Hisse senedi tarayıcısının kullanıcı aracısını nasıl değiştirebilirim?


22

Beni sitenin (genellikle korkunç) mobil sürümüne zorlayan ve tam sürüme geçmenin hiçbir yolu olmayan web siteleri tarafından sürekli olarak rahatsız oluyorum. Örneğin, Dolphin’in, web sitelerini sitenin tamamını sunması için kandırmak için tarayıcının kullanıcı aracısı dizesini değiştirmesine izin verdiğini biliyorum, ancak geçiş yapmak istemiyorum. Bunu stok tarayıcıda yapmanın bir yolu var mı? Hack'lere açığım ve 2.2 çalışan bir Galaxy S Vibrant'ım var (TouchWiz ile Nero v5).


Keşke bunu anında yapmama izin verecek bir uygulama olsaydı. Masaüstünde Firefox'un bunu yapabilen bir eklentisi olduğunu düşünüyorum (burada bize çok yardımcı olmuyor)
shambleh

Galaxy S tarayıcısında ayarlarında seçeneklerden biri olan kullanıcı aracısı var, ancak bunun 2.3.3 veya çalıştığım ROM'un bir özelliği olup olmadığından emin değilim (Serendipity).
Şans

Yanıtlar:


14

Galaxy cihazları about:useragentiçin tarayıcınızın URL çubuğuna girebilirsiniz . Bunun yeniden başlatmalar arasında "yapışacağını" sanmıyorum, ancak yapması nispeten acısız ve fazladan yazılım / kesmeler / vb. Gerektirmiyor. Bir galaksiye sahip değilim bu yüzden bazı özelliklere meraklı değilim.

Eğer about:useragentişe yaramazsa, diğer telefonlar bunun yerine genellikle bunu yapabilir:

  • about:debugTarayıcıda hata ayıklama modunu etkinleştirmek için URL çubuğuna girin (bunun çalıştığına dair herhangi bir onay göremezsiniz)
  • İçeri girin Menu->More->Settingsve sonuna kadar kaydırın. Yeni bir menü maddesi görmelisiniz.UAString
  • UAStringMenü seçeneğine dokunun ve verilen menüden farklı bir kullanıcı temsilcisi seçin

Benim seçeneklerim için IE6, "Mac Desktop" ve "Linux Desktop" var. Bunların hepsi bana web sitelerinin tam sürümlerini veriyor.

Ayrıca hata ayıklama modundaki bazı güzellikler hakkında bilgi içeren bu soruya bakın .


about:debugMenü de Honeycomb (veya üstü) üzerinde çalışır, ancak menü biraz farklı düzenlenmiştir. about:debugAynı şekilde girip , ardından Ayarlar’a gidin ve basitçe "Hata ayıklama" adlı yeni bir ayarlar sekmesi (solda) bulacaksınız. UAStringbu sekmedeki ilk seçeneklerden biridir.


Bu benim için çalıştı. Bazı web siteleri için, değişikliği görmek için web sitesini yeniden yüklemeden önce çerezlerinizi silmeniz gerektiğini unutmayın, çünkü bazı web siteleri müşteri bilgilerinizi sayfa yükleri arasında depolar.
Daniel S.

about:debuggalaksi j3 (lolipop) üzerinde çalışıyor, iyi, bir çeşit ... Hata ayıklama menüsüne erişebilirim, ancak başka bir sayfayı ziyaret ettiğimde Debug menüsü kaybolur ve kullanıcı aracısı normale döner. Baska öneri? Yanlış bir şey mi yapıyorum?
soger

7

2.2 çalışan HTC Desire'da, web sayfalarının mobil sürümlerini etkinleştiren hisse senedi tarayıcı menüsü> daha>> "Mobil görünüm" olarak adlandırılan ayarların altında bir seçeneğim var.

Mesela bu özellik etkinken Tumblr'ın mobil versiyonunu alıyorum, devre dışı bırakıldığında sitenin tamamını alıyorum.


Ek bilgi için teşekkürler, HTC kullanıcılarının faydalı bulacağına eminim.
Matthew
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.