Google PlayStore'da gülünç çevirileri durdurmanın bir yolu var mı?


19

Çevirilerin çoğu Google Playstore'da saçma. Aptalca, amatörce görünüyor ve en önemlisi can sıkıcı.

Hiçbir şey ifade etmeyen kelimeler! Ana dilim fince ve cihazımda fince klavye düzeni / dil ayarları kullanıyorum ve bunları değiştirmeyeceğim. Hesap bilgilerimi veya dil ayarlarımı da İngilizce olarak değiştirmek istemiyorum.

Ben sadece Playstore'daki bu aptalca otomatik tercüme edilmiş bilgilerden kurtulmak istiyorum.

Çoğu sadece çöp "Bir adam bir ladin çocukça kedi ve onun dock banka bir köpek işlemci ve çöp daha yeşil adam manipüle izin veriyor. Ekran kırık adam çekim karısı bir çocuk masaüstü ödünç aldı. İNANILMAZ APP! 95/100 yıldız!" - bu cümle herhangi bir şey olabilir ...

% 99 otomatik olarak çevrildiğinde hiçbir şey ifade etmediğini söylersem yanlış değilim. Yalnızca birkaç bilgi doğrudur.

Playstore'da çeviriyi kapatamayacağınıza inanamıyorum !?


2
AFAIK yapamazsın. Uygulamanın, kendi açıklamasını sağlayamayacağı dillere otomatik olarak çevrilip çevrilmemesi gerektiğine karar vermek için uygulama yüklendiğinde geliştiriciye bağlıdır.
Izzy

O zaman dili olduğu gibi bırakmak daha iyidir. Uygulama hiç çevrilmediğinde neden çeviri bilgisini bile rahatsız ediyorsunuz? Playstore daha iyiydi, şimdi sadece çöp çevirileriyle dolu! Tüm bunlar o kadar amatör ve çocuksu görünüyor ki yeni bir cihaz alırken ekosistemi değiştirmeyi düşünüyor. Gerçekten Android ile 2013 yılı mı yaşıyoruz? Bir bebeğin ilk adımlarıyla yaşamak gibi görünüyor.
SamS

1
Tamamen katılıyorum (Playstore, bu yaz "Tile-Store" a dönüştürüldüğünde benim için kesinlikle kullanılamaz hale geldi: fayansları görmek istersem, banyonuzu tercih ederim), bu ASE'de baş edebileceğimiz bir şey değil. Ne aptal makine çevirilerini bize zorlamaya karar veren tüm bu geliştiriciler ne Google üzerinde, ne de mağazasında hiçbir etkimiz yok. Ayrıca başka bir çözüm önerisi de sunamayız , ancak "başka birini kullanın" (ipucu: AppBrain , Google Play için kişisel olarak çok tercih ettiğim alternatif bir ön uçtur ).
Izzy

Yapabileceğiniz bir şey, devs'e şaka yapmaktır - eğer otomatik çevirilerden geri çekilirlerse, belki de özelliği kullanmayı bırakmalarını sağlayabilirsiniz.
Michael Kohne

Bu artık tamamen geliştiricilere bağlı değil. Geliştiriciler uygulamalarını kendileri çevirmediyse, Google Play otomatik olarak (!) Deli olan otomatik çevirileri kullanır! Bu kapatılamaz. Geliştiriciler, gerçek çeviriler sağlamak dışında bu konuda hiçbir şey yapamazlar. Ve hiç kimse uygulamasını onlarca dile çevirmeyecek. Elbette bir hack, İngilizce metinleri diğer tüm dillere "çeviriler" olarak kopyalayıp yapıştırmaktır.
juzzlin

Yanıtlar:


7

Bağlantıdaki dil kodunu değiştirerek uygulama açıklamalarının Play Store'un web sürümünde gösterilmesini istediğiniz dili zorlayabilirsiniz. Bu URL'de hl=languageörneğin hl=enİngilizce, hl=fiFince veya hl=frFransızca olarak gösterilir.

Örneğin, GMail uygulamasıyla ilgili İngilizce bir açıklama görmek için bu bağlantıyı kullanmanız gerekir:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.gm&hl=en

Veya Fince:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.gm&hl=fi

Veya Fransızca görmek için buraya gidin:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.gm&hl=fr

Veya Almanca olarak buraya gidin:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.gm&hl=de

Bunlar arasında değiştirilen her şeyin &hl=bağlantının sonunda biraz olduğunu göreceksiniz , ancak açıklama ve incelemeleri içeren tüm Play Store sayfasının ilgili dile dönüştüğü görülüyor.


2
Sizinle aynı geçici çözümü kullanıyorum, bağlantının sonuna & hl = en ekliyorum. Önceki sürüm web Play Store'un diğer dillerle kullanışlı bir açılan menüye sahip olması ve en son sürümde eksik olması üzücü. Kendi kendime sordum: Neden şimdi her şey bu kadar aptal?
jis

@jis Bazen kendime genellikle kullandığım her şeye özelliklerin kalıcı olarak kaldırılıp kaldırılmadığını soruyorum. Belki de sadece algı yanlılığıdır.
Tomáš Zato - Monica'yı eski durumuna döndür

1

Çok eski bir gönderi, ama belki birileri hala bir cevap arıyor. Xposed Framework Modülü: Uygulama Ayarları ile Play Store dilini değiştirebilirsiniz.


3
1) OP cihazının köklü ve Xposed çerçevesinin yüklü olduğunu söylemedi, bu yüzden cevabınız bunu kabul etti; bu varsayım kötü bir şey değildir, ancak belirtilmelidir, 2) Kısa bir açıklama ile birlikte adı geçen modüle bir köprü her zaman yararlıdır, çünkü neden biri bu uygulamayı bir sayfada daha sonra diğer sayfaya kontrol edeyim tam burada. Lütfen düzenleyin .
Firelord
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.