CloudAgent işlemi tam olarak nedir? Dosyaları çılgın gibi yer yer


16

Telefonumda (Samsung Grand, Android 4.1.2) uygulama otomatik güncellemeleri, Twitter, Dropbox vb.Gibi olağan şeyler bir sürü var. yalnızca her şey) ve bunlar veri istatistiklerine açıkça yansıtılır.

Bunun tek istisnası "CloudAgent" sürecidir ve bu süreç:

  • gerçekten ait olduğu şeyi açıkça göstermiyor (Android'in bu kısmı mı? Samsung özel şeyler mi?)
  • deli gibi yer yiyor (klasörü 4GB sistem alanının 1GB üzerinde)
  • wifi'de değilken bile ağ yiyor

Gerçekten ciddi sorunlara neden olmasa da, oldukça kafa karıştırıcı - ne, ne yapıyor ve hangi ayarlar onu kontrol ediyor?

Yanıtlar:


19

Bazı Samsung telefonlarında sisteme yerleşik Samsung yazılımı. Dropbox uygulaması gibi, telefonunuza çektiğiniz fotoğrafları otomatik olarak yüklemek için bir hizmettir; oluşturursanız "Samsung hesabınıza" bağlanır. Ayrıca, fotoğrafları cihaz Galerisi ile senkronize etmek için Dropbox ile entegre olur; Dropbox'ta da "Kamera yükleme" özelliğini açtıysanız, bu, muhtemelen telefonunuzun her fotoğrafın iki kopyası olmasını sağlar: normal olanı ve CloudAgent'ın depolama alanında bir tane.

Ana girerek ayarlarını değiştirebilirsiniz Ayarlar uygulaması ve seçme Cloud dan Uygulamalar yöneticisi (listede Aygıt bölümünde). Verilerini temizleyebilir ve devre dışı bırakabilir veya cihazınız kökteyse uygulamayı "dondurabilirsiniz" ve bunun tek sonucu, Dropbox'taki fotoğrafların Galeri'de görünmemesidir. Dropbox uygulaması da yüklüyse, Dropbox CloudAgent çalışmadan yine de senkronize edebilir (ve fotoğrafları otomatik olarak yükleyebilir).


2
Yakaladım ... Gerçekten ayarlarda "Bulut" a karşılık geldiğini ve yer (ve muhtemelen ağ) yemesinin nedeninin, tüm Dropbox görüntülerimi Android galerisine senkronize etmek için etkinleştirilmiş bir ayarın ( Gerçekten çok dikkat etmeden kullanmayın). Dev önbelleği temizlediğini ve Dropbox öğelerinin galeride görünmesini engellediğini devre dışı bırakmak (yüklemeler her zamanki gibi çalışır).
Rarst

1
Ek bilgi için teşekkürler: Bunu gelecekteki ziyaretçilere yardımcı olmak için cevabıma ekledim.
Dan Hulme

1
Tabii, SE'de bu şekilde yuvarlanıyoruz. ;) Bunun otomatik yükleme özelliğine (Dropbox'ta olan ve uygulamasında etkinleştirilmiş) bağlı görünmediğine dikkat edin , bu, otomatik olarak indirmek için yapılmış bazı ekstra Samsung gibi görünüyor galeriye entegre etmek için Dropbox'tan . Telefon + 50GB Dropbox promosyonu ile geldi, bu yüzden Samsung bazı ekstra çan ve ıslıklarla mahvetmek zorunda hissetti sanırım. :)
Rarst

1
50 GB promosyona sahip bir telefonda Dropbox'tan otomatik indirme özelliği, görüntülerle sınırlı olsa bile telefonu sistem alanından çıkarmak için gerçekten kolay bir yol gibi geliyor.
Velociraptors

1
Sadece FYI, dropbox senkronizasyonunu devre dışı bırakırsanız, verileri SDCard'dan SİLMEZ. [İç] sdcard kapalı cloudagent dizini altındaki klasörlerden dosyaları kaldırmak için ES File explorer kullandım.
PasadenaGeek
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.