Kilit ekranından doğrudan kameraya gitmek için PIN kodunu nasıl atlarsınız?


13

Android 4.1.2 (standart, köklü değil) ile bir Samsung Galaxy S3'üm var. Daha önce bir iPhone'um vardı ve en çok özlediğim özellik, PIN kodumu yazmak zorunda kalmadan doğrudan kilit ekranından kameraya gitme yeteneğidir. Bunu Android'de nasıl yapabilirim?

Hemen hemen aynı soruyu soran en az iki ya da üç soru olduğunu biliyorum. Ne yazık ki, bana neden yardımcı olmadıklarını açıklamak için bu cevaplar hakkında yorum yapma üne sahip değilim:

Bu gönderilerin her ikisi için de, kabul edilen cevaplar WidgetLocker'ı önerir, ancak cevapları veren kişiler bunu hiç denememişlerdi. En az beş farklı ücretsiz kilit ekranı uygulaması denedim, ancak hiçbiri sorunumu çözmedi - hepsi hala kamerayı kullanmak için bir PIN gerektiriyor. WidgetLocker'ı denemedim, ancak çalışacağımdan emin olmadığım bir uygulama için ödeme yapmayacağım, özellikle de denediğim diğer tüm kullanıcılar çalışmadığında. WidgetLocker'ın bu sorunu çözdüğünü bilen var mı? Ayrıca WidgetLocker'ı satın aldım ve denedim, ancak PIN'leri hiç desteklemiyor ve bu nedenle bu sorunun çözümü değil .

Bu cevap Samsung'un yerleşik hareketini kullanmanızı önerir. Bunu denedim ve yine de kameraya erişmek için PIN gerekiyor. Bu cevap sorunu çözmüyor. Kesinlikle bu sorunu çözen bir uygulama için ödeme yapmaya hazırım, ancak başka bir kilit ekranı özelliğine ihtiyacım yok - sadece kamerama hızlı erişim istiyorum. Ayrıca, telefonumu sadece bunun için köklendirmemeyi tercih ederim, ancak köklenme yoluyla bir çözüm varsa, bunu ciddi olarak düşünürdüm.

Herkes gerçekten işe yarayan bir cevap önerebilir mi?


3
Değeri ne olursa olsun, satın alma işleminizden 15 dakika sonra Play Store'da geri ödeme alabilirsiniz.
ale

Etkinleştirilmiş Aygıt Yöneticiniz var mı? PIN gereksinimini zorlamalarının mümkün olup olmadığını merak ediyorum.
TomG

@TomG Aygıt Yöneticileriniz olsa bile, bazı yapılandırmalarda PIN girişini atlayabilirsiniz. Örneğin, Sony Xperia Z üzerindeki kilit ekranımda PIN girişi tuş takımının üzerinde bir kamera kısayolu görünüyor.
onik

@TomG, Aygıt Yöneticilerinin ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yok. Bunların ne olduğunu ve bu sorunu nasıl çözebileceklerini açıklayabilir misiniz? Teşekkürler.
Ochado

1
@Al Everett, 15 dakikalık geri ödeme penceresinde bahşiş için teşekkürler. .. Ne yazık ki, WidgetLocker iş :-( değil o ben başarısız WidgetLocker çalıştı söz etmek sorumu kaydetmiştiniz testine benim için yeterli zaman değildi ve doğrulamak
Ochado

Yanıtlar:


7

Android'de şifre korumalı bir cihazdan standart Android kameraya erişmenin bir yolu yoktur. Ancak bu küçük uygulama, cihaz şifre kilitli olsa bile güç düğmesine üç kez basarak basit bir kameraya erişmenizi sağlar ...

Kamera Kilidi Açma (ücretsiz)

Açıklama: Bu uygulamanın geliştiricisiyim


3
Uygulamayı yükledim ve şu anda deniyorum. Bazı şekillerde oldukça kaba, ancak kapsamlı aramalarıma dayanarak, kesinlikle aradığım şeylere en yakın olanı. Teşekkürler! Uygulamaya ilişkin normal destek kanalları aracılığıyla destek sorunları yayınlayacağım.
Ochado

Teşekkürler Ochado, uygulamayı geliştirmeye çalışacağım. Artık biraz sınırlı olduğunu biliyorum, ama iş yapmaya başlar ;-)
aeropic

@Aeropic iki şey uygulamanızı mükemmelleştirir: (1) açmak için slayt ekranını (kitkat'ta olduğu gibi) veya bir düğmeyi (iphone'da olduğu gibi) kullanın. (2) bunun yerine kendi kamera uygulamamızı başlatmamıza izin verin .
cregox

4

Bunu şu adımları izleyerek yapabilirsiniz ... Sadece yaptım 4.1.2 çalıştıran bir S3 Rooted var

  • Telefonunuzu rootlayın
  • Xposed Framework'ü Yükleyin
  • Kilit Ekranı Modülüne Kamerayı Etkinleştirin

2
Kök önerisi için teşekkürler, ama şimdilik kökten uzak duruyorum.
Ochado

2

Microsoft'un kilit ekranında uygulama bağlantılarını gösteren Sonraki Kilit Ekranını kullanıyorum . Bir kaydırma desen kilidi setim var, ancak kamera uygulaması simgesine dokunmak, Android 4.4.2 çalıştıran Galaxy S4'ümdeki kamera uygulamasına doğrudan gidiyor. Diğer uygulamaların yüklenmeden önce kilidinin açılması gerekir.


0

"HI ekran kilidi" adlı bir uygulama var Bu temelde iphone kilit ekranına ur kilit scren açın. Böylece kamerayı şifre koymadan kullanmanızı sağlar. Ayrıca, hesap makinesini ve fenerleri kilidini açmak için kullanmanızı sağlar. Sadece kötü kısmı, arka planı istediğiniz şekilde değiştirmek için tam sürüm satın almanız ve sadece 4 sayı şifresine izin vermesidir.


Bu uygulamaya bir bağlantı ekleyebilir misiniz? GPlay'da bu ada sahip hiçbir uygulama bulamıyorum. Teşekkürler!
Izzy

1
Yanıtınız için teşekkür ederiz, ancak uygulamayı gerçekten kullandınız ve kamerayı şifre korumalı bir kilit ekranında, ancak şifreyi girmeden kullanmanıza gerçekten izin verdiğini doğruladınız mı? Soru açıklamamda, bunu yapan ama aslında yapmayan birçok uygulamayı denediğimi açıkladım. Lütfen sorunuzu düzenleyip denemediğinizi açıklamak için düzenleyin ve bu gerçekten işe yarıyor.
Ochado

0

HI ekran kilidi tür çalışır. Nokta sıfırlanarak yenilebilir. Bu gereklidir, çünkü yanlış bir pim rakamı yazarsanız (yani geri / sil düğmesi yoktur) kaydı temizlemenin bir yolu yoktur. Bunu aşmak için, 1/2 saatlik bir zaman aşımı ile bir Android pin ayarladım. bu pim önyükleme sırasında işlevseldir. Dezavantajı zaman zaman pimi iki kez girin türü olmasıdır. Bir geçici çözüm olarak kabul edilebilir.


0

i hav android 4.4.2, sadece ekranda sağdan sola kaydırın ... pim girmeden doğrudan kamera uygulamasına gideceksiniz.


-1

GSmart Saga 3, kamerayı açmak için kilit modunda sağa kaydırın


Bir kilit ekranı PIN'i ayarladıktan sonra cihazımda denedim: hala kameraya erişmek için kullanıcının PIN'i girmesini gerektiriyor. Bunu kontrol ettin mi?
Izzy
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.