Ekran kilidi türünü hızlı bir şekilde değiştirmek için uygulama / kısayol?


12

İki senaryo:

  1. "Güvenilir" bir yerdeyim ve her zaman kilit açma şifresini / desenini girmek istemiyorum
  2. "Güvenilmeyen" bir yerdeyim ve telefonumun şifre / desen ekranı kilitli olmasını istiyorum

hızlı bir şekilde ekranın kilitlenme şeklini değiştirecek bir kısayol / uygulama kullanmak için herhangi bir yolu var mı? örneğin (ekranımın kilidi açıldığında) - Bir simgeye basıyorum ve kilit türü yalnızca normal bir kilit açma yönteminden parola / desen kilit açma yöntemine ve tersi yönde değişir.

android2.2 kullanma

edit : şimdi bunu gerçekleştirmek için ne kullandığım üzerine yeni bir cevap eklendi (android2.3.7 kullanarak)

teşekkür ederim


Ben de bunu arıyordum. İdeal dünyamda, kilit ekranını iki kaydırıcıya ayarlayabilirsiniz. 1. normal bir alt (bazı UI farklı olduğunu biliyorum) ve 2. başka bir görünmez bir üst. Alttaki kilidini açmak için kaydırdığınızda, bir pin numarası girmenizi ister. Telefonun sahibi, üst kaydırıcının farkında olan tek kişi olursunuz, böylece görünmez slaydı kaydırarak telefona numarasız erişiminiz olur. Bu "güvenilir" bir yerde çalıştırmak istiyorum scenerio olurdu, sadece bir "güvenilmeyen" bir yere gitmeden önce geçiş unutmak durumunda.
Matt

yaklaşımınızdaki kusur - kitleler için bir uygulama olsaydı, herkes görünmez kaydırıcıyı 'bulmaya' çalışacaktı. Ekranı pass / pattern ile kilitleyecek normal bir kaydırıcı + ek kaydırıcıya sahip olmak gibi bir fikrim var ... bu yüzden ek güvenlik eklemek için çok kolay bir yol olurdu ... Ben çok uygun olacağını düşünüyorum. umut ben yeterince iyi hehe açıkladı: D
pootzko

Biliyorum, ama bu yüzden bu ekstra güvenlik düzeyi olarak sadece "Güvenilir" yerler için olurdu.
Matt

Yanıtlar:


8

Okuduğum kadarıyla Tasker bunu yapabilmelidir. Bir değişkenin değeri de dahil olmak üzere, istediğiniz ölçütlere göre ekran kilidi mekanizmasını açabilir veya kapatabilirsiniz. Widget aracılığıyla bir değişkenin değerini de değiştirebilirsiniz. İkisini birleştirin ve işe yarayacak.

Uyarı: Tasker'ı araştırdım, neler yapabileceğini ve yapamayacağını okudum, ama hiç denemedim (henüz). Bunu spekülasyon olarak kabul edin.


Ben deneyeceğim ve burada bir yorum bırakacağım. teşekkür ederim!
pootzko

1
Dün Tasker'ı indirdim - evet, bu yapılabilir. tasker.wikidot.com/keyguardtog
Joe Casadonte

Nasıl yaptığını açıklayabilir misin?
Jack '

5

Bu arada 2.3.7 yükseldim ve birinin başka bir çözüme ihtiyacı varsa - şimdi ekran kilidini manuel olarak açmak ve kapatmak için güç widget'larını kullanıyorum. Ev ağımda olduğumda , bağlantı açıkken ekran kilidini kapalı tutmak için WIFi Unlocker'ı kullanıyorum . Çok güzel çalışıyor.

edit: 4.2+ sürümüne geçtikten sonra yerleşik Android profillerini kullanmaya başladım. Ekran kilidi türleri orada ayarlanabilir ve daha sonra "uzun basma-güç düğmesi-menüsü" ile kolayca değiştirilebilir.


Çözümü bu yanıta güncellemem veya eski yanıtı tutmamdan emin değil misiniz?
pootzko

2
Bence bu cevabın kabul edilen cevabını değiştirmek en iyisidir. Sen OP'sin ve en çok oylanan cevap olmasa bile senin için neyin işe yaradığına karar veren kişi olmalısın.
Martin Tapankov

4

Bunun 2.2 altında yapılamayacağından oldukça eminim. Kilit ekranı verilerini yedekleseniz, fabrika ayarlarına sıfırlarsanız ve verileri geri yükleseniz bile, gerçek desen veya parolayı değil, yalnızca kilit ekranı "tipi" geri yüklenir. Ayarlar uygulaması dışında değiştirilmeyecek şekilde tasarlanmıştır.


1
Tasker'ı kullanmayı, telefon ayarlarında kilit ekranı desenini açmayı ve tasker'daki Keyguard Pattern seçeneğini değiştirmeyi denediniz mi? Başka hiçbir uygulama / widget yapmadı iken 2.1 benim için çalıştı.
Malabarba

Ne yazık ki Tasker'ı kullanmadım. Android'in bundan daha güvenli olduğunu varsaydım. Joe'nun cevabını bir +1 vereceğim ve umarım pootzko kabul edilen cevabı değiştirir.
Matthew

3

Daha önce de belirtildiği gibi, Tasker bu tür şeylerle başa çıkabilir. Bu talimatları uygulayarak açıkladığınız gibi bir açma / kapatma düğmesi ayarlayabilirsiniz . Ev ağıma bağlandığımda güvenlik PIN kodumu istememesi için benzer bir şey ayarladım. Evden uzaktaysam PIN kodumu girmem gerekiyor. Oldukça kullanışlı. Bunu kullanmanın tek dezavantajı, tuş kilidiniz devre dışı bırakıldığında sürgülü kilit açma işlevini kaybedersiniz. Kilit açma düğmesine bastığınızda ekranınız herhangi bir kaydırıcı olmadan açılır. Sadece kazayla cebinizdeki kilit açma düğmesine basacağınızı düşünüyorsanız endişe edersiniz. Şahsen, dokunmatik ekrana kıyafetlerime karşı bir şey yapamıyorum zaten.


2

Emin değilim ama sanırım kilit ekranı güvenliğini değiştirebilen çoğu widget artık Froyo (2.2) ve üstünde çalışmıyor.

LockMe Widget'ı önermek üzereydim , ama 2.2 olduğunu fark ettim ve geliştirici 2.2 ile çalışmadığını söylüyor

Ayrıca , bu işlevselliğe sahip olduğu iddia edilen ultra kullanışlı ve zengin özellikli Genişletilmiş Kontroller de var, ancak satın almadan önce en iyi şekilde test edersiniz.


1

4.4.2 çalıştıran telefonumda , telefonumun konumuna göre PIN kilidi ekranını devre dışı bırakmak / etkinleştirmek için Tasker ve Secure Settings kombinasyonunu kullandım . Oldukça iyi çalıştı.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.