“/ Data / data” içindeki dosyalara nasıl erişebilir ve kök olmadan bellek kartına nasıl kopyalayabilirim?


Yanıtlar:


27

Kök erişimi olmadan 2 seçeneğiniz vardır. Her iki seçenek de (örneğin) belirli bir uygulamanın, örneğin klasörün dosyalarına erişmenizi sağlar /data/data/com.app.packagename.

 1. Uygulama hata ayıklanabilirse run-as, adb kabuğundaki komutu kullanabilirsiniz (adb'nin ne olduğu ve nasıl yükleneceği hakkında daha fazla bilgi burada bulunabilir )

  adb shell
  run-as com.your.packagename` 
  cp /data/data/com.app.packagename/
  
 2. Uygulama hata ayıklanamıyorsa Android'in yedekleme işlevini kullanabilirsiniz.

  adb backup -noapk com.app.packagename
  

  Şimdi 'cihazınızın kilidini açmanız ve yedekleme işlemini onaylamanız' istenecektir. Parola vermemek en iyisidir, aksi takdirde verileri okumak daha zor olur. 'Verilerimi yedekle'yi tıklamanız yeterlidir. Bilgisayarınızda ortaya çıkan 'backup.ab' dosyası, uygulamanın tüm verilerini android yedekleme biçiminde içerir. Temelde sıkıştırılmış bir tar dosyasıdır. Bu sayfa , OpenSSL'nin zlib komutunu açmak için nasıl kullanabileceğinizi açıklar. adb restore backup.dbYedeklemeyi geri yüklemek için komutu kullanabilirsiniz .


3
Bu, aşağıdakilerle yapılan uygulamalar için de geçerli android:allowbackup="false"mi?
Anahtar-Altı

2
@Drejon Hayır, bu durumda çalışacağını sanmıyorum (ancak test etmedim, bu yüzden% 100 emin değilim).
THelper

1
Yedeklemeye izin vermeyen bazı uygulama örnekleri olduğundan eminim. Tüm uygulamaların yedeğini oluştururken, hiçbir şeyi yedeklemezler. AFAIK, bazı uygulamalar sınırlı bir dosya alt kümesi veya hatta özel bir şey sağlayabilir, bu nedenle / data / data dizinindeki her zaman 1: 1 olarak düşünmeyin. BTW, BlackBerry beni bir şifre kullanmaya zorluyor, ancak şifresini çözmek mümkün (şifreniz varsa). Bunun için sourceforge.net/projects/adbextractor kullandığımı düşünüyorum .
v6ak

2
Adb backup ile almayı başardım -noapk com.app.packagename Eğer backup.ab alacaksınız o zaman tar dönüştürmek gerekir (7zip ile açmak için) Sen sourceforge.net/projects/adbextractor ile dönüştürebilirsiniz - orada abe.jar adı verilen kavanozun içinde. Sonra java -jar abe.jar unpack backup.ab backup.tar komutunu çalıştırabilirsiniz
Igor Vuković

0

Bir Android Uygulamasının Verilerini (.db Dosyası) veya USB Hata Ayıklama yoluyla Doğrudan Erişim Yedeklemek için Hafif Bir Araç Bazı telefonlarda bile UMS Etkin Değil

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.