Bu öğe cihazınızın ülkesine yüklenemez


20

Telefonumu Almanya'da satın aldım, bir süre farklı ülkelerde kullandım, daha sonra ABD'ye taşındım. Birkaç genel uygulama için (örneğin Google Cüzdan, Google Voice, Yelp, bankamın uygulaması) "Bu uygulama cihazınızla uyumlu değil" uyarılarını alıyorum. ve "Bu öğe cihazınızın ülkesine yüklenemez":

Uygulama ana sayfasında uyarı Yükle'ye tıkladıktan sonra uyarı

Bu, doğrudan uygulama sayfasına gittiğimde olur; normal arama bile göstermez. Sonuç, dizüstü bilgisayardaki tarayıcı, telefondaki tarayıcı, Telefondaki uygulamada aynıdır.

Bunu iki kez kontrol ettim:

 • Bir ABD sim kartım (GoSmart) var ve bir ABD mobil ağındayım
 • geoip siteleri IP adresimi ABD'ye çözüyor (farklı bağlantılarla denendi)
 • Google Cüzdan'da varsayılan olarak bir ABD kredi kartım var
 • Google Cüzdan'da varsayılan olarak bir ABD fatura adresim var
 • Google Cüzdan'daki ana adresim ve gönderim adresim ABD'de
 • Google + 'da bir ABD adresim var
 • Google Haritalar'daki ev ve iş konumum ABD'de
 • hesap kurtarma telefon numaram ABD'de
 • tüm Google ürünlerimde dil İngilizce olarak ayarlandı (çaresizleştiğimi görebilirsiniz ...)

Neyi kaçırmış olabileceğim hakkında bir fikrin var mı?

Yanıtlar:


9

Sorunuzun cevabı büyük olasılıkla bu " Google Play ülkesini nasıl değiştiririm? " Sorusuyla ilgilidir . Yapmanız gerekenleri ayrıntılı olarak açıklar, ancak her şeyi okuyun çünkü ilk cevap bir satın alma işlemi yapmanızı gerektirir, ancak ikincisi bir satın alma yapmadan nasıl yapılacağını açıklar.


Teşekkürler! İlk cevabı denedim (yine de bir satın alma vardı) ve işe yaradı. Play uygulaması için satın alma veya veri temizleme işleminin hile yaptığını (veya her ikisini de) emin değilim, ancak daha sonra Play uygulamasına ABD uygulamaları yükleyebilirim. (Tarayıcı sürümü hala ülke hakkında şikayet ediyor ... Umarım sonunda
yetişir

7

Bu resmi yanıtı Google'ın destek ekibinden aldım ve işe yaradı:

Google ile iletişim kurduğunuz için teşekkür ederiz. Bugün sizinle konuşmak bir zevkti. Play Store'unuzun şu anda yanlış ülkeyi hedeflediğini anlıyorum.

Google Play'deki içerik ülkeye göre değişir ve Google Play'in hangi sürümünü gördüğünüzü belirlemenize yardımcı olması için Google Cüzdan'daki varsayılan ödeme aracınızın fatura adresini kullanırız.

Ülkenizin Google Play sürümünü görüntülerken sorun yaşıyorsanız, lütfen aşağıdaki sorun giderme adımlarını deneyin (ideal olarak masaüstü veya dizüstü bilgisayarda tarayıcı kullanmak, ancak Play Store uygulaması da çalışır):

Https://wallet.google.com/manage/paymentMethods adresinden ödeme yöntemlerinizi yönetmek için Google Cüzdan'da oturum açın . Yeni bir kart ekleyin veya varsayılan ödeme aracınızı, fatura adresiniz istediğiniz ülkede olan bir kartla değiştirin. Google Play web sitesini açın ve https://play.google.com/store/apps adresinden indirilebilir herhangi bir ücretli öğeye gidin . 'Kabul et ve satın al' ekranına ulaşana kadar indirmeye başlamak için tıklayın (satın alma işlemini tamamlamanız gerekmez). Google Play'i kapatın ve bir masaüstü veya dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız tarayıcı önbelleğinizi temizleyin. 30 dakika bekleyin. Google Play'i tekrar açın. Şimdi varsayılan ödeme aracınızın faturalandırma ülkesiyle eşleşen Play Store'u görmelisiniz. Bu adımlar sorununuzu çözmezse lütfen bize bildirin.

Saygılarımızla,

Chris Google Destek Ekibi


2

Çeşitli forumlardan geçtikten ve kararları başarısız bir şekilde denedikten sonra, benim için işe yarayan aşağıdaki adımları belirledim. (İngiltere'den Hindistan'a konum değiştirme)

 1. Google Cüzdan'daki konumu değiştirme

Bu, masaüstü tarayıcısında 'Google Cüzdan'a giriş yaparak ve Ödeme Yöntemleri'nde, değiştirmek istediğiniz ülke ile ilişkili bir kredi / banka kartınızın olması gerekir. Ayrıca Cüzdan'daki Adres Defterine gidin ve yeni ülkede varsayılan olarak işaretlenmesi gereken bir adresinizin olduğundan emin olun.

 1. Google Haritalar'daki konumunuzu değiştirme

Bu en iyi Android Uygulaması ile yapılır . Haritalar android uygulamasının ayarlar menüsünden erişebileceğiniz Ev ve İş yeri için bir ayar vardır. bunları yeni ülkeye çevir.

 1. Google takvimindeki konumunuzu değiştirme

Bu son adımın bir fark yaratıp yaratmadığından emin değilim, ancak bunu deneme yanılma girişimlerinin bir parçası olarak da değiştirmiştim. Google takvimini masaüstü tarayıcıda başlatın . Ayarlar'a tıklayın ve ülke ile saat dilimini değiştirin.

Değiştirilmesi gerekebilecek başka konum ayarları varsa, bunları tanımlamak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz; https://support.google.com/websearch/answer/179386?hl=en

 1. Şimdi başkaları tarafından belirtilen adımları takip edebilirsiniz; Android'deki Google Play Store uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizleyin ve mağazayı tekrar başlatın. İdeal olarak bu, yeni şartlar ve koşullar istemi ile sonuçlanacaktır. (Bilginize - Şartlar ve koşullar bağlantısını tıklarsanız, URL'nin yeni ülke için şartlar ve koşulları gösterdiğini görebilirsiniz)

1

En iyi seçenek, Temalar altında gmail'deki konumu değiştirmek olurdu, o zaman benim için çalıştı.


"Gmail'deki konumu nasıl değiştirdiğinizi" açıklayabilir misiniz, lütfen.
Maxime

@Maxime ben de aynı şeyi düşündüm ama aslında temaların altındaki şehri değiştirme seçeneği var, 'gmail> ayarlar> temalar sekmesinde sayfanın altına kaydırmanız gerekiyor. Farklı makalelerden birçok seçeneği denediğimden ve bu seçenek de denemelerim listesinde olduğu için benim durumumda neyin işe yaradığını bilmiyorum. Bu yukarıdaki soru için bir düzeltme olabilir veya olmayabilir, ancak yine de şehri değiştirme seçeneği vardır. Dolayısıyla +1. Eksi oy verdiyseniz en azından eksi oyu kaldırmanızı rica ediyorum :) Teşekkürler
Anmol Saraf

Ben aldatmadım, ama sadece ilerlemenin yolunu bilmek istedim. Teşekkürler :)
Maxime
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.