Android telefon uzaktan silme için açık kaynak uygulaması?


22

Son zamanlarda android telefonumu kaybettim ve uzaktan kumandalı bir mendil uygulaması yüklü olmadığı için pişman oldum. Ancak 3. parti derlenmiş uygulamalara bu güce sahip (çok fazla zayıf bağlantı) güvenmiyorum.

Uzaktan silme işlemini yapabilmek için mevcut bir açık kaynak uygulaması bilen var mı?


1
Gelişme soruları ve isteme offtopiktir. Sorunuzu sadece mevcut bir çözüm hakkında sormak için değiştirdim.
Matthew


1
Kaybettiğiniz telefonu silmek mi istiyorsunuz yoksa gelecekteki herhangi bir telefon için mi?
Şans

Yanıtlar:


12

Köklü olmayan telefonlar için. 2.1'e kadar mümkün değil. Normal uygulamalarda tam mendil veya fabrika geri yüklemesi yapma izni yoktur. Çağrı / sms kayıtlarınızı ve kayıtlarınızı silen uygulamalar olduğuna inanıyorum.
2.2’den başlayarak, Google’ın, Cihaz Yönetimi kullanan uygulamalara sınırlı kök yetkileri sağladığı görülüyor. Sözde işletmelerin çalışanlarının telefonlarını poliçe etmelerinin bir yolu olduğu ve mal sahibinin ekstra bir onay alması gerekiyor. Ancak bir uygulama yazan herkes tarafından kullanılabileceğine inanıyorum. Aslında, silme kodu o kadar basit görünüyor ki, eğer bir programlama geçmişiniz varsa, açık kaynaklı bir uygulamayı kendiniz yazabileceğinizi düşünüyorum. ;-)

Köklü telefonlar için. Uzaktan silme uygulamaları var, ancak hiçbirinin açık kaynak (hiç duymadığım) olduğuna inanmıyorum. Root kullanıcıları için Remote Wipe muhtemelen en basit olanıdır ve piyasadadır, fakat ben kendim denemedim. Bu uygulama artık piyasada değil.


@ bruce-connor: Bunun neden root gerektirdiğini bilmiyorum. [ Developer.android.com/guide/topics/admin/device-admin.html] adresindeki dev sayfası bu gereksinimi belirtmiyor gibi görünüyor.
Animesh

@Animesh: Haklısın. Görünüşe göre Google, daha önce yalnızca sistem olan işlevleri çalıştırmalarına izin vererek, bu Aygıt Yöneticisi uygulamalarına bazı ekstra güç veriyor gibi görünüyor. Sanırım sadece 2.1 telefonumla geçmişte sıkıştım =)
Malabarba

Bu uygulama oyun deposundan kaldırılmış gibi görünüyor.
Sepero

6

Bir açık kaynaklı uzaktan güvenlik uygulaması Prey , uzaktan silme olduğunu sanmıyorum.


1
Prey hesabımın altındaki seçeneklere bakarak, uzaktan silme işleminin yapıldığını sanmıyorum, hayır. Ancak telefonunuzu izler ve kullanılamaması için telefonu kilitleyebilir.
Martin,

Bağlantı kopmuş görünüyor ...
NoBugs

@NoBugs Teşekkürler, Geçerli bir bağlantıyla güncellendi,
Matthew

2

Sorusu olmadan da uzaktan silme yapan güvenlik en iyi uygulama Cerberus. Bir süre önce Cerberus ve bir sürü başka güvenlik uygulamasını inceledim ve henüz fikrimi değiştirecek bir şey görmedim.

Cerberus'un neden daha iyi olduğuna dair kısa cevap: hem SMS hem de web kontrol paneli tarafından kontrol edilebilir, çekirdeğe entegre edilebilir, böylece sıfırlama onu silmez ve iyi uygulanan özelliklere sahiptir. İyi 5 $ değerinde.

@ nicolas-raoul benden açık kaynaklı uygulama Prey hakkındaki düşüncelerimi göndermemi istedi, işte bunlar benim yorumum:

Bazı redditors bir telefon güvenlik uygulaması olarak Prey hakkında sordu. Sadece denedim ve önemli olduğunu düşündüğüm özelliklerin çoğu eksik. En hayati olanı, bir metin mesajı aracılığıyla tetikleyebilmenize rağmen, web sitesinden bir “rapor” u tetiklemenin bir yolunu göremedim. Aslına bakarsanız, Prey uygulaması belirtilmemiş bir aralıkta çalıştığında, istediği zaman coğrafi konumu talep edebilmek için Pro sürümüne 5oo $ / ay ABD'de abone olmanız gerekir. Hırsızlık önleme aracı olarak uygulamanın.

Bulabildiğim tek özellik şu anki konumu elde etmekti (ancak gerçek zamanlı izleme yok ve GPS'ten mi, yoksa çok uzaktaki çözülemeyecek şekilde hücre kulesi üçgenleme yoluyla mı bilgi aldığını belirtmiyor), telefon ağı bilgisini alıyor, sesli alarm tetiklemek, bir mesaj kutusu uyarısını tetiklemek ve telefonu kilitlemek. Açık kaynak olması ve pek çok mobil bilgisayar platformunu desteklemesi ve dizüstü bilgisayarları veya tabletleri korumak için iyi olması harika olsa da, telefon hırsızlığı önleme cihazı olarak tavsiye etmem.


İnceleme için teşekkürler! Bu soru açık kaynaklı uygulamalar hakkında olsa da. Yani Cerberus konu dışı, ancak Prey hakkındaki görüşleriniz buraya yapıştırmak için harika olurdu.
Nicolas Raoul

2

Açık kaynak kodlu bir uygulamaya duyulan ihtiyaç tamamen opak, önceden derlenmiş uygulamalara olan güven eksikliğinize bağlıysa, telefonunuzda kalıcı olarak kurulmasını istemediğiniz uzaktan silme uygulamaları vardır, ancak yalnızca Gerektiğinde piyasadan yükleyin. Bu şekilde, uygulamanın silinmeden önce telefonda yalnızca saniyeler boyunca yüklü olması gerekir.

Bunun için bazı seçenekler bu önceki soruda. Telefonumdan çalınan kişisel bilgileri silmemin bir yolu var mı?

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.