Androidim neden hayal kurmaya başlamıyor?


12

In Settings > Display > DaydreamBen
- (birini, ama şu anda sadece standart olanı seçilmiş Saat ) - düş etmek = demirledi ya da şarj ederken
- "şimdi başla" cezası çalışır.

Nexus 4 cihazımı USB kablosuyla bir duvar şarj cihazına bağladım ve "Saat" Şarj (AC) onayladı , 45%

Settings > Display > Sleepçalışmak için hayal kurmaya çalışırken 15 saniyeye ayarlanmış. Çalışırsa / çalıştığında, muhtemelen 2 dakikaya ayarlayacağım.

Yukarıdaki ayarlara ve AC gücünde olmasına rağmen, telefon asla hayal kurmaz. Neden olmasın?

Bu, 4.2.2 stoku olan, köklü olmayan, süper kullanıcılı olmayan (henüz) bir Nexus 4'tür.


FWIW, ayrıca bir Nexus 4 (4.2.2) var ve 15 saniye sonra uykuya ayarlandığında şarj ederken (USB'den duvar şarj cihazına) TAMAMI hayal ediyor. Muhtemelen ayrılan süreden sonra uyuyor ? Hayal kurmasını engelleyen çalışan bir uygulama var mı ?!
MrWhite

@ w3d - Geliştirici seçeneklerinde "uyanık kal" işaretlenir, aksi takdirde ekran kapanır değil mi? Bu hayal kırıklığı olsa bile nasıl çalışabilirdi? ... Aslında, bunu denemek için işaretini kaldırdım ve şimdi işe yarıyor! Yorumunuzu cevap olarak gönderin, böylece kabul edebilirim! :-D
Torben Gundtofte-Bruun

1
"Uyku", cihaz normal olarak uykuya daldığında ve cihaz varsayılan davranışını geçersiz kıldığında etkinleştirilir. "Uyanık kal" seçeneği işaretliyse cihaz asla "uyku modunu" tetiklemez. Çoğu insanın "Geliştirici seçenekleri" ne girmesi gerekmez (her şeyden önce Android 4.2 ve sonraki sürümlerinde varsayılan olarak gizlidir), bu nedenle bu bir zorunluluk haline getirmek çoğu kişi için zor olacaktır. "Daydream" şartlı bir "uyanık kalmak" gibidir.
MrWhite

Yanıtlar:


10

Yorumlarda belirtildiği gibi, bir Nexus 4 (4.2.2) de var ve 15 saniye sonra uykuya ayarlandığında şarj ederken (USB'den duvar şarj cihazına) TAMAMI hayal ediyor.

Cihaz uyku moduna geçtiğinde (veya uyku modu normal olarak tetiklendiğinde) "gün rüyası" tetiklenir. "Geliştirici seçenekleri" nde "uyanık kal" seçeneği işaretlenirse, uyku modu hiçbir zaman tetiklenmez ve cihaz hiçbir zaman hayal kurmaz. Yani, çözüm "uyanık kal" seçeneğinin işaretini kaldırmaktır.

"Daydream" şartlı bir uyanıklık seçeneği gibidir. Ekran kapanmaz ve bu nedenle bir cihaz yalnızca bir güç kaynağına bağlıyken düşü olarak ayarlanabilir.


5

Telefon düğmeyle kapatılırsa Daydream tetiklenmez.


Daydream modunu test ederken bu gerçekten benim sorunumdu. Ekranın zaman aşımına uğraması için üç dakika beklemek istemedim, bu yüzden güç düğmesine basmaya devam ettim. Yanıtınızı okuduktan ve zaman aşımı süremi 15 saniyeye değiştirdikten sonra test çok daha iyi oldu.
Trebor Rude

"Telefon kapalı ise" - okumalısınız: eğer ekran kapanır .
MrWhite

1

Aynı problemi yaşadım ve Daydream konfigürasyonunda çözüm buldum. 'Diğer' seçeneği vardır ve varsayılan olarak saatin kenetlenme yoluyla başlatılması seçilir. Sadece 'ikisini de' yerleştirme ve şarj etme olarak değiştirdim ve hepsi bu.

Umarım yardımcı olur.


0

Daydream yalnızca telefonun kendi kendine kapanmasına izin verdiğinizde uyanır. Ekran zaman aşımını istediğiniz zaman ayarladıktan sonra, güç düğmesine basmayın. Bu yüzden daydream "ekranı açık tut" seçeneğiyle çalışmaz.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.