Android 3.0 Honeycomb sadece tabletler için mi?


15

Android 2.3 Gingerbread'in piyasaya sürülmesinden bu yana uzun zaman değildi ve bu yüzden sadece birkaç telefon için 2.3 var. Ve zaten Android 3.0 Honeycomb'un beta sürümü yayınlandı.

Bu ne anlama geliyor, Android 3.0 sadece tabletler için mi? Değilse, sanırım 2.3 çok kısa ömürlü olacak. 2.3 telefonlar için ve 3.0 tabletler içinse, bu bir Android çatal gibi geliyor.


Ayrıca, Android 3.0'ı nereden indirebilirim? App Market'te bulamadım.

@ noir_11: Android 3.0 henüz yayınlanmadı. Yine de, Market'te bir OS yükseltmesi indirmezsiniz.
ale

Yanıtlar:


8

Geleneksel bilgelik Honeycomb'un sadece Tabletler için bir çatal olduğunu düşünüyorum, ancak bu yazı aksini gösteriyor . Engadget ile yaptığı röportajda Matias Duarte, Honeycomb'un tüm form faktörleri için olacağını iddia etti.


Sadece Tablet cihazlardan bahsetmiyorlar ... ama daha büyük ekran formatlı cihazlardan bahsettiklerini gördüm. Bu yüzden, Honeycomb'u Dell Streak (Dell'in Tablet olarak adlandırdığı, ancak aynı zamanda telefon işlevselliğine sahip) gibi daha büyük cihazlar için kullanabileceklerine inanıyorum.
mlevit

1
Google sözcüsü, Honeycomb için herhangi bir donanım gereksinimi veya kısıtlaması bulunmadığını ve Android'in diğer sürümleri kadar açık ve kullanılabilir olduğunu birçok kez noktalandırmıştır. Çift çekirdekli veya tablet cihazlarla sınırlı değildir. Yeniden tasarlanması ve yeni özellikleri, bir tablet platformu olarak yeteneğini geliştirmek, bir tablet platformuyla sınırlamak değil.
Benjamin Anderson


Görünen o ki Honeycomb sadece Tablet olacak - mobile.slashdot.org/story/11/02/03/224231/…
Jonas

1
Kaynak bağlantıları üzerinden okumaya devam edin ve slashdot öğesinin kaynağının , Honeycomb'un önce tabletlere (örneğin Xoom) geldiğine ilişkin bir Google açıklamasıyla güncellenen BGR postasından ( goo.gl/mAz4Z ) kaynaklandığını görüyorsunuz , ancak değişiklikler Android'in geleceğidir. Aslında, Honeycomb'un bazı bölümleri 1.6 gibi erken Android sürümlerine gelecek (Fragment API'sı, özellikle goo.gl/Evbrr ).
lilbyrdie

3

Evet, öyle görünüyor. Kullanıcı arayüzü telefon gibi daha küçük cihazlarda çalışacak gibi görünmüyor. Muhtemelen tabletler için 3.0 yineleme ve telefonlar için 2.x / 4.x göreceğiz. Bunun çatal gibi olmasını sevmiyorum. umarım 3.1 için birleştirebilirler ve sadece tabletler için farklı bir fırlatıcıya sahip olabilirler.


Sadece farklı bir fırlatıcıya sahip olmak iyi bir fikirdir. Dell Streak gibi bir minitablet ve bazı büyük telefonlar arasında net bir çizgi olmadığından, aslında ölçeklenebilir bir arayüzü tercih ederim.
Matthew,

1

Resmi bir duyuru yapıldığını sanmıyorum, ancak Google'ın Honeycomb hakkındaki YouTube videosu "tamamen tabletler için" olduğunu söylese de [ 1 ], diğer cihazlarda da olduğu iki kez doğrulandı [ 2 ].


1

Geçen hafta TWiG'de bahsedildi ve ağın etrafında yüzen bir avuç fotoğraf var, ancak yakın zamanda piyasaya sürülen Honeycomb kaynağı telefonun çözünürlüğü / ekran boyutu olan bir cihaza yerleştirildiğinde çok daha tanıdık ve küçük ekran dostu bir telefon stiline dönüşüyor UI.

Bu videoda görün http://www.youtube.com/watch?v=5LMcBo7uKKw

Bu yüzden Honeycomb, Tabletler düşünülerek özel olarak tasarlanmış ilk sürüm gibi görünüyor, ancak ayarlara / ekran boyutuna bağlı olarak tüm telefon dostu özellikleri ve aralarındaki değişimleri koruyor.0

Honeycomb'un sadece tabletler için olduğuna inanmak için bir neden yok. Büyük ekranlar düşünülerek tasarlanmıştır, ancak belgelerin geliştirici tarafında tüm ekran boyutları için açık bir gösterge vardır:

Android 3.0, tabletler ve diğer daha büyük ekranlı cihazlar için tasarlanmış yeni bir kullanıcı arayüzü getiriyor, ancak platformun önceki sürümleri veya daha küçük ekran boyutları için geliştirilen uygulamalarla da tamamen uyumlu .

Kaynak: http://developer.android.com/sdk/android-3.0-highlights.html#compatibility

Vurgu.


0

Bir emülatör altında bir sürüm yayınladım ve makinemde zorlandı, bir rehber olarak, 2.3.1 emu üzerinde yavaş bir sekme ama kullanılabilir. HoneyC, emu'da pratik olarak kullanılamıyor ve birçok sorunu gösteriyor gibi görünüyor.

Tüm bunlar, kodun geliştirme aşamasına kadar olabilir

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.