USB bağlantılı bir Android telefonun klasörlerine erişmek için komut istemini aç


17

Bir telefonu Windows 7 makineme USB üzerinden bağlarsam, explorer'da Nexus 5 adıyla görünür. Bir komut istemini nasıl açabilirim ve bu cihaza dizini nasıl değiştirebilirim? Harfli sürücüler için sadece D: F: vb. Yazabilirim.

Yanıtlar:


17

Çıkarılabilir bir aygıta sürücü harfi atamak için bu aygıtın UMS (USB Yığın Depolama) protokolünü desteklemesi gerekir. Ne yazık ki çoğu yeni Android telefon, özellikle çıkarılabilir SD Kartı olmayanlar UMS'yi desteklemiyor. Bunun yerine, MTP (Medya Aktarım Protokolü) ve PTP (Resim Aktarım Protokolü) protokollerini destekler. Bu tür cihazlarda, depolama alanını Windows'ta bir sürücü olarak eşlemek mümkün değildir.

Bu Superuser.com sorusu hakkında daha fazla ayrıntı görün .

Bununla birlikte, seçilen bazı Samsung ve Sony Android cihazlarda UMS modunu yalnızca harici depolama için (SD Kart) etkinleştirmek mümkündür. Bu uygulamaya bakın .

Ayrıca, komut istemi yoluyla bir Android cihazına / cihazından dosya kopyalama hedefiniz varsa, ADB bunu yapmanıza izin verecektir. Bu yardımcı program Android SDK araçlarının bir parçasıdır . Android telefonunuzun yüklenmesi için USB sürücülerine, telefondaki Geliştirici Ayarları'nda USB Hata Ayıklama'nın etkinleştirilmesine ve PC'ye telefondaki hata ayıklama yetkisini vermeniz gerekir (cihazdaki bir komut istemi ile.) Bu işlem bittikten sonra Kullanım adb pushve adb pullüzeri dosya ve dizinleri ve çeşitli Linux kabuk komutlarını kopyalamak için komutlar adb shell <command>(örneğin adb shell ls /sdcard/) telefonda dizin yapısını gezinmek için.


1

Bunu yapmanın birkaç yolu vardır. Ne yazık ki olması gerektiği kadar kolay değil. Buradaki talimatları izleyin: http://www.7tutorials.com/how-map-drives-windows-7

Dosya Gezgini'nde zaten bir paylaşımınız varsa, örneğin bir USB aygıtı taktıktan sonra, paylaşıma sağ tıklayın ve Drive'ı Eşle'yi seçin ve bir sürücü harfi seçin.


Ağa bağlı cihazlar içindir. USB cihazlarını eşleştirmekten söz edilmiyor.
kullanıcısı

Aynı şekilde çalışır - Microsoft, yalnızca insanları karıştırmak için görevleri yerine getirmek için başka bir yol oluşturmadıkça. Ama biraz açıklama ekledim.
Andrew Rump

1

Android cihaza bir WebDAV sunucusu kurmayı, ardından WebDAV sunucusunu Windows 7'de bir sürücü olarak monte etmeyi deneyebilirsiniz. İşte Google Play'den ücretsiz bir WebDAV sunucusu (Tabii ki, Google Play'de birçok WebDAV sunucusu var). Ve Windows 7 üzerinde bir sürücü olarak WebDAV sunucusuna monte etmek adımları .


Android Meraklılarına Hoş Geldiniz! Bu, burada verdiğiniz yanıtın aynısı olduğundan, aynı sorun vardır: Buradaki talimatların temel bölümlerini dahil etmek ve referans için bağlantı sağlamak tercih edilir. Aksi takdirde, bağlantının kopması durumunda cevabınız kısmen işe yaramaz hale gelir. Daha fazla ipucu için lütfen bakınız: İyi bir cevabı nasıl yazarım . Çok teşekkürler!
Izzy

Bunu diğer cevaplardan daha kolay buldum (kullanılabilir cevapları takdir etsem ve desteklememe rağmen). Olive Web Dav kullanıyorsanız, sağlanan URL'nin tamamını 'Ağ Sürücüsünü Eşle' seçeneğine yapıştırmak istiyorsunuz, yani http://192.168.1.136:8080/, yalnızca IP'yi ve diğer varyasyonları denedikten sonra bile 5 dakikadan kısa bir süre içinde çalışıyordum. Hepinize iyi şanslar.
shellter
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.