

Gizli modda gezinmek geçmiş ve önbelleği devre dışı bırakır. Böylece her zaman yeni içerik istemek için gizli mod aracılığıyla herhangi bir siteyi ziyaret edebilirsiniz.


Neler hakkında daha ilginç bir tartışma için Ctrl+F5Yenilemenin veya zorlamanın ,

Bu SO yazısını okuyun, Tarayıcıların “F5” ve “Ctrl + F5” yenilemeleri hangi istekleri üretir?1
Tarama verilerini temizledikten sonra bile, derin yenileme gerçekleşmiyordu. Önbellekten almaya zorlamak için Android telefonumdaki Chrome'u öldürmek ve yeniden başlatmak zorunda kaldım . (Sonradan düşündüğünüz gibi, diskteki önbelleği temizledikten sonra bile (muhtemelen), bellekteki önbellek hala etrafında. Öldürmek Chrome, bellek önbelleğini de siliyor.) [PS: "Disk" ile kalıcı olmayan geçici depolama aka flash bellek.]
ADTC

3

Samsung tableti Chrome ile gezinirken, adres çubuğuna şunu yazın:

javascript:location.reload(true)

Bu Javascript kullanarak bir sabit yeniden yükleme tetiklemelidir. Şimdi yaptığım kod değişikliğinin sonuçlarını gözlemlemek için günlerce beklemek zorunda değilim. O zaman yeni bir sorun, bir tablete yazmak benim en sevdiğim şey değil.

Yukarıdaki komutu yazmak yerine, masaüstü moduna ve sonra tekrar değiştirmeye çalıştım. Derin bir yenileme olmadı.


2

Bu çözümlerin hiçbirini işe yaramadım. Ancak çalışan bir çözüm buldum.

İlk olarak, css url'sini bulun. Benim durumumda şöyle görünüyordu:

/min/assets/css/style.min.css

Adres alanına yazın, ancak buna bir GET değişkeni ekleyin:

/min/assets/css/style.min.css?hello

Umarım GET değişkeni kabul edilir. Yeni bir URL olduğu için css'i yeniden yüklemeye zorlar. Şimdi siteye geri dönün ve css yeniden yüklenmiş olmalıdır.


2

Buldum !!!!!!

URL'nin sol tarafında bir bilgi simgesi (i) veya bir kilit simgesi bulunur. Simgeyi ve ardından [web sitesi yapılandırması] 'nı tıklayın.

Geçerli sitenin önbelleğini temizlemek için bir çöp kutusu simgesi veya alternatif olarak bir "geri yükleme tercihleri" düğmesi bulacaksınız.

Android Chrome 71 üzerinde çalışıyor.


1
S9 +, Chrome derleme 73.0.3683.90 üzerinde çalışmıyor. Temizle ve Sıfırla seçeneğini kontrol ettiğim bir sayfada en az 15 kez vurdum (bu yüzden kodun ne işe yaradığını biliyorum). Ancak, yüklediğim sayfada çalışan JS hala eski bir sürüm.
SE Yine Grevler Ne yazık ki

1
Eh, S9'umda mükemmel çalıştı, bu yüzden sanırım davanıza özgü bir şey oluyor! Biraz daha yağmalayabilir misiniz lütfen?
JCM

Şimdi bunu iki farklı cihazda denedim, biri geliştirici modunu (geliştiriciden beri telefonum) ve bir arkadaşım. Ben de bir tablet üzerinde denedim; hayır oraya git +. Ayrıca, Chrome'u kullanarak kurumsal iPhone'umu bile denedim ve aynı sorun var. Benim açımdan, şanslı görünüyorsunuz, emrinde birden fazla kusurlu cihazım var.
SE Tekrar Grev

Tabii ki, asıl sorun Chrome'un / Android'in korkak davranışı ve aşırı agresif önbelleklemesidir. Bu çalışmayan bir gizli mod gibidir (bu da ... düzgün çalışmadı ...)
SE tekrar

İPhone'un Chrome'un söylediğiniz bu seçeneğe sahip olmadığını kontrol ettik, bu yüzden aynı şeyden bahsetmediğimize inanıyorum: dahası, Android'imin Chrome'unda “temizle ve sıfırla” diye bir şey yok. Üç kez kontrol etmek için, bir Xiaomi A1 sorunuyla ilgili önerimi test ettim (sayfanın yerel önbellek boyutunu KB olarak gösterdiğine dikkat edin). Sekmeyi kapatmanız (veya kromu öldürmeyi denemeniz) gerekebilir. Aksi takdirde, belirli bir sitenin "çöp kutusu" ne yapması bekleniyor merak ediyorum?
JCM

1

Daha zarif bir çözüm buluyorum. Web sayfası menüsünde web sitesinin masaüstü sürümünü isteyin. Verileri sunucudan alır ve sayfa yeniden yüklenir. Bundan sonra mobil versiyon için bir kez daha gelebilirsiniz.


1
Tüm web siteleri mobil / masaüstü sürümleri sunmaz.
ale

1
Android'de Chrome'un mevcut sürümü Masaüstü Sitesi İste seçeneğine sahiptir. Tüm siteler bu talebe uysun veya uymasın, birçok durumda hala etkili bir seçenektir. Bunu denemek ve işe yaramamak ayarlardaki önbellekleri temizlemekten çok daha kolay ve hızlıdır.
Philip Jones

1

Geçerli önbelleği veya javascript ile aynı kökeni etki alanından tüm önbelleği temizlemek için bir yol ihtiyacım var, bu yüzden webapp güncelleştirme sunumu hatasız geldiğinden emin olabilirsiniz.

Ayrıca, html üstbilgisindeki önbellek meta etiketlerini geçici olarak değiştirmede başarılı olamadım.

Yalnızca masaüstünde ve otomatikleştirilemez:

ctrl + R

önbelleği temizlemek için yeniden yüklemeyi zorlamak için kullanılır.

şimdi basmalısın

ctrl + shift + R
or
shift + F5

Chrome, önbelleği temizlemeyi zorlaştırmış gibi görünüyor.

Muhtemelen bunu tarayıcı hız ölçütlerinde hile yapmak için yapıyorlar. VW Tarzı.

Windows Chrome ve android Chrome ve krom üzerinde çalışan kendi geçici forceReload () işlevimi yazdım:

window.forceReload = function(){
  if( !window.fetch)return document.location.reload( true);
  var els = document.getElementsByTagName( "*");
  for( var i = 0; i < els.length; i++){
    var src = "";
    if( els[i].tagName == "A")continue;
    if( !src && els[i].src)src = els[i].getAttribute( "src");
    if( !src && els[i].href)src = els[i].getAttribute( "href");
    if( !src)continue;
    fetch( src, { cache: "reload"});
  }
  return document.location.reload( true);
};

Bu işlev yalnızca geçerli sayfaya yüklenen içerikleri yeniden yükler, sunucuda yeni güncellemeler yapıldıktan sonra istemcilerinizin her birinde bir kez tetikleyebilir veya uygulamanıza çalışan bir yenileme düğmesi ekleyebilirsiniz.


Kodu paylaştığınız için teşekkürler. Getirme hala deneysel API gibi görünüyor, o zaman muhtemelen başka bir deneysel Önbellek API'sı da kullanışlı olabilir.
Stan

-1

Yeniden yüklemek için bir sayfayı aşağı çekin, akıllı telefonlar için kromla ilişkilendirilir, bunun gibi daha fazla numara görmek için bu bağlantıyı kontrol edin , sorununuzun çözümünü buldum


1
Bu özellik en son Chrome broswers'a eklenirken (yukarıdaki 41. sürüm) eski sürümlerde mevcut olmayacaktır. Bu nedenle, bu özellik çalışabilir veya çalışmayabilir. Ve daha da önemlisi, bu sadece sayfayı normal şekilde yeniden yükler, ancak OP sert bir yenileme ister.
Şanslı

Gerekli çözüm android veya kodlama bakış açısı altında ise belirtilmedi
fsalazar_sch

1
Bununla ne demek istediğini anlayamadım. Ancak bu cevap bana OP'nin sorununa bir çözüm sağlayacağı konusunda fikir vermiyor.
Şanslı

Bu "cevap" kelimenin tam anlamıyla insanlara sayfayı aşağı çekerek düzenli bir yenileme yapabileceğinizi gösterir . Ancak OP'nin sorusu, bilgisayarda "sert yenileme", CTRL + F5 eşdeğeri yapmaktı.
Bort

-3

Ziyaret ettiğiniz web adresi penceresinin sol tarafında neredeyse dairesel bir ok vardır.


1
Stan'ın istediği gibi bunun derin bir yenileme yaptığına inanmıyorum.
dotVezz
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.