Gösterge Tablosu / Ana Ekran simgelerinin Ana Ekran düğmesine bastıktan sonra yüklenmesi 10 saniye kadar sürebilir


9

Ana ekran tuşuna bastığımda Ana Ekran (gösterge tablosu?) Simgelerinin yüklenmesinin 10 saniyeden fazla sürebileceği bir sorunum var. Bu bir kez gerçekleştikten sonra, bir programı açar ve daha sonra ana ekran tuşuna tekrar basarsam simgeler orada kalır. Ancak, bir süre geçtikten sonra, bu sorunu tekrar göreceğim.

Telefonun yeniden başlatılması bu sorunu çözmez. Çok fazla Hizmetim yok ve Advanced Task Killer ile işleri düzenli tutuyorum.

Bu soru benzer görünüyor, ancak bu kullanıcının simgeleri asla yüklenmiyor. Benimki her zaman yüklenecek, sadece çok uzun sürüyor.

Herhangi bir düşünce bekliyoruz.

Telefon: Motorola Droid; Android 2.2.1; Root / Mod
Uygulamaları Yok : 1 Widget; Toplam 27 simge
Mod: Normal; Masaüstü Şarj Cihazı Modu (ne denir)

DÜZENLE:

Görev Katilimi ve artık kullanmadığım birkaç uygulamayı kaldırdım. Sorun o kadar şiddetli değil, ama yine de ortaya çıkıyor. Sahip olduğum 1 widget'ı kaldırmayı ve belki de alternatif bir başlatıcı yüklemeyi deneyeceğim.

Yanıtlar:


7

Aynı telefona ve hemen hemen aynı sorunlara sahibim.

Her şeyden önce, bir görev katili kullanmamalısınız. Gereksiz ve karşı üretken. ( Bu soruya ve bu diğer soruya bakın .)

Yardımcı olacak bir şey, bir Ana Ekran değiştirme kullanmaktır. Birkaç tane var, ama Zeam kullanıyorum. Ana ekran yeniden çizim gecikmesini tamamen kaldırmasa da, onsuzdan çok daha iyi.

Yardımcı olacak başka bir şey, kullandığınız widget sayısını azaltmak veya ortadan kaldırmaktır.


Görev Katiller hakkındaki not için teşekkürler. Bunu kullanmayı bırakacağım. Bir Ana Ekran değişimi takmamayı tercih ederim, ama buna açıkım. Ayrıca sadece 1 widget kullanıyorum.
EndangeredMassa

@EndangeredMassa Ev değiştirme özelliğini kullanmak, sahip olduğunuz ana ekran sayısını da azaltmanıza izin verir ve bu da performansa yardımcı olur. Şahsen ben LauncherPro kullanıyorum. Ev başlatıcıyı hafızada tutmak ve zorlamak / tutmak için bir ayarı vardır. Ayrıca, başlatıcıyı kullanımı azaltmanıza yardımcı olmak için ne kadar bellek kullandığını görmek için bir hata ayıklama seçeneği vardır.
Bryan Denny

1
Aynı Droid 1'e sahibim ve bunu her zaman yapıyordum. Şimdi LauncherPro'yu widget kullanmadan çalıştırıyorum ve kullanılabilir belleğimi 50MB civarında tutmak için zaman zaman uygulamaların önbelleğini (Apps2sd kullanarak) temizliyorum. Bu, tarif ettiğiniz davranışı minimumda tutuyor gibi görünüyor (belki haftada bir veya neredeyse her seferinde).
user739

Droid'imde benzer bir deneyime sahibim, genellikle ana ekrandan uzun bir süre sonra (örneğin arabada veya ev rıhtımında). Güncelleme sıklığını 2 saate düşürmüş olmama rağmen, Google hisse senedi fiyatı widget'ını (tam adı hatırlamıyorum) terk ettiğimde biraz iyileştiğini gördüm.
TomG

2

Gördüğünüz gecikme, Android işletim sistemi, durdurulduktan sonra ana ekran uygulamasını "açan" dır. Diğer telefon platformlarının çoğundan farklı olarak, Android ana ekranı, ana sayfa düğmesine (veya yeterince geri düğmesine) bastığınızda tetiklenen bir uygulamadan (Mesajlaşma veya E-posta gibi) başka bir şey değildir.

Android işletim sistemi, arka planda çalışan ancak şu anda kullanmakta olduğunuz kaynaklar için daha fazla kaynak boşaltmak amacıyla kullanılmayan uygulamaları sık sık durdurur. Oyun veya Mesajlaşma gibi bir uygulama içinde uzun bir süre harcarsanız, Android işletim sistemi mevcut uygulamanın daha iyi çalışmasını sağlamak için ana ekran etkinliğini durdurabilir. Çıkmak için ana ekran düğmesine bastığınızda, ana ekranı sıfırdan başlatmanız gerekir. Gördüğünüz gecikme, önyüklemeden bu yana ilk kez büyük bir uygulamayı açarken karşılaşacağınız gecikme gibi, tamamen durmuş durumdan başlayan ana ekrandır.

Bunun olmasını önlemenin (kolay) bir yolu yoktur ve gerçekte yapmamalısınız. Android işletim sistemi, kaynakları bir insandan çok daha iyi ele almak için tasarlanmış çok sağlam bir platform üzerine kurulmuştur. Bu aynı zamanda bir görev katili kullanmamanın da sebebidir. İşletim sistemi en iyisini bilir.

Sorunu azaltmak için alternatif bir ana ekran denemeye değer olabilir. Üç popüler olan LauncherPro , ADW.Launcher ve Zeam'dir . Arka planda çalışan uygulamaların sayısını azaltmak da kaynakların boşaltılmasına yardımcı olur ve ev uygulamasının daha uzun süre yüklü kalmasına izin verir. Facebook, Twitter, Flickr ve çoğu çok oyunculu oyun gibi uygulamaların tümü, kaynakları tüketen hizmetlerin arka planda çalışmasını sağlar.

Umarım bunlardan bazıları size yardımcı olabilir!


1
"İşletim sistemi en iyisini bilir" kötü bir kullanıcı deneyimi için iyi bir cevap değildir. Bu, bir sonraki telefon satın alımım için farklı bir platform düşünmemi sağlayacak kadar can sıkıcı. Alternatif fırlatıcılar cevap olmamalı.
EndangeredMassa

Cevap değil, cevap yok. Alternatif bir başlatıcı daha uzun süre yüklü kalmasını sağlayan bellekte daha açık olabilir. Bu işlevsellik tasarım gereğidir ve değiştirmek istememelisiniz. Görülen aşırı gecikme, herhangi bir uygulama için yavaş bir başlatmaya neden olacak diğer kaynakların yanı sıra yaşlanma cihazının doğrudan bir sonucudur. Başlatıcıyı manuel olarak öldürürsem, görünmeden önce ana sayfa düğmesine basarken 2-3 saniyelik bir gecikme olur. GMail'i manuel olarak öldürürsem görünmeden önce 2-3 saniyelik bir gecikme olur. Bu, Android'in sistem düzeyinde nasıl çalıştığının doğasıdır.
Jake Wharton

@ EndangeredMassa, "İşletim Sisteminin en iyisini bildiğini" söylemek makul olabilir, ancak Droid'in ev fırlatıcısının tasarımcısı bunu yapmaz. Jake'in farklı bir ev fırlatıcısı denemesini tavsiye ederim. Ve hoşlanmıyorsanız, her zaman geri dönebilirsiniz.
Şans

1

Ayrıca Moto DROID rev. 1 OTA 2.2.1 sürümüne güncellendi. Ayrıca, telefonu arabamdan veya multimedya yuvasından çıkardıktan sonra başlatıcıyı görüntülerken aşırı gecikmeyi (10 saniye ve daha uzun) görüyordum. Telefonumu fabrika ayarlarına sıfırladıktan sonra başlatıcı çok daha duyarlıydı. Cihazımı sıfırlamamın üzerinden birkaç hafta geçti ve başlatıcı zaman zaman gecikirken, genellikle 2 saniyeden daha kısa sürede kullanılabilir.


-2

Otomatik senkronizasyonu kapatın, işler hemen iyileşir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.