Harici klavye için klavye düzenini değiştirme


9

Android 2.1'de harici bir USB klavye için klavye düzenini nasıl değiştirebilirim? Android Tabletime (Easypix 1000) bir Alman USB klavye bağladım. Dil Almanca olarak ayarlanmasına rağmen, harici klavye yanlış bir İngilizce klavye olarak okunur. Teşekkürler!

Yanıtlar:


3

Umut var.

Tam olarak bunu yapan bir kavram kanıtı uygulaması kodladım (ve günlük klavyem olarak kullanıyorum).

Cupcake'den başlayarak, sistem InputMethodServiceanında tuş basımlarını geçersiz kılmaya izin veren bir sisteme sahiptir . Bu uygulamalar anında keycodes değiştirmenizi sağlar olmadan kök gerektiren.

Kaynak kodu burada mevcuttur (yalnızca en meraklıları için)


2

Köklendirildiyseniz, burada tanımlanan klavye düzeni dosyalarını değiştirebilirsiniz: http://source.android.com/porting/keymaps_keyboard_input.html

UYARI: Bunu kendim denemedim, bu yüzden işe yarayıp yaramayacağını bilmiyorum. Sistem dosyalarında değişiklik yapmak Android'inizi engelleyebilir.


1
Bu çok daha faydalı bir cevaptır, ancak Ryan'ın dediği gibi sistem dosyalarını değiştirmek risklidir. Bu yöntemi denerseniz, sonuçlarınızı buraya gönderdiğinizden emin olun çünkü nasıl gittiğini öğrenmek isterim. Ve bir yedek al!
yeni_kullanıcı

0

Masaüstü işletim sisteminin klavye düzenleri işletim sisteminin yazılımında tutulur ve Android'in çok farklı olduğunu düşünemiyorum. Android için tasarlanmış ve fiziksel bir klavyeye sahip olduğunu düşündüğüm tek cihazlar telefonlar olduğundan, Android yığınında klavye düzenini değiştirmek için bir seçenek olduğundan şüpheliyim çünkü açıkça klavyeyi çıkaramazsınız Droidinizle değiştirin ve başka biriyle değiştirin.

Cihazınıza çarpmadan ve verileri yeniden eşlemeden önce klavyeden girişi durdurmanın bir yolu olabilir, ancak özel bir uygulama (seçenek aslında Android yığınında varsa) veya arasına bir şey takmanız gerekir. klavyeniz ve tabletiniz.


-1

Shift+ Ctrl+ Tuşlarına basınSpace

Veya

Alt+ Ctrl+ Tuşlarına basınSpace

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.