Uygulamalar menüsünden uygulamaları gizleme


11

Sağlayıcı tarafından yüklenen bazı uygulamaları silmek için telefonumu rootlamak istemiyorum, ancak bunları menüden gizlemek istiyorum, çünkü bunları sık kullanmayacağım. Bunu alternatif fırlatıcı ile yapmanın mümkün olduğunu biliyorum, ama orijinal olanı kullanıyorum. Bunu yapabilecek bir uygulama var mı?

Önemliyse, bir HTC Desire kullanıyorum.

Yanıtlar:


15

Kaldırmayı bildiğim tek yol, listelediğiniz iki yöntemdir (yapmak istemezsiniz):

  1. Kök telefon. Titanium Backup ile uygulamayı dondurma
  2. Uygulamaları gizlemenizi sağlayan Launcher Pro gibi farklı bir başlatıcı yükleyin.

Uygulama çekmecesinde gösterilenleri yalnızca bir ev başlatıcısı devre dışı bırakabilir. Mevcut fırlatıcınız desteklemiyorsa, maalesef şansınız kalmamıştır.


3
Launcher Pro seçeneği için +1. En az riskli olan (herkes kök salmayı denemeyi sevmez) ve kolayca geri çevrilebilir.
shambleh

Hemen hemen tüm laucher uygulamaları, uygulamaların gizlenmesini destekliyor .. Deneyimlerime göre Apex bunu yapmanıza izin veriyor ..
Şanslı

0

ADW Launcher kullanıyorum. Kullandığım uygulamalarla bir çekmece yaptım. Sonra ana uygulama menüsüne kısayolu kaldırdım ve bunun yerine özel çekmeceme bir kısayol yerleştirdim.

Bu şekilde genellikle kullanmadığım uygulamaları görmüyorum, ancak gerçekten istediğim durumda bunlara hala erişebiliyorum (sadece özel çekmecemi düzenliyorum).

Ve ADW Launcher garantinizi geçersiz kılan bir şey değildir.


0

Ana Ekranımı düzenlememin yolu, ihtiyacım olan her şeyi ve Uygulama Menümde hiç görmemem gereken her şeyi içeriyor olması. Bu şekilde, yeni bir uygulama kullanmak dışında Uygulama Menüsünü neredeyse hiç kullanmam gerekmiyor.


0

Uygulamalarınızdan herhangi birini uygulama başlatıcıdan gizleyebilir ve istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Uygulamaları ana ekrandan gizlemek ve daha sonra gerektiğinde bunlara erişmek için Nova Launcher'ı kullanabilirsiniz.

Bu makale size nova başlatıcısı ile bunun nasıl yapılacağı hakkında açık bir şekilde açıklayacaktır: Android'de uygulamalar nasıl gizlenir

Ayrıca apex başlatıcıyı ve oyun mağazasında ücretsiz olarak kullanılabilen birkaç uygulamayı kullanabilirsiniz. Ama Nova Launcher'ı tercih ederim. Şahsen uygulamaları eşimden gizlemek için kullanıyorum ve size tavsiye ederim. Pürüzsüz ve kolaydır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.