Yalnızca WiFi açıkken Uçak modunu açabilir misiniz?


15

Uçak modunun tüm iletişim ve radyo sinyallerinin engellendiğini biliyorum. Ancak telefonunuzun bir baz istasyonuna bağlanmaması ve sadece Wifi'ye izin vermemesi için telefonun "arama / alma" bölümünü kapatmak mümkün mü? Google Play'de birkaç uygulamaya baktım, ancak Android'in yeni sürümleriyle çalışmıyor veya güncel değiller.

Sorunun her iki tarafında da güçlü görüşler olduğunu biliyorum, ancak yatakta çok kullandığım ve telefonu kafama ve yüzüme yakın tuttuğum için telefonumdan radyasyon konusunda endişeliyim. Geceleri çağrı alma konusunda endişelenmiyorum, bu yüzden sadece telefon bölümünü kapatmak ve WiFi kullanmak istiyorum. Bir yolu var mı? Yoksa ben sadece çılgın ve paranoyak mıyım?


Tüm Samsung cihazlarında olabilir, sadece Samsung'da değil, kişisel deneyimlerim hakkında konuşuyorum. Uçak modunu ve WiFi'yi açmanız yeterlidir. Bir pasta kadar basit!
Suncatcher

Yanıtlar:


27

Yalnızca WiFi açıkken Uçak modunu açabilir misiniz?

Evet, Android 4.2.1, 4.4.2, 5.0.2 ve 5.1.1 çalıştıran tüm cihazlarda mümkün. Bu, taşınabilir hotspot için de geçerlidir.

Uçak modu etkinleştirildiğinde kapatılması gereken telsizler, içindeki airplane_mode_radiostablonun altındaki tuşa kaydedilir ( Ayarlar Depolama uygulaması veritabanı).global/data/data/com.android.settings/databases/settings.db

PC'de ayarlayın , cihazda USB hata ayıklamasını etkinleştirin, PC'ye bağlayın, bir kabuk başlatın ve şunu girin:

adb shell settings get global airplane_mode_radios
adb shell content query --uri content://settings/global  --projection name:value --where "name='airplane_mode_radios'"

Yürütülen komut verildiğinde (sonuçlardan biri) aşağıdaki gibi bir şey görürsünüz:

cell,bluetooth,wifi,nfc,wimax
Row: 0 name=airplane_mode_toggleable_radios, value=bluetooth,wifi,nfc

wifiNihai hedefe ulaşmak için değerden çıkarmayı seçebilirsiniz .

Komutlardan birini girin:

adb shell settings put global airplane_mode_radios  "cell,bluetooth,nfc,wimax"
adb shell content update --uri content://settings/global --bind value:s:'cell,bluetooth,nfc,wimax' --where "name='airplane_mode_radios'"

Not: Kopyalayıp yapıştırma. İlk çıktıda aldığınız dizeyi not alın. Daha wifi,sonra ondan çıkarın ve sonra çift tırnaklar arasında ""yukarıda gösterdiğim gibi geçin.

Şimdi Wi-Fi'yi ve ardından Uçak modunu açabilirsiniz. Kablosuz ağınız kapanmaz.

ADB kullanma ihtiyacı sadece bir kez yapıldı. Uçak modu etkin olduğunda Wi-Fi'yi durdurmaya karar verirseniz wifi, o anahtarın değerini artırmanız yeterlidir .

Burada her şey yolunda!


Biliyor musun?

Uçak modu etkin olsa bile Wi-Fi, Bluetooth ve NFC'yi manuel olarak değiştirebilmenizin nedeni, anahtar değerinde belirtilmiş olmalarıdır airplane_mode_toggleable_radios.

Komutlardan birini girin:

adb shell settings get global airplane_mode_toggleable_radios
adb shell content query --uri content://settings/global  --projection name:value --where "name='airplane_mode_toggleable_radios'"

Aşağıdakilerden birini görürsünüz:

bluetooth,wifi,nfc
Row: 0 name=airplane_mode_toggleable_radios, value=bluetooth,nfc    

Bir radyoyu bu anahtarın değerinden kaldırın wifive tabii ki o anahtarın değerindeki değişiklikleri geri almazsanız, Uçak modu etkin olduğunda bu radyoyu (burada Wi-Fi) tekrar değiştiremezsiniz.


4
Imaginary 2nd upvote (buna ihtiyaç duydunuz ve yazınızı hatırladınız). Hm, bir mod bile maalesef iki kez yükselemez;)
Izzy

4
Metne sahip yan tümceleri sorgularken istisnalarla ilgili sorun yaşayan diğerlerine, tek tırnak işaretlerinden kaçmanız gerekir. Yani cevaptaki örnekte, --where "name=\'airplane_mode_toggleable_radios\'"(dikkat edin \') derdiniz .
Narfanar

Ters eğik çizgiler kullanıldığında bu hala Android 9.0'da mükemmel çalışıyor.
light24bulbs

7

Seyahat ederken cep telefonumu böyle kullanıyorum. Bu yüzden önce Uçak modunu açın ve ardından WIFI'ı etkinleştirin (örneğin bildirim panelinde). Sonunda Uçak modu, WIFI etkinleştirilir ve diğer tüm bağlantılar devre dışı bırakılır.


1
Lolwut! Bu tamamen işe yarıyor: -D. Bluetooth için de çalışır
Freedom_Ben

3

Muhtemelen doğru tahmin ettiğiniz gibi, bu cihaza bağlıdır. Eski HTC Wildfire'ımda (aka Buzz ) GSM radyosunu ayrı olarak değiştirebildim - Motorola Milestone 2 (aka Droid 2 ) üzerinde değilim. Her zaman işe yarayan bir çözümdür: Uçak moduna geçmek ve sadece WiFi'yi tekrar etkinleştirmek (ve gerekirse Bluetooth).

Her seferinde "piyano çalmayı" sona için, bu otomatikleştirilebilir: örneğin görevleri için widget'lar (daha çok "kısayollar") oluşturmayı önerir. Böylece önce bir görev (uçak açık, WiFi açık, Bluetooth açık ...) oluşturabilir ve ardından bunun için bir widget oluşturabilirsiniz. Gerekirse diğer yön için de aynı. Bu şekilde bir kısayolun basit dokunuşuyla geçiş yapabilirsiniz.


Teşekkür Izzy (+1), uçak modunu deneyecek / wifi hile etkinleştirecek
George Profenza

Bu Tasker kullanarak tüm aygıtlarımda harika çalışıyor ( 1'den 7'ye kadar "rahatsız etmeyin gece modu" olarak planlandı, bu yüzden sabah alarmım için hava durumu bilgisi geliyor, ancak aramalar yok;)
Izzy

İşte bir geçici çözüm. :) Uçak modunu yalnızca WiFi açıkken açabilir misiniz? // Oku: Utanmaz tanıtım: D
Firelord

@Firelord kışkırttı provoke verdi :) Uçak radyolarını biliyordum - ama onları ADB aracılığıyla nasıl değiştireceğim. Aferin!
Izzy

2
  1. Çevirici / Telefon uygulamanızda *#*#4636#*#*

  2. seçmek Phone Information

  3. seçmek Turn off radio

Veya Cell Radio ShutOff gibi bir uygulama kullanın .

Ayrıca, Uçak Modu sırasında Wi-Fi'yi tekrar açabileceğinizi unutmayın (ancak ilk etapta kapatılması kesinlikle can sıkıcı olabilir).


Bu çok ilginç bir ayarlar sayfası, teşekkürler!
Bay Sarı
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.