Google Play ülkesini nasıl değiştiririm?


171

Birisi bana Google Play’in ülke tercihini nasıl değiştireceğimi söyleyebilir mi? Yüksek ve düşük aramalar yaptım ancak forumların çoğunda insanlar sizden Gmail ayarlarına git -> profili düzeltmenizi ve oradaki ülkeyi değiştirmenizi istiyor. Ancak ayarlarda ülkeyi değiştirecek yer yok! Yer olarak bilinen (mevcut olarak işaretlenebilen) bir şey var, ancak Google Play'de bir etkisi yok.

Ülke kısıtlamalarını aşmak istemiyorum, ülkeyi kalıcı olarak değiştirmek istiyorum. Bu nedenle , Google'ın Play Store'unda bölgesel kısıtlamaları nasıl aşabilirim? .


Emin değilim, ama gözlemlediğim bu. Google Play'in GSM / Wifi operatör bilgisine dayanarak para birimleri ve içerikleri gösterdiğini gözlemledim. Bunu İngiltere'ye ve Hindistan'a geri döndüğümde gözlemlediğim gibi söylüyorum.
Narayanan

@ Nayanan: Bunu benim için yapmaz. Hala eski para birimini gösterir.
bobbyalex

3
Gereğince bu web sitesinde, bu SIM dayanıyordu erken kısıtlama görünüyor ve şimdi IP adresine dayanmaktadır. Ama yine de davanız hakkında net değil.
Narayanan

4
Bu konuda Google desteğiyle bağlantı kurdum: benden yeni ülkede geçerli bir ödeme yöntemi eklememi istedi. Denenmiş; işe yaramadı. Benden telefonu sert bir şekilde sıfırlamamı istediler: denedim; işe yaramadı. İç çekmek!
bobbyalex

Yanıtlar:


97

Sonunda gerçekten yaptığı ortaya çıktı, gerçek bir satın alma oldu .

Google cüzdanda, tüm bilgilerimi güncellediğim gibi, yeni adresime ekli olarak yeni bir kart ekledim. Ancak bu kendi içinde yeterli değildi.

Daha sonra, aslında yeni kartı kullanarak Play aracılığıyla bir şey satın aldım ve bundan sonra Play'deki daha önce bölgesel kısıtlamalar nedeniyle bulunamayan şeylere erişebildim.

Farklı kartlar arasında bir tür önceliklendirme olabilir, bu nedenle önceden mevcut kartlarınızı da çıkarmanız gerekebilir.

Michael Hoffman bunun yeterli olabileceğinden bahseder.

"Kabul et ve satın al" ekranına ulaşana kadar indirmeye başlamak için tıklayın

ve böylece satın alma işlemini tamamlamaya gerek kalmaz. Aksi takdirde, satın alma işleminden sonra para iadesi yapmanız paradan tasarruf etmenizi sağlayabilir.

Hareket eden ülkeler için, Google’ın kabul edilebilir Ödeme yöntemleri sayfasını kontrol etmeniz yararlı olabilir .

Gerekli olup olmadığını bilmiyorum, ancak Ikon kullanıcısı yeni bir kart ekledikten sonra bunu da ekliyor:

Uygulamalar ayarlarına gidip Play'in verilerini sildi. Telefon yeniden başlatıldı, Play için tekrar şartları kabul etti ve şimdi yükleyebilirim


2
Sonradan para iadesi bile alabilirsiniz ve ülke hala sadık kalacaktır. (Önbelleğe alma sorunu gibi görünmüyor; yalnızca bilgileri güncellemek benim için günlerce hiçbir şey yapmadı. Aslında bir satın alma işlemi yapmanız gerekiyor.)
Jo Liss

Ayrıca, ABD’li olmayan sakinler Amex’in farklı muamele gördüğünün farkında olmalıdır: support.google.com/googleplay/answer/105916 İlk başta bir amex kartı kullandım ve hala sorun yaşadım, ancak bunun yerine MasterCard kullandığımda sorun giderildi.
Ben Parsons,

'Yok ben var benim yeni ülkeden bir kart. Bu durumda Google Play Store bölgesini yeni bir Google hesabı yapmadan değiştirmek imkansız sanırım.
Adam Millerchip

1
Hile benim için ne yaptı, yukarıdakilerin tümünü yaptıktan sonra, ben de (google desteği sayesinde) indirme yöneticisi uygulama önbelleğini sildim.
Noam Peled,

Tanrım, bu iğrenç. Google’ın Kanada vizesi hesabım olmasına izin vermek istemedim, başka bir ülkede onlara kredi kartı veriyorsam lanetleneceğim!
Auspex

66

Google Play desteğini aradım ve bana şu talimatları gönderdiler:

Hedeflenen ülkenin Play Store'unu görüntülemekte sorun yaşıyorsanız ve varsayılan ödeme yönteminizi değiştirmek veya mevcut bir fatura adresini Google Cüzdan'da güncellemek istiyorsanız, lütfen aşağıdaki adımları izleyin:

1) Ödeme yöntemlerinizi yönetmek için Google Cüzdan hesabınıza giriş yapın ( https://wallet.google.com/manage/paymentMethods )

2) Tüm ödeme yöntemlerinizi Google Cüzdan’dan silin ve istediğiniz ülkenin içinde bir fatura adresi olan birine bir kart ekleyin.

3) Play Store'u açın ve indirilebilecek herhangi bir öğeye gidin

4) "Kabul et ve satın al" ekranına ulaşana kadar indirmeye başlamak için tıklayın (satın alma işlemini tamamlamanıza gerek yok)

5) Play Store'u kapatın ve Google Play Store uygulaması için verileri temizleyin (Ayarlar> Uygulamalar> Google Play Store> Verileri Temizle) veya tarayıcı önbelleğinizi temizleyin

6) Play Store'u tekrar açın. Şimdi, varsayılan ödeme aracınızın fatura ülkesiyle eşleşen Google Play Store'u görmelisiniz.

Hesabınıza henüz bir ödeme yöntemi eklemediyseniz, lütfen hedeflediğiniz ülke konumuyla eşleşen bir fatura adresiyle doğrudan Google Play Store'dan bir kart ekleyin. Ardından, hedeflediğiniz ülkenin Play Store'unu göstermek için 3 ile 6 arasındaki adımları izleyin.

Bu talimatlara uymak, satın alma işlemi yapmadan yeni ülkemle sınırlı uygulamaları yüklememe izin verdi.


18
Yeni bir fatura adresiyle birlikte yeni bir kredi kartı eklemek de dahil olmak üzere yukarıdaki tüm adımları izleyin, ancak işe yaramadı. Sonra wallet.google.com, Ayarlar'a gittim ve Ev Adresimi değiştirdim, sonra Adres defteri sekmesine gittim ve eski adresimi sildim. Daha sonra yeni ülkem için yeni Şartlar ve Koşulları kabul etmem istendi. Cihaz ayarlarına gidip Google Play Store uygulamasının verilerini temizledik (Ayarlar> Uygulamalar> Google Play Store> Verileri Temizle). Play Store'u yeniden açtım ve işe yaradı! Neyse ki bir satın alma yapmak için gerek yok.
tekumara

2
Bu yöntemi kullanmayı başardım. Önemli bir şey, Google Play uygulamasının ayarlarını değiştirerek, satın almadan önce onaylamak için şifreyi girmesini gerektirmesidir. Aksi takdirde, 4. adımda uygulamayı satın almaya başlayacaksınız. (Satın al düğmesine dokunmanız gerekir. Bu düğmeyle iletişim kutusunu görmeniz yeterli değildir.)
Tsuyoshi Ito

1
Başarılı olmak için telefonumu yeniden başlatmam ve oyunun önbelleğini temizlemem gerekiyordu.
Vanuan

1
Ya biri iki ülkede yaşıyorsa? (her ikisinde de oldukça benzer bir süre kalır) ve elbette her iki bölge için de uygulamayı kullanmak istiyor.
ustura

1
Bir hafta boyunca bununla mücadele ediyorum, yeni kartımla bir uygulama bile aldım. Bu nedenle, Google Cüzdan'da değiştirilmesi gereken adresin Adres Defteri sekmesinde değil, sağ üst köşedeki Ayarlar düğmesinin altında olduğu ortaya çıktı.
jFrenetic 0

13

Değiştirmeniz gereken ayarlar wallet.google.com adresindedir . Hesabınızla giriş yapın, Ayarlar'a gidin ve "Ev adresi" ni yeni adresinize değiştirin. İkinci sekmede telefon numaranızı ve varsayılan "Fatura ve teslimat adresinizi" de değiştirmeniz gerekebilir.

Bunun, yaşadığınız bir ülkeden içerik satın almanıza izin vermeyeceğini unutmayın, çünkü o ülkeden bir kredi kartına ve IP adresine ihtiyacınız vardır.


3
Bunu zaten yaptım. Çalışmıyor
bobbyalex

@BobbyAlexander Cevabımı gördün mü? Ben de aynısını yaptım, tıpkı senin yaptığın gibi takılıp kaldım, sonra da yeni kartla ucuz bir oyun almaya çalıştım ve sonra işe yaradı. :)
Letharion

Her yer değiştirdiğimde bu adres ve kart bilgilerini değiştirmem gerekir mi? (birisi iki ülkede benzer bir süre boyunca yaşıyorsa - bir ay burada, bir ay orada)
ustura

Bu bir satın alma yapmak zorunda kalmadan benim için çalıştı.
Pastafarian

11

Deneyebileceğiniz bir şey, tüm Google Play Store güncellemelerini kaldırmaktır. Güncellemeler yeniden uygulandığında, bazı insanlar ülke sorunlarını çözdüğünü tespit etti.


1
+1, bu benim için çalıştı. Güncelleştirmeleri kaldır sonra bir yeniden başlatma işlemi yaptı
user155695

1
+1, Önceki yanıtlardaki her şeyi birden çok kez denedi. yeni bir kart ekledi, satın al, verileri sıfırla, yeniden başlat. Nihayet bunu yaptım ve ülkem doğru güncellendi
Gayan

1
bu çalıştı. Her yerde adresi değiştirmeyi denedim ve hatta bunu denemeden önce yeni kartla bir alışveriş yapmayı denedim
user1587457

Teşekkürler, çaresizleşiyordum ama bu işe yaradı !!
aknuds1

Bu, aynı zamanda, yeni ülkemdeki adresi kullanmak için ödeme profillerimi güncelledikten ve eski profilimi devre dışı bıraktıktan sonra da benim için çalıştı.
Eric

2

Google Cüzdan ile daha önce bir Merchant hesabı kurduysanız, görünüşe göre ülkenizi daha fazla değiştiremezsiniz .

Yaptığım, (fiziksel olarak) istediğiniz ülkede iken yeni bir Google hesabı oluşturmak ve telefonumda ikincil bir hesap olarak eklemektir. Telefon numarası veya fatura bilgileri istenmedi, bu yüzden VPN kullanıyorsanız bunun da işe yarayacağını tahmin ediyorum.

Bunu yaptıktan sonra, Google Play Store uygulamasında bu hesaba geçip ülkeye özgü bir uygulama yükledim. Eski uygulamalarınızı koruyabilirsiniz; telefonunuzdaki uygulama kümesi, tüm etkin Google hesaplarındaki uygulamaların birliğidir. Bölgeye özgü uygulamaları yüklemek için Google Play Store'daki hesaplar arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz.


2

Google, ülkeyi farklı bir ülkeye dönüştürmeyi bugün bildirildiği gibi kolaylaştırıyor. Gönderen Android Polis 2018/03/20 üzerinde:

Şimdi, Google, bazı insanlar için geçişi kolaylaştırmak için ufacık bir adım atıyor gibi görünüyor. Play Store ülkeniz A ülkesine ayarlanmışsa (orada yaşadıysanız veya, ahhm, Google’ı geçerli bir ödeme yöntemiyle ve o ülkede geçerli bir teslimat adresine satın aldığınız için yaptığınız düşüncesiyle kandırdıysanız) ve Play Store B ülkesine taşındığınızı algılar (muhtemelen IP adresinize göre), Hesap ayarlarında yeni bir seçenek elde edersiniz: Ülke ve profiller. Orada, Mağaza hesabınızın hangi ülkede olduğunu ve geçerli bir ödeme yönteminiz olması koşuluyla hızlıca yeni ülkeye geçme seçeneğinin olduğunu göreceksiniz.

Bunun için bazı uyarılar var:

Bu Ülke ve profiller seçeneğinin herkes için orada olmayacağını ve istediğiniz ülkeye geçmenize izin vermeyeceğini unutmayın. Yalnızca ayarınız ve IP adresiniz arasında bir tutarsızlık tespit ettiğinde göründüğü görülüyor.


Şimdi daha fazla ayrıntı : Bunu yılda yalnızca bir kez yapabilirsin ve bu özellik Aile Kütüphanesi üyeleri için mevcut değildir.
SSS

0

Bazılarına, bazı uygulamaların yalnızca aygıtın fiziksel olarak "izin verilen ülke" içerisinde olması durumunda yükleneceğini not etmesi yardımcı olabilir . Örnek olarak, İsrail’de seyahat ederken bankam, mobil bankacılık uygulamasını Amerikan telefonumda bir Amerikan google hesabıyla kurmama izin vermedi. Google Play Store 'bu uygulamanın cihazınızın ülkesine yüklenemediğinden' şikayet etti. (veya buna çok yakın bir şey :))

Yerimi fakeGPS kullanarak değiştirmedim. Ancak, bu yaptığımız VPN (500MB ile deneme sürümü ücretsizdir beri, TunnelBear kullanılan), oyun hizmetleri ve kuvvet-stop google play hizmetleri ve oyun mağazanın önbelleği silmek yüklemek için yardım. Bunu yaptıktan sonra, 'bu uygulama cihazınızla uyumlu' oldum. Olumlu olmak için, yükleme düğmesine basmadan önce VPN'i kapattım ve yükleme sorunsuz bir şekilde devam etti.

Açıkça kontrol, cihazın harici IP adresine dayanıyordu ve kontrol başında bir kez yapıldığında ve Kur butonu aktifken, adresinizi normal "yasak" değerine geri döndürebilirsiniz.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.