Yalnızca APK dosyası verilen bir uygulamayı nasıl yükleyebilirim?


42

Bir uygulamanın APK dosyasını bilgisayarıma yükledim. Telefonuma nasıl kurabilirim?


10
Aşağıdaki yanıtlara ek olarak, Market dışı uygulamaların yüklenmesine izin vermeniz gerekir. Bu ayar Settings | Applications | Unknown sources
ale

2
ICS’de ayar şu Settings | Security | Unknown sources
noktaya

Bunun için de gerekli olduğundan emin misin adb install?
Izzy

Basit bir şekilde doğrudan url domain.com/build.apk adresinden mobil cihazınıza indirebilir ve yükleyebilirsiniz.
Ramesh Chand

Yanıtlar:


30
  1. DropBox'ı kullanın. APK'yi DropBox klasörünüze yerleştirin. Telefonunuzda DropBox uygulamasını açın, apk dosyasını bulun, üzerine dokunun ve telefonunuza indirmeli ve yüklemelisiniz.

  2. SD kartı kullanın. Telefonunuzu USB üzerinden bilgisayara takın. SD kart sürücüsünü takın. APK'yi SD kartına kopyalayın. Telefonunun bağlantısını kes. Astro gibi bir dosya tarayıcı uygulamasını kullanarak APK'ye göz atın. APK üzerine dokunun ve yüklemek için sunması gerekir.

Bunu yapmanın sayısız yolu var, ancak bu ikisi muhtemelen en kolay olanı.


4
DropBox en kolay yoludur.
Graham Borland

1
Sadece APK’yı kendinize e-postayla göndermeniz ve ardından e-posta uygulamasından açmanız mümkün mü? Mümkünse söyleyeceğini söylemiştim, ama sadece başka bir olasılığı işaret ettim (bu daha kolay olabilir).
Ricket

2
@Ricket E-postası da çalışmalı ya da en azından CM6 çalıştıran Droid1’de (Android 2.2) çalışıyor. Gmail’in eski sürümlerinden emin değilim.
Bryan Denny

Bu kadar kolay mı?
Nathan Fellman

Evet, APK bir ekse, Gmail uygulaması kesinlikle doğrudan APK kurulumunu destekler.
Eric Mill,

13

Diğer yol...

  1. .Apk dosyasını SD kartınıza yerleştirin (telefonunuzu takılı sürücü olarak kullanarak).

  2. Bilinmeyen kaynaklardan uygulamaları etkinleştirin (Ayarlar> Uygulamalar> bölümüne gidin ve ardından Bilinmeyen Kaynaklar'ın seçili olduğunu doğrulayın).

  3. Uygulamayı yüklemek için Yükleyici veya APK Yöneticisi gibi bir uygulama kullanın .


2
Neden bir yükleyiciye ihtiyacım var? .Apk dosyasına dokunmak yeterli değil mi?
Nathan Fellman

2
.Apk dosyasını görüntülemek için bir dosya tarayıcınız varsa, bir yükleyiciye ihtiyacınız yoktur.
gary

11

ADB kullanmayı tercih ediyorum. Ancak, biraz daha az kullanıcı dostu. Bu en kolay yol değil, ancak bir SD kart olmadan da çalışacak ve internete bağlı olmadan da çalışacak (bazı cihazlar (tabletler değil)).

Komut satırında şunu yazın:

adb install "full-absolute-path-to-apk-here.apk"

Adb komutunun çalışması için SDK'nın "tools" dizininin yolunda olması gerekir.


2

Pazardan buna kadar iki uygulamaya ihtiyacınız var.

  • Bir dosya tarayıcısı (astro, ...)
  • Bir uygulama yükleyici (appinstaller, ...)

Öncelikle, Ayarlar -> Uygulamalar -> "Güvenilmeyen kaynaklardan uygulama yükle" seçeneğine gitmelisin.

Daha sonra, dosya yöneticisi ile apk dosyasına gidebilir (apk dosyasını SD kartınıza kopyalamanız gerekir) ve uygulama yükleyicisiyle başlatabilirsiniz.


1
1. Doğrudan stok dosya tarayıcısından göz atabilirim. 2. neden bir yükleyiciye ihtiyacım var?
Nathan Fellman

Çünkü piyasaya bir apk dosyası yükleyemezsiniz.
Nicolas NOEL

2

Yukarıdaki tüm cevapların çok alakalı olduğunu düşünüyorum. Bir dahaki sefere APK'yi doğrudan mobil tarayıcıdan cihazınıza indirmenizi tavsiye ederim. Telefonunuza indirmek için sd karta geçme veya dropbox'a yükleme zorluğundan ve zamandan tasarruf edersiniz.


8
FYI: Eğer insanlar cevapları sizden farklı şekilde sıralarlarsa “yukarıdaki cevaplara” atıfta bulunmak biraz problemlidir.
ale,

1

İşte kablosuz bir seçenek:

Telefonunuza 'WiFi Dosya Gezgini' (Play Store'da mevcut) gibi bir uygulama yükleyin.

Uygulamadan, 'Ana' dizininizi (/ / depolama / sdcard gibi) ayarlarsınız ve uygulama WiFi ağınıza bağlanır ve bu Ana dizine hizmet eder ve size şimdi kullanabileceğiniz bir URL (genellikle bir IP Adresi ve bağlantı noktası) verir Herhangi bir PC veya cihazdan tarayıcıyı (aynı ağda) bağlamak ve dosyaları görüntülemek / kopyalamak / taşımak / silmek için kullanılır.

.Apk dosyasını PC'den telefonunuza almak için bu yöntemi kullanın. Ardından, APK'leri alternatif kaynaklardan (Ayarlar-> Güvenlik-> Android 4.2.2'de bilinmeyen kaynaklar) yükleme seçeneğinin etkinleştirildiğinden ve telefonunuzda zaten düzenli bir Dosya Gezgini uygulaması yoksa 'Toplam' gibi bir şey edindiğinden emin olun Komutanı 've oradan APK dosyasını açın. Yükleme işlemi başlayacaktır ve gitmeniz iyi olur.


1

Not: Aşağıdaki çözüm Android 4.2.1, 4.4.2, COS12 (Android 5.0.2) ve CM12.1 (Android 5.1.1) üzerinde test edilmiştir.


Cihazınız söz konusu Android versiyonundan herhangi birini çalıştırıyorsa ve Android rootlu ise, APK'yı cihazınızın dahili / harici SD kartına ve oradan altından indirebilir veya taşıyabilirsiniz /data/app/. Dosya aktarımı için bir dosya yöneticisi uygulaması kullanabilirsiniz . Cihazı yeniden başlattığınızda, sisteminizde otomatik olarak yüklü olan uygulamayı bulacaksınız. Simgesini uygulama çekmecesinde görebilirsiniz ve uygulamayı oradan kullanabilirsiniz.

Buradaki güvenlik açığı ya da alternatif olarak ortaya konan ek güvenlik açığı, bu yaklaşımın hem aktif hem de tamamen kısıtlayıcı modda çalışırken bile CyanogenMod ve XPrivacy’ün Gizlilik Korumasını tamamen atlatmasıdır .

Not:

  • rw-r--r--Yaklaşımın çalışmasını sağlamak için APK 4.4.2'deki APK dosyasının iznini değiştirmek için başvurmak zorunda kaldım .
  • Bilinmeyen kaynaklar ayarının etkinleştirilmesine gerek yoktur.

1
Bu cevap sadece bazı ilginç bilgileri paylaşmak amacıyla yayınlanmıştır. Android'in sıradan bir son kullanıcısı için kolaylık veya kullanışlılık olmayabilir.
Firelord

0

"Bilinmeyen kaynakların" etkinleştirildiğinden emin olun, cihazı bilgisayara takın, .apk file:///sdcarddosyasını sd kartına bırakın ve web tarayıcısını kullanarak gitmek için söz konusu apk'ye dokunun, "evet" deyin. telefon "korkutmak, ardından" indirilen dosya "bildirimine dokunun ve yüklü.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.